55'
59'
19'

Dlouhé čekání na rozuzlení, body zůstaly v Salzburgu

Orli se na ledě lídra tabulky dlouho drželi ve hře o body, přestože domácí byli lepším a aktivnějším týmem. Rozhodnutí přišlo až v samotném závěru duelu, kdy Salzburg využil dvě početní výhody. Za Znojmo se trefil v oslabení Sebastian Gorčík.

Aktivnější domácí tým mohl již ve druhé minutě otevřít skóre, po zaváhání znojemské obrany napálil Huber kotouč jen do ochranné sítě za Grohovou bránou. Následné oslabení ještě na chvíli otupilo tlak Salzburgu, postupně se ale jasně ukázalo, kdo vstoupil do utkání s větším střeleckým apetitem. Nápor Red Bullu vyústil v gól v polovině desáté minuty, kdy přihrávku zpoza brány usměrnil mezi tři tyče Florian Baltram. Znojemští vystrčili růžky až v samotném závěru třetiny a trochu překvapivě také srovnali skóre. Ve vlastním oslabení skvěle zapracoval Sebastian Gorčík a po přechodu do útočného pásma zaskočil svým mocným nápřahem Lamoureuxe.

Iniciativnější rakouští hokejisté brzy ovládli i druhé dějství. Měli více ze hry, drželi puk na svých holích, ale výrazně pokulhávalo kvalitnější zakončení. Groh si zvládal se všemi střeleckými pokusy poradit. Za zmínku jistě stojí Schneiderova dělovka, která však skončila jen na zadním mantinelu za Grohovou klecí. Orli se osmělovali směrem do svého útočného pásma jen zřídka a pro gólmana Lamoureuxe muselo být obtížné udržet pozornost. Střely na bránu za prostřední třetinu v poměru 21:5 hovoří jasně o obrazu hry. Domácí ranaře ale trápil zásadní problém – přesné zakončení.

Salzburg se i v úvodu třetí části utkání usadil před znojemským brankovištěm. Hra se odvíjela v rychlém tempu a znovu byl více v permanenci hostující gólman. Minuty ale velmi rychle ubíhaly a rozhodnutí stále nepřicházelo. Na české straně zahrozilo duo Svoboda-Zubov, za domácí byl blízko druhé trefě Hochkofler. Rozuzlení tak mělo přijít až v závěrečných minutách a zásadní podíl na něm měla početní výhoda pět na tři, kterou v čase 54:31 využil ránou z první Ty Loney. Následný nápor Orlů se ani neměl šanci rozvinout, jelikož tým se znovu dostal do oslabení a opět Ty Loney dopsal tečku za zápasem, který se nakonec stal kořistí Red Bullu.

Glen Hanlon (Znojmo): Náš gólman nás dnes celé utkání držel a dal nám šanci být po dvou třetinách stále v zápase. Na konci třetí třetiny jsme se dvakrát nechali zbytečně vyloučit, což nás stálo zápas. Měli jsme problém s jejich vysokými a urostlými křídly, obecně hráči soupeře byli větší než naši, měli výhodu v osobních soubojích. To nakonec rozhodlo utkání.