14'
20'
23'

První třetina rozhodla, Znojmo slaví v Dornbirnu

Znojemští hokejisté si na úvod svého dvoudenního alpského tripu smlsli na Dornbirnu. Na rakouském ledě sice brzy inkasovali, poté se ale rychlými čtyřmi góly postarali o bleskovou otočku ve skóre. V dalším průběhu hry už nedovolili žádné větší drama.

Dornbirn odstartoval utkání výtečně a již ve dvacáté sedmé vteřině překonal Kantora ve znojemské bráně Kevin Macierzynski. Domácí tým brzká úvodní trefa nabudila a Orli měli co dělat, aby se zvládli ubránit náporu soupeře. Ten přibrzdilo vyloučení na straně Rakušanů, v němž spálil obrovskou šanci Němec. Neproměněná příležitost ale nemusela zkušeného forvarda dlouho mrzet, o chvíli později při hře pět na pět již Vojtěch Němec nezaváhal a po krásné útočné kombinaci první řady poslal kotouč za záda Herzoga.

Orli začali postupně přebírat iniciativu a obrat ve skóre na sebe nenechal dlouho čekat. A znovu u toho byla první pětka, jejíž tlak přetavil v druhý gól Tomáš Svoboda. Zaskočení hráči Dornbirnu se jen pomalu vzpamatovávali z vývoje třetiny, navíc svou chybou v obraně pobídli hosty k dalšímu přesnému zásahu, kterým nepohrdl Radek Prokeš. Buldoci měli možnost dostat se zpět do zápasu díky přesilové hře, která se jim ale v konečném důsledku vůbec nepovedla. Jak nešťastně vstoupilo Znojmo do třetiny, tak naopak bravurně ji ukončilo. Deset vteřin před sirénou přidal čtvrtou branku Jordon Southorn.

Ani při oddechu v kabinách Orly nepřešly střelecké choutky a v čase 22:45 zařídil pátý přesný zásah svých barev Radek Prokeš. Znojemští hokejisté se čtyřgólovým náskokem v zádech drželi otěže utkání pevně ve svých rukou. Dornbirn navíc trápily nepřesnosti v rozehrávce, které dál srážely jakékoliv šance týmu. Až ke konci třetiny domácí hráči více zabrali a začali si vypracovávat zajímavé příležitosti, za zmínku jistě stojí Beckovo zakončení, kterým minul odkrytou znojemskou klec. Navíc výborně se rozchytal také znojemský gólman Kantor. Zvýšená aktivita přinesla Buldokům dvě přesilové hry, ani jedna však nebyla příliš povedená.

Třetí třetina se nesla v duchu marného dobývání znojemské klece. Domácím hráčům nešla odepřít snaha, ale chyběla přesná střelba. A když už se podařilo ohrozit bránu, vystavil stopku dornbirnským nadějím Pavel Kantor, který si poradil i s velmi nebezpečnou dorážkou Padakina. Buldoci dostali k dispozici hned několik přesilových her, ale jejich trápení v těchto herních situacích nedovolilo týmu myslet na jakékoliv zdramatizování duelu. Znojemští si tak na úvod víkendového dvojzápasu na ledě soupeřů připsali zaslouženou výhru.

Kai Suikkanen (Dornbirn): Měli jsme dobrých prvních pár sekund, ale zbytek třetiny byl opravdu špatný. Od toho se odvíjel obrázek zbytku zápasu. Byli jsme vždy metr pozadu, co se týče proměňování šancí i bruslení.

Jiří Beroun (Znojmo): Byl to pro nás těžký zápas, po třiceti sekundách jsme hned inkasovali po naší chybě na modré čáře. Ve zbytku třetiny jsme měli ten zápas v rukou a hlídali jsme si to i po přestávce. Ve třetí dvacetiminutovce přišly trochu komplikace, zbytečná vyloučení. Pavel Kantor zachytal výborně. Jsou to pro nás důležité body.