4'
18'
60'

Orli vyloupili Dornbirn! Pátou výhru v řadě urvali po skvělé první třetině

Vítězná šňůra znojemských hokejistů se znovu natáhla. Na závěr týdne zásluhou tří gólů v první třetině vyhráli na ledě Dornbirnu 4:2, o což se postarali hned čtyři různí střelci. Po neděli tak Orli ztrácí pouhý bod na pátou pozici.

Jihomoravané zažili famózní vstup do zápasu. Na konci třetí minuty Tansey výborně našel Aarona Berishu, který projel kolem domácího obránce, aby v tváři tvář nedal šanci gólmanovi Dornbirnu. Za pouhou půl minuty to již bylo 2:0. Na začátku parádní akce Luciani přihrál Svobodovi, jenž skvěle našel Roba Flicka a ten střelou z první skóroval do prázdné brány. Domácí si okamžitě vzali oddechový čas, což pomohlo uklidnit situaci. V polovině šesté minuty ale Dornbirn mohl děkovat tyčce, kterou nastřelil Bowles. Rakouský celek se do výraznějších šancí nedostal, naopak Orli na konci osmnácté minuty zvýšili na 3:0, když Patrik Novák, úspěšně tečoval nahození Bowlese.

Rakouský soupeř do druhé třetiny vstoupil o poznání lépe. Tlak z úvodní desetiminutovky sice ještě nezužitkoval, ve třiatřicáté minutě se však poprvé trefil. William Charles Rapuzzi se objevil v samostatném úniku a po střele mezi betony Lassily snížil na 1:3. O necelé dvě minuty se Körkkö ještě nadvakrát neprosadil přes znojemského brankáře, chvíli na to však Olivier Magnan v přesilovce dotlačil puk do brány.

V úvodu třetí třetiny měli znojemští přesilovou hru, ve velkých šancích ale neuspěli Mrázek, Bořuta ani Beránek. Jelikož nevyšla ani následující početní výhoda, mohlo být v devětačtyřicáté minutě srovnáno. Häussle sám neuspěl před Lassilou, z bekhendové dorážky byl krátký rovněž Macierzynski. O pět minut později měl Tansey příležitost na zvýšení vedení, Järvenpää ho ale dvakrát vychytal. Závěr utkání se kvapem blížil a Dornbirn to zkusil bez brankáře. O pouhých třiadvacet vteřin později ale Petr Beránek střelou do prázdné branky stanovil stav na konečných 4:2. Těsně před koncem se stihl ještě zaskvět výborný Lassila.