2/3
47'
46'

Orli zaspali úvod, poté už útočili marně

Znojemští hokejisté doplatili v Bolzanu na hororový start do utkání. Již ve čtvrté minutě prohrávali 0:2, navíc oba góly od sebe dělilo pouhých šestnáct vteřin. Poté se sice zvedli, ale italská defenzíva v čele s výtečným Faziem nedovolila velké drama. Jediný přesný zásah Orlů má na svědomí Vojtěch Němec.

Znojemským hokejistům se hrubě nevyvedl vstup do zápasu. Již ve druhé minutě šli do oslabení a domácí rychle trestali. Anton Bernard využil chyby v rozehrávce a střelou švihem překonal Kantora v bráně. Záhy ale přišlo další vyloučení na straně Jihomoravanů a opět nezůstalo bez následků. Po křižné přihrávce se dostal k zakončení Brett Findlay a přesouvající se gólman nestačil zareagovat. Po brzkém vedení Bolzana 2:0 to se zaskočenými Orly nevypadalo vůbec dobře.

Hra se v dalších minutách uklidnila a pomalu začali vystrkovat růžky i hosté. Do několika slibných příležitostí se probojoval aktivní Tomáš Svoboda, ale vynikající Fazio v brankovišti Bolzana nebyl snadnou překážkou. V závěru třetiny si také Orli vyzkoušeli dvě početní výhody, ale vytěžit z nich snížení nedokázali.

Prostřední dějství se neslo z velké části v duchu dobývání italské klece. Brzy mohl snížit Ryan Culkin, ale přesouvající se Fazio byl proti. Tlak Znojma postupně rostl a domácí měli plné ruce práce s odrážením orlích útoků, skvěle ale pracovala obrana v čele s výtečným Faziem. Na něm si vylámal zuby jak Tomáš Svoboda, jenž z bezprostřední blízkosti doklepával puk do sítě, tak Culkin svou střelou švihem. Jihomoravanům ke gólu nepomohly ani dvě přesilovky, a tak i po druhé třetině drželi domácí slibný náskok.

Závěrečná dvacetiminutovka odstartovala hodně divoce. Nejdříve se před Faziem konečně prosadil Hunter Fejes, ale po trenérské výzvě rozhodčí gól odvolali po předchozím postavení mimo hru. Orli se ale nenechali rozhodit a brzy složili reparát. Znojemský protiútok bleskově a hlavně přesně zakončil Vojtěch Němec. Ani tentokrát ale radost hostů netrvala dlouho, i když tentokrát zase z jiného důvodu. Bolzanu stačila pouhá jedna minuta a znovu odskočilo na rozdíl dvou gólů zásluhou Bretta Findlaye.

Domácí se začali pečlivě soustředit na defenzívu a hráli přesně to, co potřebují. Znojemským rychle utíkal čas, ale sami nedokázali soupeři v útočném pásmu výrazněji zamotat hlavu. Trenérská lavička sáhla dvě minuty před závěrečnou sirénou ke hře bez gólmana, avšak ani tato taktická varianta už ke změně skóre nevedla.

Jiří Beroun (Znojmo): Každý zápas je jiný, ale musíme i k těm venku přistupovat stejně doma, kde jsme měli hodně pohybu a byli silní na kotouči. Nesmíme dovolit soupeři chodit k nám do pásma. Chceme hrát nátlakový hokej. Jakub Köver půjde po tom zákroku na vyšetření. Snad bude v pořádku, jinak nám to naruší tu čtvrtou pětku. Stojí to pak více sil. To, že šel do branky Pavel Kantor, se rozhodlo už před víkendem. Měl tam výborné zákroky dnes. Není mu co vyčítat.