14'
25'
41'

Ani na třetí pokus si Znojmo s Vídní neporadilo

Na poslední utkání kalendářního roku 2019 budou chtít Orli hodně rychle zapomenout. Od vídeňského soupeře dostali před zaplněnými tribunami naloženo hned pět branek. Sami nedosáhli ani na čestný úspěch v podobě gólu.

Znojemským hokejistům se vstup do zápasu ani trochu nevyvedl. Na časomíře svítilo 2:30 a už se měnilo skóre. Přesilovou hru beze zbytku využil ránou z kruhu Alex Wall. Orli se nemohli dostat do tempa a jen se bránili tlaku soupeře. K další změně tak došlo již v 6. minutě, kdy Kyle Baun dostal kotouč za Lassilova záda. Domácí mohli rychle odpovědět v početní výhodě, v níž se v závěru dokázali na delší čas usadit před Zapolskim. Kontaktního gólu jsme se však nedočkali, naopak druhou přesilovku utkání využili Rakušané, konkrétně Riley Holzapfel vyhnal z brány Lassilu. Jeho nástupce Groh zvládl udržet čisté konto do přestávky, v níž si Orli jistě měli co říci.

Do prostředního dějství vlétli domácí aktivněji, dokázali se propracovat k zakončení, opět však udeřilo před jejich bránou. Krátce po vyhraném buly napálil kotouč do sítě Kyle Baun. I přes hrozivou ztrátu se Orli nechtěli jen tak vzdát, postupem času si vypracovali tlak. Ve slibné pozici pálili Svoboda či Tansey, pozorný gólman Zapolski však odolával ostřelování své brány ze všech pozic. Čas rychle ubíhal, hosté zlobili jen z občasných protiútoků, všechnu svou pozornost věnovali pečlivé defenzívě. A to se vyplácelo, nápor Znojma slábl. I po druhé dvacetiminutovce tak odcházela Vídeň z ledu s poklidným vedením 4:0.

Na startu třetí třetiny stačilo Vídni pouhých pětatřicet vteřin k tomu, aby svůj náskok ještě navýšila. Hattrick si tak mohl po přesné a tvrdé ráně zapsat útočník Kyle Baun. Znojemští se snažili alespoň umazat nulu na své straně skóre. Ale ani Berishovo zakončení v početní výhodě nenašlo svůj cíl. Opět se navíc začalo častěji vylučovat, hra se kouskovala, což více nahrávalo rakouskému týmu. Ani čestný úspěch však Znojmu nebyl přán, a tak se již potřetí v sezoně muselo sklonit před vídeňskými nájezdníky.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Soupeř byl lepší. Neměli jsme se čeho chytit z toho minima šancí, které jsme měli. My ale jedeme dál. Ten zápas musíme hodit za hlavu a jen se z něj poučit. S Vídní do sebe musí všechno zapadat. A dneska nám to prostě nesedlo.