55'
29'
50'

Houževnaté Valašské Meziříčí zlomil v přesilovce Stránský

Znojemští hokejisté mají za sebou dosud nejdramatičtější utkání letošní sezóny. Na domácím ledě zdolali Valašské Meziříčí 3:2 po velkém boji díky trefě Davida Stránského v početní výhodě pět minut před koncem.

Znojmo vstoupilo do zápasu dobře a už ve čtvrté minutě využila první útočná formace domácích zmatky v soupeřově rozehrávce. Hruška s Adámkem forčekingem připravili střeleckou pozici Tomáši Svobodovi a kapitán Orlů bodoval i v jedenáctém utkání ročníku. Z převahy mohli svěřenci Jiřího Berouna vytěžit ještě více, ale Köverovo zakončení do prázdné branky vychytal brankář Pavlíček.

Ve druhé části pak hosté využili polevení znojemských hráčů ke zdramatizování zápasu. Ve 29. minutě naskočil z trestné lavice vyloučený Gréč, dostal se do úniku s Jakubem Ďurkáčem a druhý jmenovaný překonal Žajdlíka. Těsně před koncem druhé periody vyšla Znojmu jednoduchá akce, při níž Havlát nabil křížnou přihrávkou Kirillu Nižnikovovi, ten z první zavěsil a vrátil svému týmu těsné vedení.

Po sedmi minutách třetí třetiny trefil Špaček tyč, na druhé straně byli hosté úspěšnější. Tomáš Martinec využil zmatku před znojemskou brankou a dorážkou zblízka vyrovnal na 2:2. Stoprocentní bilance Orlů tak visela na vlásku, pět minut před koncem ale David Stránský v přesilovce napřáhl a propálil vše v cestě. Body však visely na vlásku do posledních vteřin, hosté dostali v samotném závěru možnost přesilové hry, odvolali brankáře, na body však i přes bojovný výkon nakonec nedosáhli.

Tomáš Jakeš (Znojmo):

Asi si nikdo nepředstavoval, že se zápas bude dnes takto vyvíjet. Bylo to hlavně o tom, co máme v hlavě. Viděli jsme, že nám soupeř dokáže vzdorovat, neproměňovali jsme šance a byli jsme z toho asi nervózní. Aspoň se nám ukázalo, že se musí hrát celých 60 minut. Takových zápasů bude určitě ještě hodně. Pro diváky by bylo určitě ideální, kdyby ten zápas skončil vysokým výsledkem, ale nás takové zápasy jako dnešní posouvají mnohem dál. Čekají nás 3 domácí zápasy ob den, ale kluci jsou profesionálové a není se na co šetřit, prostě máme zápas a dáme do toho maximum. Přišlo hodně diváků a kluci se jim chtěli odvděčit, i když to nebylo úplně ideální. Je to náš hrad a body tady určitě nebudeme dávat jen tak. Když nad námi bude chtít někdo vyhrát, bude muset podat super výkon.

Lukáš Plšek (Valašské Meziříčí):

Před zápasem jsem klukům říkal, že se Znojmo určitě někdy dá nachytat. Nedá se sice porážet pořád, ale aspoň jednou se stane, že jim zápas nevyjde. Měli jsme i štěstí, přežili jsme tyčky, gólman nás výborně podržel. Dneska to byl ten zápas, kdy jsme mohli nějaké body urvat. Je škoda, že jsme za stavu 2:2 nedokázali dohrát zápas 5 na 5. Troufnu si říct, že bychom i nějaký bod odvezli. Šance tam ještě byly, ale Znojmo si vedení už zkušeně pohlídalo. Hodně nás to mrzí, protože možná tak blízko k bodům tady už nikdy nebudeme.