46'
56'
59'

Vítej, finále! Orli skvělým finišem potřetí srazili Chomutov

Znojemští hokejisté svedli s Piráty další napínavou bitvu, v níž i tentokrát musela rozhodnout až třetí třetina. Orli v ní dokázali hned třikrát skórovat a díky dalšímu famóznímu závěru a dvěma přesným trefám v poslední pětiminutovce otevřeli bránu do finále druhé hokejové ligy. To startuje již ve středu 12. dubna v Nevoga aréně.

Třetí zápas semifinálové série začali aktivněji hokejisté Znojma a brzy si vypracovali lepším pohybem slibné šance. Střela Sklenáře po chytrém obtočení zpoza branky skončilo mimo tři tyče. Neujala se ani střela Remty, která těsně minula branku Hanuljaka. Ve třetí minutě se v další šanci objevil Tomáš Svoboda, který měl před sebou odkrytou část branky, ale Miroslav Hanuljak na poslední chvíli puk vyrazil lapačkou.

Piráti postupně vyrovnali hru a výsledkem byla šance Vrhela, jež ve slibné pozici ale promáchl a nezakončil. V patnácté minutě si obrovskou šanci vypracoval Chrpa, ale i Groh v brance Orlů prokázal své kvality a kotouč stihl vyrazit. V závěru první třetiny ujeli hosté domácí obraně, ale Špaček svoji střelu poslal mimo branku.

V čase 21:39 se poprvé měnilo skóre zápasu. Pirátská obrana byla v bránění nedůsledná a několikrát nechala dorážet Lukáše Adámka, který nakonec dokázal procedit puk za brankovou čáru – 0:1. Vyrovnání od Pirátů však přišlo záhy. Před brankou zůstal úplně volný Jakub Veselý, který dostal přesnou přihrávku a střelou z první prostřelil Groha – 1:1. Piráty vyrovnání povzbudilo a najednou to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Ve 32. minutě mohl v přesilové hře Milan Kostourek skóre otočit, ale ve výborné pozici minul prázdnou branku. Hned z protiútoku se tak radovali hosté. Z trestné lavice do zpět do hry naskočil Jan Hruška, dostal přihrávku přesně na hůl a mezi betony Hanuljaka poslal kotouč do branky – 1:2.

Piráti ale podruhé rychle vyrovnali. Ekrt dokázal udržet proti přesile puk, připravil si ho na střelu a vypálil. Po několika odrazech se následně kotouč dostal až k volnému Tadeáši Svobodovi, který ho zametl do branky – 2:2. V poslední minutě pak Piráti svému sokovi dali ochutnat jeho vlastní medicínu. Viktor Hübl vypálil z pravého kruhu do brusle bránícího hráče, kotouč si znovu sebral a poslal ho za Groha – 3:2. Závěr třetiny ještě okořenila vítězná bitka Němce se Špačkem.

Orli srovnali skóre v čtyřicáté šesté minutě. Po střele od modré nejdříve zacinkala branková konstrukce, ale u dorážky byl jako první Martin Šťovíček a ten dopravil puk do opuštěné branky – 3:3. Další veletoč ve skóre zapříčinila obrovská chyba Ondřeje Filipa, jež před vlastní brankou namazal puk zcela osamocenému Dominiku Sklenářovi a ten prostřelil Hanuljaka -  3:4. Orli o své výhře rozhodli v padesáté šesté minutě po další chybě obrany a špatné domluvy mezi Havlem a Hanuljakem, kdy do prázdné branky zpečetil výhru Orlů Tomáš Svoboda – 3:5. Piráti tak končí svou cestu v semifinále play-off druhé ligy, naopak Znojmo se probojovalo do finále.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Byl to skvělý hokej hoden play-off. Dnes to bylo o tom, kdo dokáže hrát celých šedesát minut. Oba týmy bojovaly, hráči skákali do střel, ale to je play-off. Nás to bolelo, soupeře to bolelo, ale teď můžeme být šťastní. My jsme věděli, že dokážeme dát gól, chtělo to jen v některých chvílích více trpělivosti. Chomutov potvrdil, že je skvělým týmem a ne nadarmo se dostal tak daleko.

Ve všech zápasech této série se hrálo úplně na krev. Chomutov dnes musel vyhrát, ale my jsme věděli, že pokud bude dlouho remízový stav nebo třeba budeme i prohrávat o gól, že zápas dokážeme zvrátit na naši stranu. I když byly v naší hře pasáže, v nichž jsme vypadli z rytmu, vždy jsme se dokázali vrátit. Některé zákroky se dnes i v celé sérii více dohrávaly, ale jak říkám, to patří k play-off. Od toho jsou na ledě rozhodčí, aby si tyto situace pohlídali.

Dnes jsme se rozhodli pro Dominika Groha v bráně, ale nehledal bych za tím nic víc. Oba naši gólmani chytají skvěle, tentokrát ale padla volba na Groha. Na střídačce už s námi byl i Vojtěch Kloz, zatím jen v záloze, ale byl připraven v případě potřeby nastoupit. Jsme rádi, že už s ním můžeme opět počítat do dalších zápasů.

Těžko říct, jestli si osobně přeji do finále více Letňany, nebo Vyškov. S Vyškovem by to bylo moravské derby, přijelo by více fanoušků, ale nechci soupeře vybírat. Pro nás to bude v každém případě hokejový svátek a moc se na finále těšíme.

Kamil Koláček (Chomutov): Hodnotí se mi to špatně, protože jsme skončili. Ale jinak se klukům nedá nic vytknout, udělali jsme chyby a za ně přišel trest. Měli jsme spoustu šancí, abychom další góly mohli vstřelit. To se nám bohužel nepovedlo a prohráli jsme. Zápas to byl ale pěkný a myslím, že jsme byli hodně důstojným a nebezpečným soupeřem. Přeji Znojmu hodně štěstí do budoucna a my se budeme chtít připravit na další boje.