27'
46'
57'

Znojmo je k nezastavení! Vyhouplo se na 5. pozici!

Znojemští hokejisté nastoupili ke svému druhému utkání v rozmezí čtyřiadvaceti hodin bez několika hráčů základní sestavy a s gólmanem Grohem mezi tyčemi. Rozuzlení duelu přišlo až v závěrečné třetině, kdy Mikliš a McRae dvěma góly soupeře zlomili. Orli tak vítězí pošesté v řadě, a připisují si tak nejdelší tříbodovou vítěznou sérii v rámci svého působení v EBEL.

Znojmo působilo v úvodních minutách utkání trochu ospale, čehož dokázal Innsbruck dokonale využít. Zaváhání gólman Groha v rozehrávce potrestal již v čase 2:37 Joel Broda. Orli se dostávali do tempa jen pomalu, postupně se však stále častěji prokousávali do útočného pásma a několikrát prověřili pozornost Darlinga. Ten byl bezchybný až do 12. minuty, kdy Petr Mrázek přelstil obranu i brankáře a poslal kotouč pod horní tyčku. Od této chvíle se hrálo z velké části jen na jednu bránu, a to tu Innsbrucku. Hosté mohli překlopit vedení na svou stranu po přečíslení Flicka a Svobody, ve slibné šanci se objevil i Češík, se skóre už však nikdo pohnout nedokázal.

Prostřední dějství se neslo v duchu aktivnějšího pojetí ze strany Znojemských, kteří svou převahu korunovali také počtem střel na bránu v poměru 15:8. Domácí ale dokázali vytěžit z minima maximum a znovu šli do vedení. Po promarněném přečíslení Orlů se hra přesunula před Grohovu klec, kde po kličce zavěsil do růžku Caleb Herbert. Innsbrucká radost však trvala pouhých třináct vteřin! Po buly ve středovém kruhu zavezli hokejisté Znojma kotouč do útočného pásma a opět Petr Mrázek nedal z vrcholu kruhu Darlingovi šanci. I nadále trvala střelecká převaha Jihomoravanů, i přes přesilovky na obou stranách se ale z dalšího gólu týmy radovat nemohly.

Brzká početní výhoda Orlů ve třetí třetině sice po gólu příliš nevolala, jen pár vteřin po jejím skončení se ale skóre přeci jen měnilo. Ondřej Mikliš se napřáhl na modré čáře a propálil vše včetně překvapeného maskovaného muže Žraloků. Znojemští hokejisté začali opatrovat svůj náskok, ale Žraloci neměli v úmyslu utkání jen tak vzdát. Čas však velmi rychle utíkal a šance z kategorie těch opravdu velkých se na domácích hokejkách ne a ne urodit. Když už to vypadalo, že by mohl odstartovat tlak Innsbrucku, zasadil čtvrtou ránu za záda přesouvajícího se brankáře Philip McRae. Orli si tak odvážejí z dvoudenního rakouského tripu plných šest bodů.