2/3
43'
55'

Porážka ve Feherváru. O play-off rozhodne až poslední zápas

Vyrovnanost letošní EBEL potvrdilo také deváté kolo nadstavby. Znojemští hokejisté v předposledním utkání prohráli na ledě Feherváru 0:4, čímž tak oddálili potenciál postup do play-ff. Jelikož Innsbruck na domácím ledě padl s Linzem 2:3 po prodloužení, o postup bude bojovat trojice týmů. Nejlepší výchozí pozici však stále mají Orli.

Skóre zápasu se poprvé měnilo na konci jedenácté minuty. Andrew Sarauer za brankou vymyslel krásnou přihrávku pro Csanáda Erdélyho, který se nemýlil. Znojemští hráči měli příležitost na srovnání necelé dvě minuty před závěrem první třetiny, Rob Flick ale nadvakrát nedokázal úspěšně zamířit. Do konce úvodní části přesto byl k vidění ještě jeden gól. Sarauer našel Andrew Yogana a ten se ve dvojnásobné početní převaze nemýlil. Branka padla pouhou vteřinu před první sirénou.

Domácí mohli navýšit vedení na začátku druhé třetiny, Dominik Groh se ale blýskl parádním zákrokem betonem. Znojemský brankář si v sedmadvacáté minutě ke všemu poradil se Stipsiczem, který ho v samostatném úniku chtěl překvapit střelou mezi betony. Sníženo mohlo být po polovině zápasu, na střelu Ondřeje Mikliše ovšem vyzrál Michael Ouzas. Ve zbytku třetiny Groh vychytal Timminse a Erdélyho, znojemští neuspěli po pohledné kombinaci.

Co se Csanádu Erdélymu nevydařilo ve druhé části, to ze svého pohledu napravil ve třiačtyřicáté minutě. Důrazným způsobem překonal znojemskou obranu, po které byl pokořený také Groh. V dalších minutách se v příležitostech dvakrát ocitl Sárpátki a jednou Erdély, Groh ale v daných chvílích branku očaroval. Znojemským to během čtvrtečního večera nelepilo, což se prokázalo také ve čtyřiapadesáté minutě, kdy při střele do prázdné branky našli jen brankáře Ouzase. O chvíli později ke všemu inkasovali čtvrtou branku. Sarauer žabkou poslal míč na hokejku Tim Campbell, který nedal Grohovi žádnou šanci.

Před sobotním kolem jsou tak karty rozdány jasně. Orli bude mít play-off jisté v případě, že doma porazí Dornbirn po základní hrací době. Pokud zápas skončí jiným výsledkem, budou se muset ohlížet na Innsbruck a Fehervár. S oběma mužstvy se pyšní lepší vzájemnou bilancí.

Antti Karhula (Fehérvár): Upřímně jsem čekal, že na nás Znojmo nastoupí mnohem odvážněji a aktivněji, že bude hrát o všechno v boji o play-off. Ale nestalo se a to nám vyhovovalo. Byli docela pasivní, takže jsme měli hodně času na puku, vytvořili si nějaké šance v otevřených prostorech a ty proměňovali. Určitě jsme si zasloužili vyhrát.

Jiří Beroun (Znojmo): Takhle se o play-off nehraje. První tři minuty to byl dobrý výkon, ale pak odešel. Neměli jsme žádný pohyb, hráči se nenabízeli a házeli po sobě puky. Zkoušeli jsme dát týmu impuls, proházeli řady a stáhli to na tři útoky. V přesilovce jsme měli asi dvě brankové příležitosti, ale to je asi všechno, co se předvedlo. O play-off se takovým nasazením nehraje. Není možné, aby za stavu 3:0 šel pravý bek hrát do levého rohu. I když riskuji, tak musím dodržovat systém. Na dnešek musíme rychle zapomenout. Díky Linzi máme stále naději, musíme k tomu ale přistoupit jinak. Měli jsme to rozhodnout dnes.