57'
58'
24'
60'

Znojemská vlna kulminovala během pětatřiceti sekund. Orli živí naději na přímý postup!

Znojmo se na první branku dlouho načekalo, ale nakonec udeřilo ve správnou chvíli a dvěma rychlými góly páteční duel s Grazem otočilo. Díky výhře 4:2 tak zůstává v boji o přímý postup do vyřazovacích bojů.

Tlak v prvních minutách patřil Znojmu. Flick z mezikruží prověřil Nihlstorpa, kterému o chvíli později přidělal práci Mikliš střelou od modré. V patnácté minutě si Orli zahráli přesilovku. Tu neproměnili a po jejím konci se dostal do velké šance Graz. Kainz ale netrefil poodkrytou bránu, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Skóre se změnilo ve čtyřiadvacáté minutě, když si Znojemští nepohlídali Joakima Hilldinga, který z mezikruží střílel ke vzdálenější tyči. V následujících minutách byli aktivnější Orli. V zakončení se jim ale nedařilo. Ve čtyřiatřicáté minutě zlikvidoval tutovku Grazu Groh, když ramenem vyrazil Oberkoflerovu střelu. V poslední minutě periody byl ještě vyloučen Stehlík, skóre se už ale neměnilo.

V sedmačtyřicáté minutě Orli vrhli své síly do útoku a během sedmačtyřiceti sekund otočili vývoj utkání. Nejprve překvapil Nihlstorpa svou střelou Lukáš Vopelka a poté trefil horní růžek branky Philip McRae. Aktivita obou celků se zvýšila. Znojmo bylo dvakrát vyloučeno, přesto skórovalo, když Antonín Bořuta správně zacílil na bránu soupeře z druhé strany ledové plochy. A v osmapadesáté minutě na světelné kostce rozsvítilo skóre 4:1. Rob Flick obral obránce před bránou o puk a bekhendem zavěsil pod břevno. Dvaačtyřicet vteřin před koncem ještě zachránil čest soupeřů Joakim Hillding, který z mezikruží prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Orli mají díky výhře stále šanci na přímý postup do play-off. V neděli ale musí vyhrát a spoléhat i na ideální výsledky soupeřů.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Byl to pro nás těžký zápas. Věděli jsme, že musíme získat tři body, pokud chceme bojovat o umístění v TOP5. Ze začátku jsme hráli nervózně. Ve hře jsme zůstali jen díky gólmanovi. Ke konci jsme byli šťastnější než soupeř.

Doug Mason (Graz): První dvě třetiny se nám vydařily. Tvořili jsme si šance a budovali tlak. Na začátku třetí třetiny jsme ale polevili a to rozhodlo. Pořád máme postup ve svých rukou, musíme v neděli doma porazit Dornbirn a získat tři body.