2/3
52'
53'

Orli si v úvodu osmifinále smlsli na Novém Jičínu

Znojmo doslova vlétlo na svého soupeře a dostalo se již na startu druhé minuty do vedení. I v dalším průběhu drželo otěže utkání pevně ve svých rukou, postupně si budovalo velmi luxusní náskok a soupeři nedovolilo ani čestný úspěch. Stav série 1:0.

Vyřazovací boje odstartovaly v Nevoga aréně nejen ve skvělé atmosféře, ale také velmi brzkým gólem. Nejproduktivnější hráč Orlů v základní části Martin Šťovíček se utrhl do individuálního úniku a rychlou střelou zápěstím otevřel skóre duelu již po sedmdesáti čtyřech vteřinách. Na domácích bylo znát, že svou hru hodně zrychlili a Nový Jičín měl obrovské problémy. A tak se není čemu divit, že ani druhá trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Kombinaci první útočné řady efektivně zakončil Dominik Sklenář. Znojemští i v dalších minutách utkání zcela ovládali a prakticky neopouštěli své útočné pásmo, brankáře Šimonů postupně prověřili svými pokusy Mareš, Köver i Tomáš Svoboda. Ďáblům se podařilo zahrozit jen z ojedinělých brejkových situací, gólman Žajdlík byl ale pozorný.

V prostřední části Znojemští delší dobu obléhali klec svého soupeře, ale Novojičínští zlepšeným pohybem nedovolovali kvalitně zakončit. Ujala se až další rychlá akce, na jejímž konci zavěsil Martin Šťovíček do horní části svatyně. Orli se poté ještě více osmělili a další gól doslova visel ve vzduchu. Postaral se o něj Tomáš Svoboda, jenž přetavil přihrávku zpoza brány ve čtvrtou změnu skóre. Jihomoravané si stejně jako na konci první třetiny zahráli i v závěru té druhé ve výhodě, tentokrát dokonce dvakrát krátce po sobě. Ani v jednom případě ale nevyprodukovali větší gólovou šanci.

Třetí perioda přinesla hned zkraje dvě dobré příležitosti na obou stranách kluziště. Nejdříve prověřil vyrážečku Šimonů v tutovce Hruška. Žajdlík ve znojemské bráně zase sebral gól z hole Květoňovi. Orlům se podařilo opět změnit průběžný stav v 52. minutě, kdy si Jan Hruška s pukem najel do mezikruží a stadionem se rozezněla oblíbená „Pátá“. O minutku a půl později se domácím podařilo proměnit přesilovou hru a zásluhou Jakuba Kövera a jeho dorážky už to bylo 6:0. Znojemští si zbytek duelu zkušeně pohlídali, soupeři nedovolili skórovat a ze zápasu si odnáší zcela zaslouženou výhru a díky ní i vedení v osmifinálové sérii.

Jiří Beroun: Ze začátku byla trošku vidět nervozita, ale ta naštěstí prvním gólem opadla. Na začátku druhé třetiny byla hra hodně otevřená a nahoru, dolů. Předvedli jsme dobrý výkon a jsem rád za nulu. Tušil jsem, že budeme hrát s Novým Jičínem. Jejich hra nám sedí. Sice ji trošku změnili, ale my se s tím musíme porvat. Play-off je o něčem jiném a oni hrají více zabezpečeně do obrany. My musíme porazit každého, i kdyby to byl Hodonín nebo Opava.

Milan Urban (Nový Jičín): Jsme si vědomi kvality soupeře. Chtěli jsme jim to dneska co nejvíce ztížit, což se nám dařilo jen chvílemi. Ten rozdíl mezi týmy je znát, ale je to teprve první zápas. My doma budeme chtít ukázat, že jsme se do play-off nedostali náhodou a věřím, že to zvládneme. Líbí se nám znojemský plakát, který je napsaný až do finále, a my se pokusíme tu cestu co nejvíce ztížit.