Orli Znojmo Orli Znojmo
5. kolo
ICE Hockey League - pá 1. 10. 2021
Znojmo
9:3
0:1, 2:2, 7:0
Graz
24'
32'
43'
43'
44'
45'
49'
51'
58'
7'
22'
36'

Znojmo po druhé přestávce nakoplo fantastický brankostroj

Orli nezačali duel zrovna nejlépe a po prvním dějství museli dotahovat jednogólové manko, které v úvodu další třetiny ještě narostlo. Znojmu se sice povedlo vyrovnat, ale do kabin odcházelo znovu v roli dotahujícího mužstva. Závěrečná část však byla zcela v režii domácích, kteří do sítě rakouského mančaftu poslali rovných sedm puků.

Skóre zápasu otevřel Ken Ograjensek, který svou dělovkou od modré poslal v sedmé minutě hosty do vedení. Orli si následně vytvořili několik šancí, Fejes ani Haman ale proměnit nedokázali, a tak domácí odcházeli do kabin s jednogólovým mankem.

I do druhé třetiny vstoupil lépe Graz. Vedení hostů navýšil přesným zásahem k levé tyči Ben Blood. Orli se poprvé mohli radovat teprve ve čtyřiadvacáté minutě, když Tomáš Svoboda poslal v přesilové hře puk pod horní tyč. Následný tlak patřil hostům, Groh ale dokázal všechny šance zlikvidovat a ve dvaatřicáté minutě byl po trefě Anthonyho Lucianiho stav opět nerozhodný.

Hra se začala vyostřovat a Graz se v šestatřicáté minutě opět ujal vedení poté, co Mike Zalewski využil dvojnásobnou přesilovku. Přestože hráli Orli i nadále v oslabení, dokázali si tvořit šance. Nußbacher ale dokázal Fejesovu, Matušovu i další Lucianiho šanci zlikvidovat.

Třetí část se Orlům vyvedla na výbornou. Poté, co ubránili zbytek oslabení, skórovali třikrát během jedné minuty! Nejprve prostřelil Nußbachera Filip Ahl, následně poslal Orly do vedení Sebastian Gorčík a Joshua Brittain navýšil na 5:3.

Ani to ale Orlům nestačilo a v přesilové hře se podruhé prosadili Filip Ahl i Sebastian Gorčík! Na finálních 9:3 ještě upravili skóre Vojtěch Němec a Vladimír Oščádal. Celkem tak ve třetí třetině padlo sedm branek, z toho všechny za záda Nußbachera.


Autor: Petr Frömel, Nikola Katolická

Bylo to o dobrém pohybu a bruslení, ohlíží se za další výhrou Vladimír Oščádal

Vladimír Oščádal si proti Grazu z pozice pravého křídla čtvrté formace vyzkoušel roli střelce i bitkaře. Zhruba od poloviny zápasu se podle jeho názoru začaly misky vah přelévat na stranu Znojma, což nakonec vyústilo v další vysoké vítězství na domácím ledě.

Proti Grazu se vám povedlo udržet domácí neporazitelnost. Jak probíhalo utkání z vašeho pohledu?
Určitě to nebylo lehké utkání. V první třetině tam bylo docela dost individuálních chyb. Zhruba od poloviny zápasu jsme už byli lepším týmem a ve třetí třetině jsme definitivně rozhodli o našem vítězství.

Vy jste se na začátku první třetiny, trochu nezvykle, ocitl v ostré bitce. Překvapilo vás, že soupeř ihned shodil rukavice?
Musím říct, že docela ano. Já jsem se rvát nechtěl, přeci jen byl to začátek zápasu. Ale když soupeř zahodil rukavice, tak nebylo na co čekat.

Ve druhé třetině se Graz vrátil do vedení díky přesilovce pěti proti třem. Věřil jste, že to nebude ten nejdůležitější moment zápasu?

Stálo nás to hrozně moc sil. Naštěstí jsme to ve třetí třetině dokázali otočit a vyhrát, za což jsme moc rádi.

Co jste si říkali v kabině před poslední třetinou, která nakonec o vývoji celého zápasu rozhodla?
Věděli jsme, že nesmíme polevit v bruslení a pořád se vracet. Také nám bylo jasné, že to bude hodně o osobních soubojích. My jsme to ale zvládli skvěle, znovu musím říct, že jsme opravdu rádi za tohle vítězství.

Vy jste se po krásné akci Jakuba Kövera také zapsal mezi střelce. Jak hodnotíte vaší spolupráci právě s ním a Michalem Kvasnicou ve čtvrté pětce?
My mladí máme za úkol hodně bruslit a napadat, což se nám, myslím, v tomto zápase dařilo. To, že mi to Kuba Köver hodil před prázdnou bránu, je jen třešnička na dortu.


Autor: Marek Hruška

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Ahl 2 1 3 2 0
Jan Bartko 0 0 0 2 0
Josh Brittain 1 1 2 0 0
Ryan Culkin 0 2 2 1 0
Hunter Fejes 0 1 1 0 0
Sebastian Gorčík 2 0 2 1 0
Filip Haman 0 0 0 1 0
Jakub Köver 0 1 1 1 0
Michal Kvasnica 0 1 1 1 0
Anthony Luciani 1 1 2 0 2
Radim Matuš 0 2 2 1 0
Vojtěch Němec 1 2 3 2 0
Vladimír Oščádal 1 0 1 1 5
Radek Prokeš 0 2 2 1 0
Adam Sedlák 0 1 1 2 2
Jordon Southorn 0 1 1 0 0
David Stránský 0 0 0 0 0
Tomáš Svoboda 1 2 3 2 0
Dominik Tejnor 0 0 0 1 4
Alexander Younan 0 0 0 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Groh 60 31 3 28 90,32 0 0

Ohlasy k utkání

Tomáš Jakeš (Znojmo): První třetina se nám nepovedla podle představ, neměli jsme dobrý pohyb, neměli jsme potřebný klid v rozehrávce. Graz přijel s taktikou, kterou jsme očekávali. Přijeli spíše bránit a čekat na naše chyby. Díky tomu se dostali do vedení. My jsme se v první třetině hledali, ale pořád jsme hráčům říkali, ať jsou trpěliví. Ve třetí třetině nám to tam napadalo a vyšlo to nakonec parádně. Diváci nás hnali a poté druhé třetině, kdy nás rozhodčí několikrát přísně vyloučili, jsme šli do závěrečné třetiny zdravě naštvaní. Sice jsme cítili křivdu, ale veřili jsme, že výsledek otočíme a připíšeme si tři body. To se nakonec povedlo a jsme moc rádi. Sedm vstřelených branek se nevidí každý den. Z kluků to spadlo, navíc jsme začali chodit přímočaře do brány a všechny branky byly po krásných akcích. My máme velkou sílu, ať už jde o první, druhou, třetí i čtvrtou lajnu. Jsme rádi, že jsme to dnes opět ukázali.

Jens Gustafsson (Graz): Prvních čtyřicet minut bylo dobrých, pak to bylo špatné. Pokazili jsme, co jsme mohli.

Fotogalerie

Související články