29'
36'
53'

Orli padli s Fehérvárem po prodloužení

Znojemští hokejisté bodovali pojedenácté v řadě, na domácím ledě však prohráli s Fehérvárem 3:4 po prodloužení. Orli během 500. zápasu v EBEL dvakrát vedli, maďarský soupeř však pokaždé dokázal srovnat, a nakonec udeřit po základní hrací době, kdy osamocený Sarauer prostřelil Lassilu.

Diváci se ještě pořádně nestačili usadit a na světě byla přesilová hra znojemského týmu. Úvodní početní výhoda ještě nevyšla, v té druhé však domácí již skórovali. Bowles přihrával do brankoviště Davidu Bartošovi, který nadvakrát doklepl puk za záda Ouzase. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Parker Bowles po vybídnutí Flicka vystřelil z pravé strany a podruhé rozradostnil domácí fanoušky. Fehérvár se do největší šance první třetiny dostal čtyři a půl minuty před koncem části, Lassila ovšem před osamoceným soupeřem nakonec zasahovat nemusel.

Orli do druhé třetiny vstoupili velmi aktivně. Při signalizovaném vyloučení byli blízko navýšení skóre, za Ouzasem se však pouze ozvala horní tyč. Během dvou minut se znojemským branku vstřelit nepodařilo, chvíli poté navíc sami inkasovali, když přesně mezi betony Lassily zamířil Felix Girard. V šestatřicáté minutě dokonce bylo vyrovnáno, po pohledné kombinaci Fehérváru se prosadil Michael Caruso. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Dobře naladění hosté zahájili třetí třetinu slibnou šancí, Lassila ovšem znojemské podržel. Ještě větší příležitost se nabídla pro Orly, Svoboda si ale s brankářem Fehérváru neporadil. V sedmačtyřicáté minutě již bylo veselo. Antonín Bořuta vypálil z levého kruhu a střelou do rohu nedal Ouzasovi šanci. Znojemští mohli vedení navýšit, což se jim nepodařilo, a tak přišel trest v podobě vyrovnání, když nahození Felixe Girarda skončilo v brance. Závěr třetiny gól nepřinesl, o vítězi tak rozhodlo prodloužení.

Hru tři na tři zvládli hosté. Andrew Sarauer se vyhnul ofsajdovému postavení, ujížděl na Lassilu a rozhodl se pro razantní zakončení, které zajistilo Fehérváru dva body.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Proti Fehérváru se nám hraje velice těžce. Dívali jsme se na jejich zápasy na videu a hrají velmi nepříjemnný presing. Přesto jsme úvodní třetinu zvládli. Nepodařilo se nám ale chytit potřebný rytmus, hra se přelévala ze strany na stranu. Za stavu 3:3 jsme si říkali, že bod bereme a v prodloužení urveme druhý, protože máme zkušený tým, ale přišla chybička. Nešla nám střelba, měli jsme spoustu šancí, které zůstaly neproměněné.

Ztratili jsme dva body, byl to takový proplesk, možná jsme jej potřebovali. Víme, jak vypadá tabulka, ale vše je otevřené. Dnes bylo krásně vidět, že tým na devátém místě určitě není slabší. Oni ví, že máme šňůru dobrých výsledků, o to víc se na nás vyhecují. Do konce základní části chybí deset zápasů, to je pořád hrozně moc bodů. My se potřebujeme porvat o každý zápas.

Petr Mrázek bude chybět delší dobu, má zranění v horní polovině těla. Michal Gago už s námi trénuje, uvidíme jak to bude vypadat dál. Díváme se i po posilách, ale trh je hodně vybraný a my hodně dáme i na charakter hráčů, aby sem dobře zapadli.