50'
51'
58'

Znojmo deseti góly ovládlo první finálový duel

Orli hned v úvodu zápasu ukázali svou sílu, už po třech minutách se ujali dvoubrankového vedení, které následně postupně navyšovali a jejich gólový ukazatel se zastavil až na čísle deset! Dvěma góly zazářil odchovanec Letňan Dominik Sklenář, čisté konto si připsal Matěj Žajdlík.

Orli vlétli do finále jako uragán a po úvodním tlaku již v první minutě otevřel skóre utkání kapitán Tomáš Svoboda. Následně byl tlak přerušen vyloučením, které i tak Znojemští dokázali využít ve svůj prospěch. Jeden z obránců Letců nezachytil přihrávku na modré čáře, toho využil Lukáš Adámek a vydal se do samostatného úniku a nachytal Brázdila mezi betony. První přesilová hra domácím nevyšla stejně dobře jako oslabení a změnu stavu nepřinesla. První útočná řada Znojma se znovu přihlásila o slovo, kdy ve dvanácté minutě Dominik Sklenář propálil střelou ke vzdálenější tyči brankáře Letňan již potřetí. Do šance se dostali hosté v přesilové hře. Avšak po odrazech před bránou domácí dokázali puk dostat do bezpečí. Do další šance Znojma se dostal Jakub Köver, který dostal přihrávku zpoza brány, ale střela skončila pouze na betonu Brázdila. Po střele Uhlíka z mezikruží si první těžký zákrok připsal Matěj Žajdlík. V devatenácté minutě byla hra přerušena kvůli problému s mantinelem a první třetina po dohodě s trenéry skončila předčasně.

Na začátku druhého dějství se dohrály zbylé vteřiny první třetiny, ve které Orli dostali početní výhodu. Následně proběhla pouze rychlá výměna stran a pokračovalo se do druhé části. Po skončení přesilové hry se dostal do šance opět Jakub Köver, ale pouze orazítkoval boční tyč. Sprcha střel ze znojemských holí skončila největší šancí, kterou měl Jan Hruška, ale gólman jeho tvrdou střelu dokázal vyrazit. Převahu v zápase dokázali znovu využít domácí, přesněji Jakub Jenáček. Právě on dostal přesnou přihrávku na modrou čáru a parádní ranou vymetl pavučiny z bližšího rohu hostující svatyně. Vyloučení hráče z týmu Letňan a využití další přesilové hry po kombinaci střel bez přípravy gól Marka Špačka na stav 5:0 vyhnal Brázdila z brány hostů. Menší sérii šancí při početní výhodě Letňan vždy zastavil svými zákroky Matěj Žajdlík. Do své třetí šance se dostal Jakub Köver, kterému přenechal puk Patrik Čermák a přesnou ranou pod vyrážečku překonal nového muže v bráně Letců. Jednu z větších šancí měli Pražané na konci druhé třetiny, ale puk skončil v lapačce připraveného Žajdlíka.

Ze začátku třetí třetiny prověřil Kopřivu Jiří Remta, jenž se prokličkoval ke střele z pravé stany. Snaha hostů o udržení co nejmírnějšího stavu utkání opět skončila ve využité přesilovce domácích. Dominik Tejnor jednoduše vypálil od modré a kotouč doputoval až za záda hostujícího brankáře. Největší šanci zápasu hostů měl na hokejce Vacín, jenž vystihl rozehrávku Orlů, dostal se sám před Žajdlíka a tomu pomohl jeho pravý beton a následně horní tyč. Přesilové hry byly hlavním zdrojem gólů a v další tomu nebylo jinak. Střelou bez přípravy Marek Špaček přidal svůj druhý gól v zápase na stav 8:0. Ani ne o minutu později v síti Letňan skončil devátý gól po dorážce Patrika Čermáka. Znojemští fanoušci si vyžadovali i gól desátý. V elektrizující atmosféře osmapadesáté minuty jim přání splnil trošku kuriózně odchovanec Letňan Dominik Sklenář střelou z voleje mezi Kopřivovy betony. Závěr utkání celá Nevoga aréna byla na nohou a všichni si užívali náladu finále s vysokým výsledkem.

Jiří Beroun (Znojmo): Dnes se nám povedl vstup do zápasu, i přesilovka se vydařila, a od toho se pak celý zápas odvíjel. Teď se podíváme na video a připravíme se na zítra, opět se začíná od 0:0, takže musíme být nachystaní.

Jaroslav Nedvěd (Letňany): Přijeli jsme do Znojma jako vítězové naší skupiny a hráli jsme proti jasnému favoritovi celé druhé ligy, ovšem zápas se nám nepovedl. Znojmu se podařilo dát na začátku rychlé góly, čímž se dostalo do euforie. My taky umíme dát gól, jinak bysme nevyhráli naši skupinu, ale dneska chybělo to štěstí a šikovnost hráčů.