Orli Znojmo Orli Znojmo
19. kolo
Tipsport Extraliga - pá 28. 10. 2005 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
1:5
0:1, 1:2, 0:2
Litvínov

Litvínov sebral Znojemským dech

Z n o j m o - Již šest utkání se Znojmu nepodařilo vstřelit více než jeden gól. V brance domácích Orlů se poprvé představila letní norská posila Halvor Hårstad-Evjen, kterému se ale zápas příliš nepovedl hlavně kvůli častým trhlinám v obraně. Do poslední části hry nastoupila brankářská jednička Znojma Trvaj, avšak výkon znojemského týmu se ani po této změně příliš nezlepšil. Jediný gól zápasu si připsal Mikulík.
Po klidné úvodní desetiminutovce si Orli vytvořili první vážnější šanci. Ve 14. minutě zahrozil Hamanův útok. Dravý Beroun pronikl a přihrál do dobrých pozic svým zkušeným spoluhráčům, kteří však nebyli schopni překonat juniorského brankáře Fialu. V 15. minutě měli Znojemští šanci sehrát přesilovou hru 5 na 3, ale jejich snaha vždy skončila u výborně chytajícího brankáře hostí. Další velkou šanci opět Hořavovi svěřenci nevyužili, a tak přišlo potrestání v podobě gólu Litvínova. V 19. minutě si Kubinčák se Zadinou dvakrát vyměnili puk a první jmenovaný vystřelil z levého kruhu na Hårstad-Evjena, kterému puk proklouzl pod levým betonem. Znojmo mohlo během několika vteřin vyrovnat, ale puk se otřel jen o pravou tyč klece Chemiků.

Do druhé třetiny nastoupil do prvního útoku místo Urama Kraus, v průběhu třetiny ho několikrát zastoupil Chlubna. To však nezabránilo tomu, aby ve 23. minutě Chemopetrol Prorokem nezvýšil na rozdíl dvou branek. Posléze měli Orli několik slibných příležitostí, avšak ani ty nejvyloženější nedokázali proměnit v gól. Zato Litvínov dokázal vstřelit další branku. Ve 32. minutě po vyhraném buly ihned vypálil Šaffer a nedal domácímu brankáři nejmenší šanci. Orli se nevzdali a o 80 vteřin později snížili Mikulíkem na 1:3.

Znojmu vstřelená branka dodala chuť porvat se ještě o výsledek. V poslední dvacetiminutovce si domácí vytvořili několik dobrých příležitostí. Ve snaze o změnu herního projevu domácích poslal trenér do branky Trvaje, který svými zákroky mnohokrát tým podržel. Obrannými zákroky se předvedl i uzdravený Bičánek, který přidal i šarvátku s litvínovským Bendou. Přestože Orlům nelze upřít snahu, naději na bodový zisk jim vzala branka Zadiny a ránou do vazu se stala vzápětí přesná střela Brandy. Znojemským se tak série zápasů bez vítězství prodloužila na sedm kol.


Autor: JaŠ, PeF

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 -1 0
Radim Bičánek 0 0 0 0 0
Martin Čakajík 0 0 0 -1 0
Roman Erat 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 -1 0
Jiří Heš 0 1 1 0 0
Tomáš Chlubna 0 0 0 0 0
Richard Jareš 0 0 0 0 0
Jakub Kraus 0 0 0 1 2
David Ludvík 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 1 0 1 0 0
Roman Němeček 0 0 0 0 0
Zdeněk Ondřej 0 0 0 1 2
Karel Plášek 0 0 0 -1 0
Peter Pucher 0 0 0 -1 0
Ondřej Šmach 0 0 0 -1 0
Marek Uram 0 0 0 -1 0
Lubomír Vaškovič 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Halvor Hårstad-Evjen 40 0 3 19 86,36 0 0
Jiří Trvaj 20 0 2 9 81,82 0 0

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): Věděli jsme, že Litvínov přijede s vyloženě defenzivní taktikou. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit úvodní gól, který by vývoj utkání změnil. Pak jsme hráli velice špatně, křečovitě a zápas se vlastně dohrával v režii hostů. Nebyli jsme schopni dát gól a na výsledek jedna jedna nebo dva jedna nemůžeme brát body. Uram musel odstoupit po první třetině kvůli střevním problémům. Trvaj měl tyto problémy už po zápase v Liberci, dva dny netrénoval. Nasadili jsme ho do poslední třetiny, abychom vyzkoušeli, jak se cítí a také proto, že jsme chtěli změnit herní projev. Absence Dopity vypadá na delší dobu, má problémy s kolenem.

Petr Fiala (Litvínov): Jsme spokojeni nejen se ziskem tří bodů ale i s předvedeným výkonem. Jeli jsme do Znojma s vědomím, že domácí v posledních zápasech nedokázali na sto procent bodovat. Byli jsme připraveni, že se to budou snažit odčinit, proto jsme chtěli hlavně první třetinu odehrát nejdéle na nula nula. To se nám podařilo a dokonce jsme po první třetině o gól vedli. To byl asi základ našeho úspěchu. Pak jsme mohli hrát víc v klidu a Znojmo se muselo víc tlačit do ofenzívy, víc nás napadat a my jsme z toho ujížděli a dávali góly.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
st 26. 10. 2005

Z orlí perspektivy: 19. kolo ZNO – LIT

Aktuální zprávy
pá 28. 10. 2005

Radim Bičánek věří v obrat