EBEL - út 7. 1. 2020
Innsbruck

Důležité body zůstávají na jihu Moravy

I počtvrté v sezóně dokázali znojemští hráči porazit rakouský Innsbruck. Duel byl velmi vyrovnaný, Orli se dvakrát dostali do jednobrankového vedení, které soupeř dokázal vždy stáhnout. Potřetí se mu to však už nepodařilo, naopak domácí tým tentokrát ještě zvýšil vedení a dokráčel si pro velmi důležité vítězství.

Znojemští hokejisté se v úvodu utkání ani trochu nerozpakovali a velmi rychle se ujali vedení. Již na konci 2. minuty si našel ideální střeleckou pozici Aaron Berisha a uklidil kotouč do odkryté části klece. Záhy šli domácí do čtyř, ale Innsbruck v přesilovce nic nevykouzlil, naopak v největší šanci se zjevil Luciani, jenž přešel přes dva bránící soupeře, zakončením po ledě ale gólmana nezaskočil. Postupem času se začali osmělovat i Žraloci. Spurgeon si ještě na brankáři Grohovi vylámal zuby, v polovině třetiny se však již skóre měnilo. Odražený puk usměrnil do sítě Michael Boivin. Další minuty ubíhaly bez větších šancí a vzruchu, do kabin tak týmy odcházely smírně.

Start prostředního dějství vyšel opět lépe domácím. Rychlé přenesení hry před Hubera zakončil z pravého kruhu přesně Ondřej Mikliš. Orli byli aktivnějším týmem a většinu času operovali s pukem na holi. O to překvapivější tak byl rychlý výpad Innsbrucku, po kterém srovnal Sacha Guimond. Znojmu se ale stav 2:2 vůbec nelíbil, a tak si vzalo vedení rychle zpět. Odražený kotouč doputoval na hokejku Davida Bartoše, jenž se poté z mezikruží nemýlil. V závěru periody si ještě Orli dvakrát neúspěšně vyzkoušeli početní výhodu.

I do třetice vlétli Orli do hry gólově. Tomáš Svoboda si po křídle najel do útočného pásma a z úhlu propálil Hubera. Hned v dalším svém střídání se mohl aktivní Svoboda znovu radovat, tentokrát jeho pokus minul prostor mezi třemi tyčemi. Na druhé straně kluziště zase šikovné zakončení Lammerse zlikvidoval skvělým přemístěním se Groh. Mezi mantinely to také párkrát zajiskřilo, menší potyčky před brankovištěm střídaly tresty a početní výhody. Hlavně Znojmu se ale v těchto herních situacích vůbec nedařilo. Mohlo tak být rádo, že ani soupeř nedokázal nabídnout příliš hokejového umění. Tolik potřebné tři body tak mohly zůstat na domácí půdě.

Ohlasy trenérů

Miroslav Fryčer (Znojmo): Jsme hrozně rádi za tři body, to je výborná zpráva, ale jinak to byl hnus. Lidem, co dnes přišli, by se asi mělo vrátit vstupné, protože na hokej se nedalo dívat. Zápas ve Vídni jsme odehráli mnohem zodpovědněji než tento. Toto se už opakovat nesmí. Buďme rádi za to, že nám tam napadaly i góly, které lze považovat za laciné.

Konečně máme volno, nechci zítra nikoho vidět v blízkosti stadionu, protože půl kabiny kýchá, prská a potřebujeme, aby se kluci dali dohromady. V neděli by se snad mohl vrátit Philip McRae, uvidíme jak to bude dál. S mladými hráči ve čtvrté lajně jsem velmi spokojen, odehráli zápas nebojácně a překvapili mně. Jak dnes, tak ve Vídni.

Rob Pallin (Innsbruck): Bojovali jsme, ukázali srdce. Líbilo se mi, že jsme celý zápas nesložili zbraně i za nepříznivého stavu. Pro brankáře Hubera to byl první zápas od začátku na takové úrovni. Myslím si, že to zvládl slušně.