53'
13'
40'

První domácí zápas v novém roce, Orli dále potvrzují roli favorita

Vyrovnaný zápas až do samotného závěru mohli znojemští fanoušci sledovat v prvním domácím představení v novém kalendářním roce. Vyškov hrál po celé utkání vyrovnanou partii a dvakrát dotáhl jednogólový náskok Orlů. Vítězství na straně Znojma tak musel stvrdit až osm minut před koncem Tomáš Pigl.

Znojemští hokejisté dostali hned v úvodu utkání výhodu přesilovky po faulu na Kövera, který se ve středním pásmu po zákroku soupeře jen těžko sbíral z ledu. Početní výhodu sice Orli z velké části strávili před gólmanem Šarmanem, výrazně ho však neohrozili. Až při hře v plném počtu si nabruslil do útočné třetiny Dominik Sklenář, s ničím se nepáral a přesnou střelou otevřel účet duelu. Znojmo po gólu převzalo otěže a několikrát zle zatopilo před brankovištěm Vyškova. I proto jako blesk z čistého nebe přišlo vyrovnání, které měl na svědomí David Lekeš. Vyškovský útočník využil zaváhání domácí defenzívy. Vzápětí mohli hosté dokonale obrátit průběžný stav, ale v úniku ztroskotal Čuřík na betonech Groha. Závěr třetiny nezastihl Orly v dobrém rozpoložení, museli čelit několika nepříjemným přečíslení soupeře.

Také do prostředního dějství nastupovali Jihomoravané s výhodou muže v poli. A ani tentokrát se přesilovkové trefy nedočkali. Šarmana ohrozil pouze po přihrávce zpoza brány Adámek, dobře viditelnou střelu pak poslal na klec Vyškova od modré čáry Stránský. Lukáš Adámek ale přeci jen dokázal ve 26. minutě vrátit vedení svým barvám po trochu překvapivé ráně z mezikruží. Hosté po inkasovaném gólu nesvěsili hlavy a podařilo se jim uzamknout Orly v jejich obranném pásmu. Po kombinaci Lekeše s Komínkem pak měl Groh plné ruce práce. V dalším průběhu hra nenabízela příliš pohlednou podívanou a větších gólových šancí se rovněž moc neurodilo. Už to vypadalo, že Znojmo bude odcházet do kabin s hubeným, upracovaným náskokem 2:1. V poslední vteřině třetiny však zchladil diváky na stadionu Dominik Luža, jenž dopravil kotouč za brankovou čáru.

Po trochu delší druhé pauze se Orli stejně jako v předchozích periodách brzy dočkali přesilovky, ale stejně jako v předchozích částech jí pohrdli. Minuty rychle ubíhaly a na gól jsme stále marně čekali. Znojemští měli daleko více ze hry a tlačili svého rivala, přišlo i pár slibných šancí, ale žádná ze střel ani tečí se neuchytila. Tíhu situace pak musel vzít na svá bedra Tomáš Pigl, jenž se prosmýkl mezi dvěma bránícími hráči a v pádu ještě stihl poslat kotouč do vyškovské sítě. Do konce utkání zbývalo necelých osm minut, a ty byly opravdu dramatické. Vyškov si dokázal vytvořit tlak a zle dotíral před Grohovou svatyní. Několik menších strkanic už však jen okořenilo závěr duelu, z něhož si Orli nakonec odnesli další tři body.

Jiří Beroun (Znojmo): Utrápené vítězství, z mé strany místy i nekoukatelné. Zavinili jsme si to sami, vymýšleli jsme úplné zbytečnosti. V útoku nám často propadávali puky, nevyhrávali jsme osobní souboje. My chceme v naší hře vidět, že soupeře přehráváme, a dnes to tak rozhodně nebylo. Pouštěli jsme Vyškov často do přečíslení, to se nám stávat nesmí. Můžeme dnes poděkovat brankáři Grohovi, že nás podržel.

Při absenci některých zkušenějších hráčů je teď pro mladé kluky super, že mohou víc hrát, ale je potřeba, aby ještě víc zabrali. Trochu nás teď trápí i viróza, takže někteří kluci nehráli. Robert Havlát dnes začal s tréninkem po zranění.