1/3
2/3
36'

Bitva v Dornbirnu vynesla Znojmu jeden bod

I ve druhém utkání nadstavbové skupiny sehráli Orli vyrovnaný zápas s malým počtem branek. V Dornbirnu podlehli domácím Buldokům 1:2 v prodloužení, když rozhodující trefu inkasovali ve dvojnásobném oslabení. Jediný gól Znojma zaznamenal Philip McRae.

Znojmo nastoupilo k duelu oproti pátečnímu utkání bez obránce Stehlíka a útočníků Flicka se Svobodou, v brance dostal přednost Teemu Lassila. A finský gólman byl v úvodní části rozhodně zaměstnanějším z dvojice maskovaných mužů. Dornbirn totiž začal před zaplněným hledištěm aktivně, nabudila jej brzká přesilovka a v 9. minutě z dobrého začátku vytěžil úvodní trefu, když Jannik Fröwis dorážkou z pravého křídla procedil puk pod Lassilovým tělem do sítě. Kotouč trefil polstrování v brance a odrazil se ven, po kontrole videa ale byla branka uznána. Orli se trápili v kombinaci, přesto mohli vyrovnat, jenže samostatný únik nevyužil Bowles.

Do druhé třetiny nastoupilo Znojmo výrazně aktivněji, začalo soupeře v některých pasážích přehrávat, na gól se ale načekalo až do 36. minuty, kdy přesilovku využil ranou bez přípravy k tyči Philip McRae. Jinak byla na ledě k vidění bitva o každý kus ledové plochy, domácí se soustředili hlavně na obranu a tato taktika jim vycházela.

Také ve třetí části hráli častěji s pukem znojemští hráči, ale příliš šancí si vypracovat nedokázali. Naopak sami mohli v závěru inkasovat, Körkkö ale v jasné šanci přestřelil odkrytou branku. Orli naráželi při svých pokusech na zformovanou defenzivu soupeře a co prošlo na branku, pochytal spolehlivý Järvenpää.

Zápas tak rozhodlo prodloužení a dva tresty Orlů. Nejprve odešel na trestnou lavici Matuš, v oslabení si pak střídačka nepohlídala výměnu hráčů a trest za příliš mnoho hráčů na ledě se ukázal být rozhodující. Mikko Vainonen totiž po chvíli přesnou střelou nad beton brankáře rozhodl o tom, že druhý bod zůstane v Dornbirnu.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Byl to bojovný zápas dvou týmů, které se soustředily na defenzivu. Rozhodly maličkosti v některých momentech, v nichž byli domácí lepší. Hráli jsme to, na co aktuálně máme. Individuální šance jsme neproměnili, soupeř ano. Nás momentálně trápí, že góly opravdu nejsme schopni dát. O reprezentační pauze si musíme odpočinout a pak se zaměříme na přesilovky a další herní prvky, v téhle fázi sezóny už nic velkého trénovat ani nejde.