18'
28'
49'

Orli dvakrát dotáhli náskok soupeře, na výhru to bylo málo

Ani na třetí pokus se znojemským hokejistům nepodařilo zvítězit ve čtvrtfinálové sérii se Salzburgem. Domácí brzy vedli, Orli srovnali na 2:2 a později i na 3:3. Na dva zásahy kolem 50. minuty utkání už ale odpověď nenašli a v úterý budou doma odvracet konec sezóny.

První třetina se odehrávala převážně v režii domácího celku. Už po necelých pěti minutách se Orlům nepodařilo vyhodit ze třetiny, Schneider posunul puk před branku, kde ještě Kantor vychytal Raffla, ale na dorážku Benjamina Nissnera byl už krátký. I potřetí v sérii se tak ujal vedení domácí tým. Znojmo mělo problém s přechodem do útoku, před branku soupeře se příliš nedostávalo a ve 14. minutě inkasovalo podruhé, když kombinující domácí připravili střeleckou pozici a Mike Dalhuisen z levého kruhu příklepem skóroval.

Nepříznivý vývoj ale Orli proti výborně hrajícímu soupeři dokázali zvrátit. Pomohla jim k tomu osmnáctá minuta, kdy v situaci dvou na jednoho vybídl Kvasnica Tomáše Svobodu a ten z levé strany zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Těsné skóre vybudilo český celek k aktivitě i po přestávce a po většinu druhé třetiny bylo aktivnějším týmem právě Znojmo.

Díky dobré aktivitě Neumanna pak ve 28. minutě dosáhlo i vyrovnání. Orli udrželi útočné pásmo, Zubov nabil do mezikruží sjíždějícímu Alexanderu Younanovi a švédský bek zavěsil přesně. Početný a hlučný tábor znojemských příznivců slavil vyrovnání. To bohužel vydrželo na světelné tabuli jen chvíli, přesně o 100 vteřin později se totiž prosadil nahozením od modré, které Kantor neviděl, nejproduktivnější obránce ligy T.J. Brennan a vrátil Red Bullu vedení.

V závěrečné třetině se zpočátku hrál vyrovnaný hokej. Po osmi minutách se pak na Znojmo usmálo štěstí, když se puk u zadního mantinelu odrazil od rozhodčího přímo před branku a dezorientovaného Lamoureuxe překonal pohotový Sebastian Gorčík. Ovšem i tentokrát si Salzburg brzy vzal vedení zpět. V 51. minutě se ujalo nahození T.J. Brennana od modré, které Kantorovi propadlo za záda. A o minutu a půl později už to bylo 5:3, když mezi kruhy zůstal zcela volný Florian Baltram a ve velké šanci nezaváhal. V závěru pak na ledě plály emoce, v pěstním souboji Hrabal složil Dalhuisena, k další změně skóre už ale nedošlo.

Matt McIlvane (Salzburg): Pro mě to byl náš nejlepší výkon v sérii. Vypadalo to, že všechno v tomhle zápase jde proti nám: neproměňovali jsme velké šance, Znojmo naopak využilo prakticky každou. Jejich třetí gól padl po odrazu od rozhodčího. I přesto jsme dokázali dát pět gólů a zvítězit. Vytvořili jsme si opravdu velké množství šancí a soupeři jich zase tak moc nedovolili.

Glen Hanlon (Znojmo): Je to už několikátý těsný zápas, který jsme ztratili v samotném závěru poté, co jsme vyrovnali. Bohužel.