Plzeň
1/3
2/3

V přímém přenosu na výbornou – foto 12. kolo ZNO-PLZ

Z n o j m o - Netradičně v sobotu v rámci pořadu České televize Buly dokázali znojemští hokejisté uspět proti plzeňskému Lasselsbergeru. Den před tím předvedli domácímu publiku výhru nad úřadujícím mistrem z Pardubic a úspěch na svém ledě zopakovali i následující den. I přes tříbrankový náskok Orlů z první třetiny se Plzeň nevzdávala a utkání zdramatizovala stažením skóre na rozdíl jedné branky. Kompaktní výkon Znojma už ale zvrat v utkání nedovolil, to přidalo ještě jeden gól a hru nepustilo ze svých otěží. <p><b> <a href="/fotogalerie.asp?id_zapas=&zobraz=sezona&kategorie=55&slovo=&typ=&sezona=2006&poslano=true">FOTOGALERIE ZE ZÁPASU</a></b>
První třetina byla zcela v režii Orlů. Mojžíšovo přistrčení přímo před branku využil při přesilové hře kapitán Pucher. O několik vteřin později najížděl Uram sám na Málka, ale ten mu znemožnil dotáhnout jeho blafák do konce. V další šanci se už Uram nemýlil a zvýšil tak střelou zápěstím vedení Znojemských na 2:0. Minutu před koncem našla Dopitova přihrávka Ludvíka, který neměl problém trefit poloodkrytou branku hostí a rozjásat tak znojemské publikum potřetí. Radost mohla být ještě větší, kdyby se Dopitovi podařilo proměnit brejk ve vlastním oslabení, ale Málek byl tentokrát výborný a puk za svá záda nepustil.

Plzeň do druhé části vstoupila lépe. Dostala se do přečíslení, Adamský poslal křižný pas na Důrase, který vymetl pavučinu v pravém růžku Trvajovy klece. Po vstřelené brance nápor hostí opadl a Znojemští tak ubránili dvoubrankový náskok, který mohli ještě v závěru třetiny zvýšit při dvojnásobné přesilovce, Lassersberger se ale také ubránil.

V poslední dvacetiminutovce sice Plzeň ve 48. minutě dokázala snížit na 3:2 Dobrovolným, který vypálil od modré, puk se odrazil od brusle jednoho ze znojemských hráčů a docestoval až za brankovou čáru Trvaje. O necelých pět minut později se však po nešťastném zásahu Matějovského v obranném pásmu do šance dostal Mikulík a přesnou střelou obstřelil Málka. Na další odpor se hosté již nezmohli a prodloužili tak neporazitelnost Orlů na osm utkání v řadě. Znojmo se tak minimálně do neděle usadilo na druhou příčku za vedoucí Slavii, přičemž Plzeň zůstává na 10. místě.

Miloslav Hořava (Znojmo): Výborně jsme sehráli první třetinu, ve které jsme dali tři góly. Pak jsme si mysleli, že soupeře budeme vyučovat a že všechno půjde samo, ale to se samozřejmě nestalo. Ještě že jsme dali čtvrtou branku, jinak to mohlo být remízové utkání.

Marek Sýkora (Plzeň): První třetinu jsme sehráli ještě v euforii ze včerejšího utkání se Spartou příliš špatně. Ve druhé třetině jsme se sice zlepšili, ale domácí nás čtvrtou vstřelenou branku dostali do kolen. Doufám, že to bude právě tahle porážka, která nás zase nastartuje a budeme pokračovat ve zlepšených výkonech z minulých zápasů.