Orli Znojmo Orli Znojmo
14. kolo
ICE Hockey League - pá 29. 10. 2021
Vídeň
3:2
0:1, 3:1, 0:0
Znojmo
30'
35'
37'
14'
34'

Těsná prohra ve Vídni. Rozhodly dvě minuty ve druhé třetině

Orli ve Vídni dvakrát vedli, ovšem poslední slovo měl nakonec soupeř, který během dvou minut v závěru druhé dvacetiminutovky otočil stav na svoji stranu a tři body uhájil i přes závěrečnou power-play Znojma.

Znojmo vkročilo do zápasu ve Vídni s Pavlem Kantorem v brance a ten se musel ohánět již v první minutě. Orli však svému soupeři nedovolili příliš a sami se dostávali do slibnějších příležitostí. Culkin ani Tomáš Svoboda na gólmana Starkbauma ještě nevyzráli, ale ve čtrnácté minutě našel po pohledné kombinaci Prokeš volného Anthonyho Lucianiho, jenž poslal puk z bezprostřední blízkosti do odkrytého místa vedle tyčky. Ve zbytku úvodní dvacetiminutovky hrály oba celky opatrněji, gólmani se tak příliš nezapotili.

Druhé dějství uvedl svým samostatným únikem Prokeš, na kterého mířila dlouhá Lucianiho přihrávka. Znojemský útočník však vídeňského gólmana nepřekvapil a stav tak zůstával nezměněný. I v dalších minutách byli aktivnější hosté. Capitals byli dlouho uzavřeni ve vlastním pásmu, ale když se jim podařilo ve třicáté minutě vymanit se ze spárů Znojma, vyrovnal střelou z okraje kruhu Brody Sutter.

Ve druhé části prostřední třetiny se s góly roztrhl pytel. Nejprve našel Younan v mezikruží najetého Michala Kvasnicu. Znojemský útočník nezaváhal a střelou z první vrátil svým barvám vedení. To však netrvalo dlouho a Matthew Neal po vyhraném buly v útočném pásmu znovu vyrovnal. Gól domácí nakopl a v třicáté sedmé minutě zvedali ruce na hlavu již potřetí. Nikým nehlídaný Nicolai Meyer dostal přihrávku do mezikruží a překvapil přesouvajícího se Kantora.

Po přestávce se Jihomoravané snažili o obrat. Ve čtyřicáté deváté minutě je však zbrzdilo první a jediné vyloučení zápasu. Prokešův faul domácí nepotrestali, ač znojemské obraně pořádně zatápěli. Vídeň si hlídala puk a často šetřila čas ve středním pásmu. Necelou minutu před sirénou opustil Kantor branku a Orli to zkusili v šesti. K vyrovnání to však nevedlo, a tak všechny tři body zůstaly v rakouské metropoli.


Autor: Lukáš Caha

Tomáš Jakeš: Vídeň musíme hodit za hlavu, máme před sebou další těžké zápasy

Znojmo čeká náročný program, během čtyř dnů odehraje tři duely. Nejen o tom, ale i o marodce, předchozím zápase ve Vídni a otázce budoucího posílení kádru hovoří trenér Orlů Tomáš Jakeš.

Vrátíme se k pátečnímu utkání ve Vídni. Jak byste jej zhodnotil?
Hodnotí se to těžko, protože Vídeň byla hratelná. Měli jsme dost šancí, ale neproměnili jsme je. Nevyšlo nám pár střídání a Vídeň to okamžitě potrestala. Je to pro nás zklamání. Bylo to trochu o štěstí, na druhou stranu je ale potřeba říct, že Vídeň vítězství šla naproti a čekala, co my předvedeme.

Všechny tři branky Vídně byly prakticky totožné, kdy střílel nikým nehlídaný hráč před brankou...
To je pravda. Vyplynulo to z toho, že hráči byli na ledě dlouho, drželi si pozice, ale už neměli tolik síly a bohužel jsme si nepohlídali několik překřížení soupeře. Na tom musíme zapracovat.

