Slavia
1/3
2/3

Fotografie z utkání třetího kola proti Slavii

Z n o j m o - Druhý soupeř na domácím ledě nebyl jednoduchý. Klade si ambice na titul a dal to najevo i Znojemským orlům. I přes vysokou prohru fanoušci celý zápas povzbuzovali, bubny znojemského fan clubu místy i naháněly husí kůži, když hnaly svůj tým do boje. A s mlhou, která provázela celý zápas, jakoby daly vzpomenout rytířským soubojům ze středověku. <p> <b><a href="/fotogalerie_zno.asp?zobraz=kategorie&kategorie=50&zobraztyp=1">FOTOGALERIE ZE ZÁPASU</b></a>
Na začátku utkání měli více ze hry domácí, kteří prověřili Fraňka několika střelami. Až ve 3. minutě se první ostřejší střelou prezentoval před Trvajem Tomica. Pražané se na něj snažili vyzrát a přerušit jeho neprůstřelnost. Pár dobrých příležitostí však měl znojemský Mikulík, ale první branku zaznamenal v 8. minutě jeho kolega Ludvík. Ten po Dopitově střele do Fraňkových betonů dorážel puk a otevřel tím skóre zápasu. Divácky pohlednou třetinu okořenil svým gólem ve 13. minutě Kolařík, který se v přesilovce trefil mezi betony domácího brankáře a vyrovnal. Znojmo se po inkasovaném gólu snažilo oživit hru nasazením čtvrté útočné formace. Před sirénou byly ještě k vidění další šance na obou stranách a také vyloučení Slávisty Divíška na deset minut za nesportovní chování.

Na rozdíl od vyrovnaného prvního dějství zhlédli fanoušci Znojemských orlů sice tři branky, ale všechny do sítě jejich oblíbenců. Od prvních chvil byla hra zdánlivě v režii hostů, ale Orli nezůstávali pozadu a snažili se ujmout vedení. Při vlastní početní výhodě ve 25. minutě ale Trvaj udělal nečekanou chybu, když po vyjetí z brány chtěl odehrát puk, ten mu však sjel po holi a namazal tak Dlouhému. Tomu už nedělalo problémy vstřelit gól do odkryté branky. Znojmu se potom nalepila smůla na paty, začalo dělat hrubé chyby a nevyužívalo šance. Důkazem toho byl neproměněný samostatný únik Puchera v oslabení a také individuální akce Ludvíka po přihrávce Heše. Podle hesla nedáš - dostaneš přišla ve 37. minutě odplata v podobě Havlovy přesné trefy. I přes snahu domácích o zvrat uzavřel o tři minuty později účet druhé třetiny Divíšek tečovanou střelou.

Gól do šatny sebral Orlům definitivně vítr z plachet a měli snad jen teoretickou šanci na otočení zápasu. Sešívaní totiž neměli v úmyslu svůj náskok zbytečně promrhat, i když třetinu zahájili ve čtyřech. Asi největší šance Znojemských nevyužili Pucher s Uramem, přičemž druhý jmenovaný pálil jen do konstrukce Fraňkovy svatyně, a Dopita mířil těsně nad. Svěřencům trenéra Hořavy se nedařila ani rozehrávka a Středočeši měli utkání zcela pod kontrolou. To potvrdili další brankou Supa po závaru před Trvajem. O 101 vteřin později alespoň upravil konečný stav zápasu Dopita, který si s Ludvíkem vyměnil pozice střelec – asistent. Vlasákův samostatný nájezd pak deset sekund před koncem ve vlastním oslabení při vyloučení Kolaříka Trvaj s přehledem vykryl. Slavia si odváží zasloužené tři body.

Miloslav Hořava (Znojmo): První třetinu jsme hráli vyrovnaný hokej, i když Slavia měla trošičku navrch. Druhou a třetí třetinu jsme byli horším týmem. Hráči vůbec nehráli podle nějakého systému, taktiky. Naopak Slavia hrála velice dobře a k ničemu nás nepustila. Za přístup k zápasu jsme si nezasloužili vyhrát.

Jiří Kalous (Slavia): Měli jsme jediný cíl, kterým bylo prolomit neprůstřelnost brankáře Trvaje, což se nám povedlo. Na našem vítězství má velký podíl výborná obranná hra. Výsledek je možná pro Znojmo dost krutý. Kdyby za stavu 2:1 domácí proměnili šance, tak mohl zápas dopadnout jinak. V kritických situacích nás podržel brankář Franěk, který se podílel výraznou měrou na vítězství.