Orli Znojmo Orli Znojmo
33. kolo
EBEL - po 30. 12. 2019
Znojmo
0:5
0:3, 0:1, 0:1
Vídeň
3'
6'
14'
25'
41'

Ani na třetí pokus si Znojmo s Vídní neporadilo

Na poslední utkání kalendářního roku 2019 budou chtít Orli hodně rychle zapomenout. Od vídeňského soupeře dostali před zaplněnými tribunami naloženo hned pět branek. Sami nedosáhli ani na čestný úspěch v podobě gólu.

Znojemským hokejistům se vstup do zápasu ani trochu nevyvedl. Na časomíře svítilo 2:30 a už se měnilo skóre. Přesilovou hru beze zbytku využil ránou z kruhu Alex Wall. Orli se nemohli dostat do tempa a jen se bránili tlaku soupeře. K další změně tak došlo již v 6. minutě, kdy Kyle Baun dostal kotouč za Lassilova záda. Domácí mohli rychle odpovědět v početní výhodě, v níž se v závěru dokázali na delší čas usadit před Zapolskim. Kontaktního gólu jsme se však nedočkali, naopak druhou přesilovku utkání využili Rakušané, konkrétně Riley Holzapfel vyhnal z brány Lassilu. Jeho nástupce Groh zvládl udržet čisté konto do přestávky, v níž si Orli jistě měli co říci.

Do prostředního dějství vlétli domácí aktivněji, dokázali se propracovat k zakončení, opět však udeřilo před jejich bránou. Krátce po vyhraném buly napálil kotouč do sítě Kyle Baun. I přes hrozivou ztrátu se Orli nechtěli jen tak vzdát, postupem času si vypracovali tlak. Ve slibné pozici pálili Svoboda či Tansey, pozorný gólman Zapolski však odolával ostřelování své brány ze všech pozic. Čas rychle ubíhal, hosté zlobili jen z občasných protiútoků, všechnu svou pozornost věnovali pečlivé defenzívě. A to se vyplácelo, nápor Znojma slábl. I po druhé dvacetiminutovce tak odcházela Vídeň z ledu s poklidným vedením 4:0.

Na startu třetí třetiny stačilo Vídni pouhých pětatřicet vteřin k tomu, aby svůj náskok ještě navýšila. Hattrick si tak mohl po přesné a tvrdé ráně zapsat útočník Kyle Baun. Znojemští se snažili alespoň umazat nulu na své straně skóre. Ale ani Berishovo zakončení v početní výhodě nenašlo svůj cíl. Opět se navíc začalo častěji vylučovat, hra se kouskovala, což více nahrávalo rakouskému týmu. Ani čestný úspěch však Znojmu nebyl přán, a tak se již potřetí v sezoně muselo sklonit před vídeňskými nájezdníky.


Autor: Petra Matůšová

Trenér Fryčer: Proti Vídni si musí všechno sednout, dnes to nešlo

Po dlouhých jedenácti zápasech odešli Orli v pondělí z ledu bez bodového zisku. Vynikající šňůru jim v derby přerušila Vídeň. Jak utkání viděl hlavní trenér Miroslav Fryčer?

Zápas proti Vídni tým nezvládl a prohrál 0:5. Čím to, že se vám nepodařilo dát ani gól?
Soupeř byl lepší. Neměli jsme se čeho chytit z toho minima šancí, které jsme měli. My ale jedeme dál. Ten zápas musíme hodit za hlavu a jen se z něj poučit. S Vídní do sebe musí všechno zapadat. A dneska nám to prostě nesedlo.

Na hráčích byla vidět frustrace, že?
Ano, na těch hráčích to bylo znát. Někteří hrají navíc se zraněním. Z toho minima pak musíte vytěžit alespoň něco, ale to se dnes nepovedlo.

Po jedenácti zápasech jste vyšli bodově naprázdno. To zamrzí, že?
Samozřejmě. Mrzí to všechny v kabině, protože jsme to měli skvěle rozjeté. Všichni v kabině chtěli, aby to pokračovalo, ale viděli jste sami, že to dnes nešlo. Každá série jednou skončí a my od Nového roku začneme novou. Tomu věřím.

Na marodku přibyl Petr Mrázek. Jak to s ním vypadá?
Dneska byl na operaci. Ještě nemám žádné zprávy, ale pravděpodobně to bude do konce sezóny. Bohužel nám to postupně vypadává. Ten cíl je ale jasný. Musíme uhrát pětku.

Dlouhodobě zraněný je i Radim Matuš. Poohlížíte se po náhradě?
Důležité je, aby nám to k něčemu bylo. Nemá smysl tu díru zalepit kýmkoliv. Samozřejmě hledáme, ale není to tak, že ten první, kdo řekne, že za nás chce hrát, tu bude. Roli hraje více faktorů. Ten trh je teď bohužel takový, jaký je.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Petr Beránek 0 0 0 0 2
Aaron Berisha 0 0 0 -1 2
Antonín Bořuta 0 0 0 0 2
Parker Bowles 0 0 0 -1 2
Matěj Češík 0 0 0 -1 2
Rob Flick 0 0 0 -2 0
Anthony Luciani 0 0 0 -2 0
Philip McRae 0 0 0 0 2
Ondřej Mikliš 0 0 0 0 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 0 0 -3 0
Aleš Sova 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 2
Tomáš Svoboda 0 0 0 -2 0
Kevin Tansey 0 0 0 -3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Groh 46 29 2 27 93,10 0 0
Teemu Lassila 14 11 3 8 72,73 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Soupeř byl lepší. Neměli jsme se čeho chytit z toho minima šancí, které jsme měli. My ale jedeme dál. Ten zápas musíme hodit za hlavu a jen se z něj poučit. S Vídní do sebe musí všechno zapadat. A dneska nám to prostě nesedlo.

Fotogalerie

Související články