Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - út 10. 8. 2021 - Nevoga aréna
Znojmo
4:6
1:1, 3:2, 0:3
Kometa
1'
31'
33'
35'
17'
21'
25'
50'
52'
60'

Benefiční zápas dopadl lépe pro Kometu

Dlouhou a napínavou přetahovanou pro sebe nakonec utrhla brněnská Kometa, která předvedla skvělý výkon hlavně ve třetí třetině ve které ubránila dlouhé dvojnásobné oslabení.

Lepší start do utkání si Orli přát nemohli. Už v první minutě utkání otevřel skóre pohotovou dorážkou mezi betony obránce Ryan Culkin. Úvodní desetiminutovka patřila jednoznačně domácím, kteří po ledě doslova létali a hosté se naopak těžko dostávali do zápasu. Orly navíc několikrát podržel Pavel Kantor, kterému se vstup do utkání vydařil na výbornou. Přesto se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Postupně se lepšící výkon Komety přetavil tři minuty před úvodní sirénou ve vyrovnávací branku Dalimil Mikyska.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení náporu hostů, kteří dvěma slepenými góly Rhetta Hollanda a Tomáše Vincoura poprvé otočili kormidlem zápasu ve svůj prospěch. Domácí se do zápasu vrátili jemnou tečí Radka Prokeše, která skončila za zády brněnského gólmana Lukáše Klimeše. Ve druhé polovině prostřední části pak existovalo na ledě pouze jedno mužstvo a bylo jim domácí Znojmo. Nádherné gólové akce Anthony Lucianiho a Jana Bartka v rozmezí dvou minut znamenaly další obrat ve skóre.

Do třetí třetiny šli domácí s vedením o jednu branku, kterou ovšem po smolném odrazu od zadního mantinelu smazal v přesilové hře obránce Vladimír Roth. Za další dvě minuty vrátil vedení na hokejky hostující Komety Marcel Haščák. Tento gól se záhy ukázal jako vítězný, neboť Orli v závěru utkání nevyužili téměř dvouminutovou přesilovou hru pět na tři a naopak gólovou pojistku přidal utajenou střelou mezi betony střídajícího Dominika Groha po samostatném úniku Luboš Horký.

Vyhecované utkání nabídlo dohromady deset branek, obraty ve skóre a skvělou atmosféru. Oba fanouškovské tábory po zápase ocenily nasazení a bojovnost hráčů, a také velmi sympatické gesto v podobě finanční pomoci lidem zasažených tornádem.


Autor: PoV, Marek Hruška

Fanoušci byli skvělí, dodali nám energii, hodnotí svůj první zápas před evropskou kulisou Culkin

Jako první otevřel gólový účet benefičního utkání s Kometou Brno 27letý obránce Ryan Culkin, který v létě posílil orlí letku. Na první gól v novém dresu mu přitom stačilo pouhých 47 vteřin.

Hned při prvním střídání jste vstřelil svůj první gól za Znojmo. Je to pro vás vysněný start?
Ano. Upřímně řečeno, bylo to pro mě hodně vzrušující, protože jsem vůbec poprvé v Evropě hrál před fanoušky. Za gól vděčím Vojtovi Němcovi, který vybojoval puk napadáním a Tomáš Svoboda mi ho posunul před bránu. Já už jsem jen zavřel oči a práskl do toho. Naštěstí to tam spadlo. Za ten gól jsem moc šťastný, škoda jen, že se nám nepovedlo utkání dovést do vítězného konce.

Jak se vám líbila atmosféra zápasu?
Užil jsem si to. Tohle je můj druhý rok v Evropě, ale teprve až nyní jsem měl možnost hrát v takové atmosféře. Lidé fandili, povzbuzovali... Měli opravdu velký zájem o tento zápas, což je fantastické. Byli skvělí. Máme výborný tým a moc se těším na novou sezonu.

Jak hodnotíte spolupráci s Adamem Sedlákem v první obranné dvojici?
Snažil jsem se pochytit a navnímat od něj co nejvíce. Myslím, že jsme si dobře rozuměli. Adam Sedlák mi tu adaptaci na nový styl hokeje hodně usnadnil, je to zkušený borec. Doufám, že v tom budeme pokračovat a naše souhra půjde nahoru. Přeci jen, byl to první zápas. Další hrajeme hned ve čtvrtek, což je v tomto směru určitě výhoda.

Jaké jsou vaše individuální i týmové predikce směrem k novému ročníku ICEHL 2021/2022?
Upřímně řečeno mám z tohoto týmu velmi dobrý pocit. Všichni makají na sto procent. Musíme jít zápas od zápasu a soustředit se na každých šedesát minut. Jak říkám, máme skvělý tým a v přípravě tvrdě dřeme. Až budoucnost ale samozřejmě ukáže, jak na tom ve skutečnosti jsme.

Jak se cítíte po prvním utkání po fyzické stránce?
Cítím se dobře. Hodně nám pomohli fanoušci, dodali nám energii. Věřím, že s přibývajícími zápasy budeme lepší a lepší.


Autor: Marek Hruška, foto: Tomáš Žák

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): Hlavní je, že se dnes vybraly nějaké peníze na pomoc postiženým oblastem. Byl to výborný trénink, objevily se tam některé velmi dobré věci, i některé horší. Škoda některých momentů, ale byl to první zápas a já si myslím, že se musel divákům líbit. Atmosféra byla úžasná, měl jsem husí kůži.

Jiří Kalous (Kometa): Bylo to svižné utkání bohaté na branky, které se fanouškům muselo líbit. Jsme rádi, že na charitativní zápas přišlo hodně diváků, aby podpořili dobrou věc. Za tom bychom jim rádi poděkovali.

Fotogalerie

Související články