0:1, 1:0, 0:3
1/3
2/3

Znojemští nájezdníci dobyli vítkovickou tvrz

O s t r a v a - Třemi góly z poslední třetiny rozhodli Znojemští orli o svém vítězství na ledě Vítkovic. To se však nerodilo lehce. I když hosté po prvním dějství vedli brankou z hole kapitána <b>Puchera</b>, Severomoravané hned po pauze vyrovnali a stav 1:1 svítil na časomíře i po čtyřiceti minutách hry. Ve 47. minutě pak Znojmo zvýšilo, ale i na tento gól dokázali domácí odpovědět. Dvěma brankami v rozmezí 75 vteřin si Orli zajistili tři body, když se nejprve o vítěznou trefu postaral <b>Dopita</b> a tečku udělal necelé čtyři minuty před závěrečným hvizdem svým druhým gólem v utkání <b>Bičánek</b>. Jeho trefa znamenala také očekávaný <b>tisící gól Znojma v nejvyšší soutěži</b>!
Úvod utkání se lépe vydařil hostujícímu týmu. Ve 13. minutě při vyloučení hráčů na obou stranách se Pucherova formace dostala až před Pince. Po jedné ze střel se domácí brankář ocitl na zemi, Čakajíkova přihrávka našla znojemského kapitána a ten se nemýlil. V závěru dvacetiminutovky zaváněl gólem pokus Jasečka, ale Trvaj jeho nebezpečnou ránu schoval v lapačce.

Vyrovnávací branky se domácí dočkali už 39 vteřin po začátku druhé třetiny, kdy Krenželok švihem prostřelil Trvaje. Vítkovické gól povzbudil a na chvíli se usadili v obranném pásmu Znojma. Ani přesilové hry nepomohly severomoravskému týmu dostat se do vedení.

Ani pokus Ludvíka a Erata na začátku závěrečné třetiny nenašel cestu za Pincova záda. Až nahození Puchera před branku šikovně tečoval Bičánek a zvýšil tak náskok na 1:2. Rychlou odpovědí byl vyrovnávací gól Hubáčka, který se trefil přesně mezi Trvajovy betony. Na druhé straně znovu zahrozil Bičánek, ale Pinc byl tentokrát pozorný. Znojemští opět strhli vedení na svou stranu tečí Dopity. O 75 vteřin později napřáhl Bičánek od modré, trefil šibenici a určil tak konečný výsledek utkání.

Miloš Holaň (Vítkovice): "Začali jsme hodně špatně a pasivně. Za první třetinu jsme měli snad tři střely na branku. Stáhli jsme proto hru na tři pětky a nějaký efekt to mělo, ale Znojmo šlo daleko více za vítězstvím než naši hráči. Ze dvou zápasů jsme dostali osm gólů a to je hodně na to, že chceme vycházet ze zajištěné obrany."

Jan Votruba (Znojmo): "Začali jsme dobře a v první třetině jsme byli Vítkovicím rovnocenným soupeřem. Ve druhé části jsme se dostali pod tlak i tím, že jsme odehráli šest minut v oslabení. Vítkovice byly v těchto fázích lepší a bylo důležité, že neodskočily ve skóre. Od třetí třetiny už to z naší strany byl opět dobrý výkon, dneska jsme to navíc uměli vyjádřit i střelecky."