1:0, 1:1, 2:0
1/3
2/3

Druhá víkendová prohra posunula Znojmo na šesté místo

Z n o j m o - První třetina, ve které měli Orli více ze hry a dokázali dostat Plzeň pod tlak, byla po šestnácti odehraných minutách na dlouho přerušena kvůli poruše informační kostky. Znojmo už nedokázalo na svůj výkon navázat a vrací se ze západu Čech bez bodového zisku. Jedinou přesnou ránu zaznamenal ve čtyřiadvacáté minutě <b>Roman Erat</b> po ideální přihrávce Urama, kterou srovnal stav na 1:1. Pak už ale plzeňští nedovolili více zdramatizovat průběh utkání a během posledních osmi minut si pohlídali zasloužené vítězství.
Do úvodu střetnutí vstoupili Znojemští čtyřminutovou přesilovkou. Marek Uram si totiž ze střetu s Jindřichovou vysokou holí odnesl krvavé zranění. Plzni se však dařilo nálety Orlů úspěšně odrážet. V desáté minutě zachytil Zelenka u hrazení Trvajovu rozehrávku, při znojemském brankáři ale stálo štěstí. Střelu mířící do opuštěné branky zastavil v poslední chvíli vracející se obránce. Zelenka si chuť spravil v čase 12:53. Jeho první pokus Trvaj jen vyrazil, probuzený střelec se však dostal i k dorážce, kterou proměnil ve svůj třetí gól ve dvou zápasech - 1:0. Když bylo odehráno asi šestnáct minut, vypověděla službu informační kostka s časomírou. Oba týmy nakonec odešly předčasně do kabin. Oprava časomíry se protáhla bezmála na tři čtvrtě hodiny. V dohrávaných čtyřech minutách zahrozil Nedoma dělovkou od modré čáry. Trvaj jeho střelu ale udržel mezi betony.

Po vypršení dvacáté minuty se pokračovalo již bez přestávky. Dlouhá pauza prospěla spíše Znojmu. Pláškův průnik zastavil až Málek. V 34. minutě nahodil puk od hrazení Uram a Erat jeho přihrávku dokázal přesně tečovat za Málkova záda - 1:1. Vyrovnaný stav trval až do začátku 32. minuty. Mezi kruhy si sebejistě nabruslil Kracík a nekompromisní bombu umístil přesně pod horní tyčku - 2:1. Kracík, jenž nastoupil poprvé po zranění kolene, hrál s chutí i nadále. V přesilovce zkoušel efektní zakončení bekhendem. Hned poté se ve vyložené šanci ocitl Zelenka, při střele ale zlomil hůl. Před druhou sirénou ještě předvedl souhru Tvrdoň s Důrasem, druhému jmenovanému ale kotouč přeskočil hůl.

První minuty třetí části patřily hostům. Málek si nejprve poradil se střelou i dorážkou Puchera, několik parádních zákroků vytáhl plzeňský gólman i v přesilovce při vyloučení Klause. Zlom v utkání přinesla až 53. minuta. Domácí hráli přesilovku a vytvořili si tlak před Trvajovou brankou. Puk ze skrumáže dokázal vydolovat až Trnka, který poslal Západočechy do dvoubrankového vedení 3:1. Znojmo po třetí inkasované brance složilo zbraně. Moravec odkrytou branku v ideální pozici ještě minul, Padělek se ale o několik okamžiků později již nemýlil. Nejproduktivnější střelec Plzně za Trvaje dorazil Nedomovu prudkou střelu a svým desátým gólem v sezóně zasadil Orlům poslední ránu.

Radek Kampf (Plzeň): "Úvod poznamenalo naše dvojnásobné vyloučení, naštěstí jsme se dostali do vedení, a to nám pomohlo. Kluci se uvolnili a zápas až do konce odmakali. Po přestávce způsobené opravou kostky vstřelili ještě tři branky. Matějovský nám chyběl kvůli poraněným vazům v koleni, Koukal nemohl nastoupit, protože už v tomto kole hrál v předehrávce za Pardubice."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Byl to takový utahaný zápas, chyběla v něm dynamika, trochu ho poznamenala porucha kostky. Hráči v šatně nevěděli, jak dlouho bude oprava trvat. Tím ale nechci snižovat výkon domácích, vyhráli dnes zaslouženě."