Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - čt 25. 8. 2022
ORLI ZNOJMO
2:3sn
1:1, 1:1, 0:0
SK Horácká Slavia Třebíč
14'
36'
4'
32'
61'

Orli většinu zápasu dotahovali, o prohře rozhodly nájezdy

Znojemští hokejisté se poprvé v přípravě představili před domácím publikem v odvetě s Třebíčí. Ve vyrovnaném utkání byli nakonec šťastnější hosté z Vysočiny, kteří zvítězili po samostatných nájezdech.

V úvodní části se hosté zmocnili kotouče a po krátkém tlaku před brankou Žajdlíka se domácí osvobodili. Následovalo vyloučení v domácích. Hosté přesilovou hru využili, Martin Dočekal svižnou střelou otevřel skóre zápasu. Po šancích na obou stranách získali také domácí možnost hrát přesilovou hru, kterou však bohužel nevyužili. Domácí tým se prosadil, když puk za záda brankáře Mičána dotlačil Robert Havlát. Hosté opět získali možnost hrát v početní výhodě, nyní však i přes několik slibných šancí této výhody nevyužili.

Druhou třetinu zahájili aktivněji hosté. Avšak během chvíle byl vyloučen hostující hráč. Domácí této výhody nevyužili. Po sérii několika šancí se prosadili hosté, když po střele Lukáše Formana kotouč za záda znojemského brankáře protlačil Ladislav Bittner. Ke konci druhé třetiny se prosadil Dominik Sklenář, když po přihrávce od Martina Šťovíčka dopravil puk až do třebíčské brány.

Třetí třetina začala opět lépe pro hosty. Nebezpečné střely létaly na obou stranách kluziště. Hosté získali po faulu domácího Marka Špačka další možnost hrát přesilovou hru. Hru v početní výhodě nevyužili. Hra se přelévala z jedné strany kluziště na druhou bez větších gólových příležitostí. Závěrečný tlak domácích však žádný gól nepřinesl.

Po domluvě následovaly samostatné nájezdy. Hosté proměnili dva ze čtyř nájezdů, tudíž se mohli radovat z celkového vítězství tohoto přípravného zápasu.


Autor: Simona Růžičková, Silvie Schmidová

Dominik Sklenář: Moc se mi líbilo hrát před domácím publikem

Znojemský útočník Dominik Sklenář v prvním domácím přípravném zápase předvedl krásný gól, když z mezikruží trefil přesně pod horní tyčku třebíčské branky. Bohužel nezažil jen radostný večer kvůli vyloučení.

Jak se vám hrálo před domácím publikem a čekal jste, že takové množství fanoušků přijde na přípravný zápas?
Kluci z kabiny říkali, že přijde hodně lidí. A já jsem moc rád, že měli pravdu a přišlo tolik lidí. A chtěl bych lidem opravdu moc poděkovat, vytvořili úplně skvělou atmosféru, myslím si, že jsem v přátelském zápase lepší atmosféru nezažil, takže jim za to patří obrovský dík a doufám, že nás budou chodit takto podporovat i v sezóně. Moc se mi to líbilo hrát takto před domácím publikem, bylo to hrozně fajn.

Co jste říkal na svůj první gól? Určitě jste měl radost?
Tak radost jsem určitě měl. Mně se to tam trošku otevřelo, čekal jsem, že ten obránce půjde ke mně blíž, ale nešel, tak jsem to tam prostě pustil a naštěstí to tam spadlo, takže jsem byl moc rád. Kluci to tam parádně sehráli před tou akcí, roztáhli mi to, takže jsem měl čas si tu střelu připravit a trefil jsem to.

Co předcházelo vašemu vyloučení na 5 minut plus do konce utkání?
Já jsem tam dostal sekeru pod koleno, když jsem stál ve dvířkách na střídačce, a tak mě to naštvalo, šel jsem si to vyříkat, ale soupeř nechtěl. Bohužel rozhodčí neviděl tuto situaci, ale já si myslím, že za tohle nesportovní chování by se mělo chodit ven.


Autor: Silvie Schmidová

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): Měli jsme horší vstup do zápasu. Poté se to zlepšilo, ale i tak byly v utkání pasáže, kdy nám systém hry nefungoval a měli jsme hodně ztrát kotouče v obranném pásmu. Proti takovému soupeři se hra musí zjednodušit. Myslím si, že utkání bylo v dobrém tempu. Trochu mě mrzí výsledek, protože přišlo hodně lidí. Asi se v tomto opakuju, ale viděl jsem letos šest nebo sedm přípravných zápasů na stadionech extraligy i první ligy, a takovou atmosféru neměli nikde.

Jaroslav Barvíř (Třebíč): Z naší strany to byl o hodně lepší zápas než první utkání se Znojmem doma. Myslím, že v určitých pasážích jsme byli lepší, vytvořili si mnoho šancí, které jsme neproměnili. Zápas měl dobré tempo, Znojmo je kvalitní soupeř, pro nás to byla dobrá prověrka. Do našich karet trochu hrála rozehranost, na druhou stranu jsme šli do zápasu z těžkého tréninku. Nás trenéry těší, že jsme do utkání přenesli věci, na které se zaměřujeme v přípravě.

Fotogalerie

Související články