2/3
44'
34'

Orli ve Villachu neudrželi vedení. Z Rakouska si odvezli bod

Znojemští hokejisté měli v sedmém kole nadstavby nakročeno ke třem bodům, nakonec získali jediný. Na ledě Villachu vedli po dvou třetinách 1:0, na začátku třetí třetiny ovšem inkasovali v oslabení, druhý gól domácích přidal krátce po zahájení prodloužení Collins. Orli tři kola před koncem nadstavby disponují stejným počtem bodů jako třetí Innsbruck, vinou horšího skóre se v této chvíli nachází na čtvrté pozici.

Úvod zápasu nabídl velké tempo. Již po minutě hry se mohli radovat Jihomoravané, Radim Matúš ovšem v samostatném úniku neuspěl. O tři čtvrtě minuty později se do velké šance dostali domácí, Dominik Groh se zaskvěl výborným zákrokem. Další větší příležitost měl Villach, Chris Collins při solidním pokusu zamířil těsně vedle branky Groha. Ve zbytku třetiny byla spíše vidět nervozita na obou stranách, Orli se v závěrečných třech minutách nechali vyloučit dvakrát.

Do druhé třetiny Orli vstoupili aktivně, vážnější šanci si ovšem nevypracovali. Jako první tak ruce nad hlavu zvedal Villach, leč mu to nebylo nic platné. Bjorkstrand se po skvělé individuální akci dostal před Groha, který vyrazil k místům, kde stál připravený Reid. Ten sice prodral puk za brankáře hostů, pomohl si však vysokou holí. Na začátku čtyřiatřicáté minuty byl již gól uznaný, postarali se o něj Znojemští. Anthony Luciani při brejkové situaci ideálně našel Tomáše Svobodu, který střelou pod břevnu otevřel skóre duelu. O necelou minutu a půl později Orli měli šanci na zvýšení vedení, přečíslení tři na jednoho však nedopadlo podle představ. Do kabin se tak šlo za nadějného stavu pro Jihomoravany.

Třetí část lépe zahájil Villach. Karlsson sice ještě před Grohem branku nevsítil, přesilovou hru ovšem již využil Marko Pöyhönen, který úspěšně tečoval střelu Frasera od modré čáry. O chvíli později mohli Orli znovu vést, akce Lucianiho se Svobodou však gólem neskončila. Další příležitost měl na hokejce Matúš, který sám před Maxwellem střílel do brankáře domácích. Jelikož Orli v závěrečné desetiminutovce přežili oslabení, a naopak nezužitkovali neudržení kotouče Maxwella, šlo se do prodloužení.

Hra tři na tři měla velmi krátkého trvání. Ačkoliv se Orlům podařilo uspět na buly, tak rychle přišli o kotouč. Chris Collins byl ze všech nejpohotovější a střelou pod břevno zajistil Villachu bod navíc.

Jiří Beroun (Znojmo): Nejsme spokojení. První třetinu jsme přežili díky Dominikovi v brance, ale poté se nám povedlo dát gól a sahali jsme po třech bodech. Bohužel přišla nějaká vyloučení, jedno z nich jsme neubránili. V prodloužení pak přišla chyba, lehkovážnost. Nemůžeme si takto ve vlastním pásmu hrát s pukem. To můžeme dělat na tréninku, ale ne v takto důležitém zápase. V neděli potřebujeme vyhrát za tři body, neřešíme, jak k tomu přistoupí soupeř.