52'
58'
60'

Čtvrtá výhra v řadě! Orli zlomili Villach ve třetí třetině

Znojemští hokejisté se počtvrté v řadě radují z výhry. Na předchozí úspěchy navázali doma s Villachem, který zásluhou třetí třetiny porazili 3:0. Vítězný gól zápasu vstřelil Tomáš Svoboda, v přesilovce na něj navázal Rob Flick a střelou do prázdné Philip McRae. Po pátečním zápase se tak Orli bodově dotáhli na šestý Villach.

První vážnější příležitost zápasu nastala ve čtvrté minutě. Rob Flick se prodral k úniku na brankáře hostů, klička na levou stranu ale skončila střelou mimo tři tyče. Vyrovnaný průběh úvodní třetiny příliš šancí nepřinesl. Do té druhé se dostal Aaron Berisha, ani on však svůj samostatný únik na Maxvella nezužitkoval. Osmdesát vteřin před koncem dějství se pouze trefil do hrudi gólmana.

Villach se v úvodní části zápasu moc nepředvedl. Pokoušel se to změnit ve druhé třetině. Na jejím začátku se dva hráči rakouského týmu dostali k přečíslení, to však ztroskotalo na znojemském obránci. Hosté byli v tomto dějství smělejší, což mohli demonstrovat v samém závěru, Fraser však po průniku do obrany Znojma nastřelil pozorného Lassilu.

Úvodní desetiminutovka třetího dějství se nesla v duchu prvních dvou částí. Jelikož Villach nezužitkoval chybnou rozehru znojemských, tak domácí trestali. Ve své úvodní přesilovce sice na gól ještě museli zapomenout, krátce po ní ovšem Aleš Sova přihrál Tomáši Svobodovi, který poslal znojemské do vedení. Hra začala nabírat na intenzitě, Orli ale recept na Maxwella nacházeli složitě. Čtyři minuty před koncem třetiny se naopak hosté objevili ve velké šanci. Na Teemu Lassilu mířil Ulmer, finský brankář ovšem výborně pokryl levou tyč. Zatímco hosté byli v koncovce bezradní, Orli vstřelili další branky. Ve druhé přesilovce nejprve úřadoval Rob Flick, čtyři vteřiny před koncem více jak dvouminutovou power-play Villachu využil Philip McRae. Kromě střelců se vyznamenal také brankář Lassila, pro kterého se jednalo o první nulu sezóny.

Jiří Beroun (Znojmo): První třetina byla hodně rozlítaná, udělali jsme nějaké chyby ve středním pásmu. Od druhé části jsme si ale začali vytvářet tlak, který vygradoval ve třetí třetině. Chodili jsme více do brány, vypracovali si šance a máme vítězství. Rozhodla naše obětavost a výborný Lassila v bráně. Takový zápas jsme potřebovali. Villach hrál skvěle, málokdy se vidí tak bruslivý tým.

Jyrki Aho (Villach): Byl to dobrý a těžký zápas, jeden z nejtěžších, který jsme letos hráli. Oba celky bojovaly celý zápas o každý puk, hrálo se vyrovnaně. Takticky to byl skvělý hokej. My byli o něco horší v předbrankovém prostoru, ostatně odtud dalo Znojmo dva góly. My bohužel ani jeden a slyšel jsem, že když nedáte gól, špatně se vyhrává.