51'
51'
60'

Orli letí vzhůru! Jsou prvoligoví!

Znojemští hráči si tentokrát na úvodní trefu museli počkat až do 18. minuty, poté už ale své vedení nepustili. Letňany tak porazili i ve čtvrtém finálovém utkání, v celém play-off nepoznali hořkost porážky a naprosto suverénně si dokráčeli pro vytoužený postup do první hokejové ligy.

Více než dvě a půl tisícovky diváků v ochozech zimního stadionu viděly v úvodních minutách oťukávací taktiku obou týmů, tu brzy vystřídala přesilová hra Znojma. V ní se sice Orli dokázali usadit v útočném pásmu a tlačili na bránu soupeře, střelba však zatím postrádala přesnost. Domácím ale početní převaha prospěla a začali být o poznání aktivnější. V úniku byl posléze faulován Adámek, a přišla tak druhá výhoda. Znojemští opět zle zatápěli, za Brázdilem se rozezněla tyč, Tomáš Svoboda to zase zkoušel ze své tradiční pozice z kruhu, ale letňanský gólman se zvládl včas přesunout. Hosté zvládli ustát tlak Orlů, k čemuž jim dopomohl i trest Adámka. Oslabení odehráli Jihomoravané na jedničku, stále však chybělo to nejdůležitější – góly. Závěr třetiny už byl opět v režii červenočerných a konečně mohly slavit i zaplněné tribuny. Köverovo nahození na bránu se odrazilo od brusle Petra Beránka a kotouč zastavila až letňanská síť.

Pražané odstartovali prostřední část ve výhodě, v níž si ostrý zásah připsal Groh po střele Kastnera. Orli znovu postupně převzali aktivitu a Brázdil byl v neustálé permanenci. Musel zasahovat prosti ostré ráně ráně Šťovíčka, od modré čáry nepříjemně pálil Tejnor, také zakončení Stránského nadělalo maskovanému muži Letňan velké potíže. Stále však na časomíře svítilo jen hubené skóre 1:0. S tím zatočil v polovině duelu kapitán Tomáš Svoboda, díky kterému se podařilo proměnit na čtvrtý pokus přesilovku. Znojemští dlouho motali soupeře, až dostal již zmiňovaný Svoboda nabito po pohledné kombinaci do volného prostoru před bránu a napálil kotouč do šibenice.

Jestliže závěr první třetiny patřil domácím, tak ve druhé periodě to byl pravý opak. Letňany si díky dvěma přesilovým hrám vytvořily velký nápor a Groh se musel hodně činit proti tvrdé ráně Kastnera, zle zatápěl znojemské obraně také aktivní Arnošt. S vypětím sil zvládla orlí defenzíva v čele s gólmanem ustrážit nulu na své straně skóre.

Třetí dějství přineslo už trochu klidnější podívanou, v níž se opět velmi dlouho čekalo na gól, přestože si šance dokázaly vytvořit oba týmy. Hrálo se za perfektní divácké kulisy a neutichajícího potlesku spokojených fandů. Orli si znovu vytvořili tlak během vyloučení soupeře, ale Stránský od modré čáry ani Adámek recept na Brázdila nenašli. Znojemští ale přeci jen potřebovali pojistku v podobě třetí branky, která přišla v čase 51:03 a měl ji na svědomí Jan Hruška. Z domácích opadly veškeré zbytky nervozity a oslavy postupu do první ligy byly blízko. Po čtvrtém přesném zásahu, kdy kotouč doputoval do brány po zásahu Marka Špačka, už se dohrávalo za ohlušující atmosféry, kterou fanoušci ještě vyšperkovali mexickými vlnami a navíc trefou do prázdné brány Lukáš Adámek. Prvoligové Znojmo tak mohlo začít už oficiálně slavit.