15'
37'
44'

Orli smazali tříbrankové manko a po nájezdech vyloupili Linz

Znojemští hokejisté si z ledu Linze odváží dva body. Po jedenácti minutách přitom prohrávali 0:3, zásluhou dvou branek Roba Flicka však do konce první třetiny snížili na rozdíl jediného gólu. Ve druhém dějství se jim podařilo vyrovnat, a ačkoliv na začátku třetí třetiny soupeř znovu odskočil, po rychlém vyrovnání se Orlům podařilo uspět po samostatných nájezdech.

Lepší vstup do zápasu prožili domácí hokejisté. Již po devatenácti vteřinách se trefil Dragan Umicevic. Rakouský soupeř se zásluhou Briana Leblera radoval také v sedmé minutě a vedl 2:0. Linz pokračoval ve skvělém rozjezdu a na konci jedenácté minuty vsítil třetí branku zápasu, o kterou se postaral Dan DaSilva. Znojemská lavička se rozhodla reagovat změnou v brankovišti, Teemu Lassilu popáté v sezóně zaskočil Dominik Groh. Jihomoravanům se chvíli na to podařilo vstřelit dvě branky, o které se v rozmezí minuty a půl postaral Rob Flick. Jeho první trefa utkání se dostavila v přesilové hře.

Druhá třetina nabídla o poznání klidnější dějství. Polovinu zápasu obohatil obětavý zákrok znojemského týmu, který zabránil dalšímu útočnému postupu Briana Leblera. Tři a půl minuty před koncem prostřední části ke všemu došlo k vyrovnání, o které se zasloužil David Bartoš. Znojemští tak šli do kabin za vyrovnaného stavu 3:3.

Krátce po zahájení třetí třetiny se znojemský tým dopustil vyloučení, které po chvíli potrestal Dan Dan DaSilva. O minutu později ale bylo veselo na straně Znojma, když úřadoval Aaron Berisha. Před polovinou části se blýskl Dominik Groh, který proti střele soupeře úspěšně vytáhl levý beton. Do konce základní hrací doby branka již nepadla, šlo se do prodloužení. To ovšem o vítězi nerozhodlo a na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. Na straně Linze se neprosadili Brian Lebler a Marco Brucker, na znojemské naopak řádili střelci branek z průběhu zápasu Aaron Berisha a Rob Flick.

Jiří Beroun (Znojmo): My se až moc soustředili na začátek zápasu, protože jsme očekávali, že na nás Linz vlítne. Bohužel nám tam napadaly tři branky. Postupně se ale kluci dostali do tempa a poctivým výkonem to odmakali. Říká se, že změna brankáře dá mužstvu nový impuls. Dominik Groh tam naskočil a výraznou měrou přispěl k vítězství. Měl spoustu těžkých zákroků, ve třetí třetině dva úniky a korunoval to vychytanýmy nájezdy. S každým vítězstvím roste týmu sebevědomí. Nesmí se ale kluci zase úplně uvolnit. Zdobí je teď práce, kterou předvádí, je nutné vydržet a táhnout to, jak jen to dlouho půjde.