V zápase rozhodčí udělil pouze jediný trest, jedinou početní výhodu měl soupeř, vy jste nehráli přesilovku ani jednou...
Viděli jsme zápasy Vídně a věděli jsme, že hrají disciplinovaně a opravdu nemají hodně vyloučení. Šance jsme ale měli i bez přesilových her, o to víc nás prohra mrzí. Musíme to ale hodit za hlavu a makat dál.

Atmosféra ve Vídni bývá často velmi dobrá, tentokrát ale nedorazilo tolik fanoušků, jako bývá zvykem. Atmosféra tudíž byla poněkud komornější v porovnání s předchozími zápasy Znojma ve Vídní...
Nechci se příliš vyjadřovat k této covidové situaci. Všichni jsme rádi, že chodí alespoň nějací fanoušci. Opravdu jsme rádi alespoň za to, co momentálně je.

Jak je na tom mužstvo z hlediska marodky? Do zápasu nezasáhl Tejnor, zranění jsou také Němec a Ahl.
Trošku se nám ta zranění sešla, ale myslím si, že kluci budou brzy zpátky. U Filipa Ahla to bude ještě trošku delší, předpokládám tak minimálně čtrnáct dní. Vojta Němec by už přiští zápas měl nastoupit a věřím, že i Dominik Tejnor.

Nyní máte před sebou náročný program. Dvě domácí utkání ve dvou dnech, poté den volna a další zápas v Bratislavě...
Rozhodně to bude naročnější a musíme se na to připravit. Výhodou je, že hrajeme doma, takže určitě budeme chtít potěšit domácí fanoušky a zároveň si udělat takovou tu psychickou pohodu. Určitě to ale budou těžké zápasy.

Při pohledu na tabulku soutěže může být leckdo překvapený. První Lublaň, druhý Fehérvár. Před začátkem sezóny tohle čekal určitě málokdo...
Pokud se podíváme, jak tyto týmy hrají, tak to určitě není náhoda. Jde o to, jak si tuto hru udrží, protože sezóna je dlouhá, na každého jednou přijde krize a každý na to musí nějakým způsobem reagovat. Kdo na to bude reagovat dobře, ten bude nahoře.

Navážu na vaši odpověď. Jak je na tom Znojmo? Jste spokojeni s kádrem, nepotřebujete momentálně na nic reagovat, nebo sledujete hráčský trh i nadále a máte oči otevřené pro případné další posily?
Vždycky se musí reagovat. Člověk si nikdy nemůže říct, že to takhle už půjde napořád. Ale jdeme zápas od zápasu. Když se nám nebude něco líbit, tak to budeme řešit. Není žádný prostor na čekání, musí se okamžitě začít jednat.


Autor: Tomáš Teplý

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Bartko 0 0 0 1 0
Josh Brittain 0 0 0 -1 0
Ryan Culkin 0 0 0 -1 0
Hunter Fejes 0 0 0 -2 0
Sebastian Gorčík 0 1 1 0 0
Filip Haman 0 0 0 1 0
Jakub Köver 0 0 0 0 0
Michal Kvasnica 1 0 1 1 0
Anthony Luciani 1 0 1 1 0
Radim Matuš 0 0 0 0 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Radek Prokeš 0 1 1 1 2
Adam Sedlák 0 0 0 -1 0
Jordon Southorn 0 1 1 0 0
David Stránský 0 0 0 -1 0
Ondřej Svoboda 0 0 0 0 0
Tomáš Svoboda 0 0 0 -2 0
Dominik Tejnor 0 0 0 0 0
Alexander Younan 0 1 1 -1 0
Ilja Zubov 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Pavel Kantor 59 31 3 28 90,32 0 0

Ohlasy k utkání

Dave Barr (Vídeň): Začali jsme vlažně, byli jsme pomalí. Znojmo má bruslivý tým a tomu jsme se v prvních minutách nedokázali přizpůsobit. Inkasovali jsme první branku. Ve druhé třetině jsme byli více na puku, hráli jsme čistě. Využili jsme naše šance, což nám přineslo vítězství.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Vídeň byla hratelná. Měli jsme tam šance. Nám nevyšlo pár střídání a soupeř to okamžitě potrestal. Tlačili jsme se do koncovky, ale nemohli jsme tu jejich obranu prostřelit. Gólman je podržel, hráli disciplinovaně. Chyběla nám i trocha štěstí, je to zklamání.

Související články