21'
41'
59'

Znojmo doma nezvládlo začátky třetin a ve čtvrtfinále podruhé prohrálo

Orli inkasovali ve druhém čtvrtfinále na začátku každé dvacetiminutovky. Naopak recept na gólmana Bolzana hledali marně a v sérii prohrávají již 0:2.

Již na startu 2. minuty utkání se Bolzano ocitlo v početní výhodě, kterou také proměnilo. Anthony Bardaro dostal před Lassilou hodně volného prostoru a po několika dorážkách se mu podařilo dopravit kotouč za brankovou čáru. Orli se snažili stejně bleskově odpovědět, ale pár slibných možností překombinovali, navíc po obrovské hrubce v italské rozehrávce nedokázal Luciani zamést puk do odkryté brány. Po několika brejkových situacích na obou stranách kluziště, při nichž se vyznamenali oba gólmani, se hra trochu zklidnila. Přesto si diváci rozhodně neměli na co stěžovat, týmy předváděly atraktivní podívanou. Velký tlak si vytvořila zejména první znojemská formace, Svoboda i Flick byli vyrovnání velmi blízko. Před Lassilou to občas zajiskřilo po chybách v obranné činnosti, ale domácí gólman odolal nájezdům soupeřů a ustál i dusno na konci třetiny při druhé přesilovce Bolzana.

Italská výhoda ale pokračovala i v prostředním dějství, Orli byli zatlačeni do svého obranného pásma a těsně po návratu vyloučeného Flicka kapitulovali podruhé. Timothy Daly vyslal od modré čáry puk, jenž přes bránící hráče zapadl až za Lassilova záda. Hru začala ovlivňovat častá vyloučení, která výrazně změnila obraz hry. Rozhodčí necitlivými zásahy narušovali její průběh, jitřili emoce na střídačkách i tribunách. Až do pozadí se tak dostávala samotná snaha Znojma nakopnout se k obratu v utkání. Minuty v zápalu boje rychle ubíhaly, vyloučených bylo více než zajímavých gólových šancí. Z těch italských jistě stojí za zmínku individuální akce Arniela, při níž se opět předvedl Lassila.

Vstup do třetí třetiny byl ale znovu v režii Lišek, Stefano Giliati měl před klecí domácích až příliš prostoru, takže pro něj nebylo problémem přesně zakončit. Trochu opařené Znojmo jen těžko hledalo recept k útočení, a když už se podařilo dobýt prostor před Irvingem, ztroskotal na brankáři Bolzana i z bezprostřední blízkosti Bowles. Nervozita a nepřesnosti se mísily na znojemských hokejkách. Bolzano navíc prakticky nechybovalo a rozhodně si nechtělo nechat ukrojit ze svého luxusního náskoku. Poslední minuty zápasu už se znovu dohrávaly v sérii vyloučení, tentokrát už výhradně na straně Orlů. Po dlouhém obléhání jihomoravské klece přidal čtvrtý zásah James Arniel a v hodně dusné atmosféře ustanovil konečné skóre duelu.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Pokud dáte za dva zápasy jeden gól, tak se nemůžete divit, že prohrajete. Nějaké šance jsme tam měli, ale nebylo nám přáno. V některých místech tam bylo až moc snahy a to dělalo ten rozdíl. Z Irvinga jsme udělali gólmana do národního týmu. Myslím si, že jsme schopni hrát lepší hokej, ale teď tam byla nějaká křeč.

Greg Ireland (Bolzano): Nemyslím si, že se tu dnes hrál hokej. Byl to cirkus. Nic takového jsem neviděl od doby, co jsem před třiceti lety hrál za juniory. Nás samozřejmě těší, že jsme vyhráli a vedeme 2:0. Nic víc k tomu ale nemůžu říct.