43'
56'
18'

O výhře nad posledním Linzem rozhodli Orli v závěru druhé třetiny

Znojmo vkročilo do zápasu rychlým gólem. Ještě v první třetině Linz vyrovnal, ale to bylo z jeho strany vše. V osmatřicáté minutě rozhodl o výhře domácích Filip Ahl a v závěrečném dějství přidali Orli ještě další dvě trefy.

Znojemští otevřeli utkání náporem a brzy se usadili před bránou Linze. Výborný start navíc již ve druhé minutě zpečetili úvodním gólem. Radim Matuš se po zadovce od Bartka ocitl v dobré pozici tváří v tvář Coreauovi a z první zametl kotouč do sítě. Orli měli i nadále více ze hry, kanadský gólman si počíhal na střely Němce i Svobody, Zubovova rána šla s pomocí teče nad horní tyčku. Kantor na druhé straně kluziště si na první ostřejší zákrok počkal až do šesté minuty, kdy jej z dálky prověřil Rumble. Postupem času se hra vyrovnala a vinou nepřesných rozehrávek se odvíjela převážně ve středním pásmu.

Černá křídla začala podnikat čím dál častější výpady do obranného pásma Orlů, zatím bez vážnějších následků pro domácí. Více zahořelo po průniku Rottera, který ještě stihl dorážet kotouč povalující se před brankovištěm. Kantor ale zareagoval pohotově a puk zkrotil pod svou lapačkou. Znojemští mohli navýšit své vedení, po ideální pobídce do mezikruží však Prokeš trestuhodně svou příležitost zahodil. A trest skutečně přišel. Z protiútoku dostal do kruhu nabito Brian Lebler a znojemský gólman se mohl jen ohlédnout za svá záda. Třetinu ještě domácí dohrávali v početní výhodě, jejíž kratší část si přenesli i do druhého dějství.

Po úvodní buly se hra opět přesunula před hostující svatyni, avšak Orli si nedokázali vytvořit vážnější šanci. Ta opravdu velká přišla až na konci 25. minuty, kdy Tomáš Svoboda selhal zcela sám před gólmanem Linze. Vzápětí si rakouský tým vyzkoušel svou první přesilovou hru v utkání, kterou Znojemští výtečně ubránili. S polovinou zápasu přišla stejná výhoda i pro domácí. Ti si už vynutili tlak, ale zbytečnými kombinacemi se sami připravili o dobré šance v zakončení.

Nepříliš líbivá podívaná pokračovala i v dalších minutách. Týmy ostřelovaly gólmany jen sporadicky a na ledě sváděly především tuhý boj. Jako vysvobození pro Orly pak přišla přesilovka, která zprvu nevypadala zrovna slibně, ale v její druhé části se po krátkém obléhání rakouské klece chopil puku Filip Ahl a poslal jej na lapačku gólmana. Znojemští tak mohli odejít do kabin s hubeným náskokem 2:1.

Vlažnější nástup do závěrečné třetiny rozčísl gólem krátce po vyhraném vhazování Dominik Tejnor, jenž si sjel níž od modré čáry a Coreau překvapeně sledoval, jak kotouč po rychlé střele švihem zaplul k tyčce. Hra se přeci jen trochu zvedla a borci na ledě začali více útočit z rychlých brejků, po jednom takovém vyzkoušel pozornost maskovaného muže Linze dělovkou z kruhu Svoboda, na druhé straně zase pálil do boční sítě Lebler. Hosté dostali dobrou příležitost utkání zdramatizovat v přesilové hře, v té však Kantor vůbec nemusel zasahovat, a znojemská výhra tak začínala mít reálnější obrysy.

A ono pomyslné razítko na tři body dal Znojemským v početní výhodě Tomáš Svoboda, který po dlouhém obléhání rakouského obranného pásma vymetl tvrdou ránou horní růžek brány. Orli tak pomalu mohli začít slavit důležité vítězství.

Jiří Beroun (Znojmo): Bylo to těžké a upracované utkání. Začali jsme podle představ, ale pak jsme dostali vyrovnávací gól a to ten obrázek hry trochu zkazilo. Ve druhé třetině jsme se trápili, pak jsme se dostali zpátky do zápasu a v poslední periodě jsme si to pohlídali. Linz byl jeden z nejdůraznějších soupeřů, který tu letos hrál. U nich to ale stojí na jediné lajně, je přetěžovaná. To je možný důvod, proč jsou na dně. Ty tři body jsme potřebovali.