Orli Znojmo Orli Znojmo
33. kolo
Tipsport Extraliga - ne 11. 12. 2005 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
2:1
1:0, 0:0, 1:1
Třinec

Drama až do konce

Z n o j m o - Orli se tentokrát nenechali na vlastním hřišti přehrát svým soupeřem a zvítězili po urputném boji nad třineckými Oceláři 2:1. Dlouho si drželi jednobrankové vedení, o které se postaral v první třetině zadák Němeček. Tentýž hráč zvyšoval na 2:0, ale gól mu nebyl uznán. Trvaj držel čistý štít až do času 51:00, kdy hosté vyrovnali. Znojmo ale hned vzápětí odpovědělo, rozhodující zásah zařídil se štěstím kapitán Pucher. Všechny tři branky padly v přesilových hrách.
Po klasicky oťukávacím úvodu se hosté dostali k první přesilové hře, ale nevyužili ji. O poznání lépe si vedli Orli, když po 13 vteřinách početní převahy napřáhl na modré čáře obránce Bičánek a Němeček přesnou tečí potrestal Bieglovo nedovolené posunutí branky. Na třinecké straně byl velmi aktivní první útok v čele s Peterkem a Kudrnou, kteří si vytvářeli šance. Trvaj však nemusel zasahovat tak často jako jeho protějšek, na nějž domácí pálili o poznání více. V 17. minutě se Znojemští radovali podruhé, ale rozhodčí jejich oslavy uťal rozpažením. Druhý Němečkův gól v utkání nemohl být uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Diváci nebyli příliš nadšení a svůj nesouhlas dali najevo hlasitým pískotem. Arbitr jim zklamání vynahradil alespoň vyloučením Kudrny. Druhou přesilovku už však Znojmo nevyužilo, naopak v závěru dějství měl k vyrovnávacímu gólu blízko Slovák Huna.

Ve druhé třetině gól nepadl, ale k vidění byla spousta pohledných a dech beroucích akcí. Ve vlastním oslabení neuspěl proti Bieglovi Pucher, o chvíli později Ondřej nedotáhl do konce svůj blafák do forhendu. Při vyloučení Bordowského se přilepila smůla na hokejku Bičánkovi, který rozezvonil tyčku, nazlobení byli i Dopita s Uramem, kteří nedokázali skórovat zblízka ve vyložených šancích. Oceláři prověřovali Trvaje v této fázi utkání jen sporadicky, museli se bránit při trestu Paroulka, ale Orli pokračovali ve své střelecké nepřesnosti. V závěru dvacetiminutovky hosté začali častěji pronikat před znojemskou klec, Trvaj s pomocí svých spoluhráčů ale všechny pokusy pochytal a zneškodnil.

Poslední část byla z pohledu diváka nejzajímavější. Obě mužstva si vytvořila poměrně velké množství šancí, zmínit lze především Dopitovu teč těsně před Bieglem, Berounův únik s blafákem, kdy mu však puk v rozhodující chvíli sklouzl z hokejky, a Fabušovu dělovku do Trvajovy lapačky. Znojmo si pak vybralo slabší chvilku. Bičánkovu hrubost potrestal v 52. minutě Polanský a rozesmutnil znojemského brankáře, který už trochu doufal v čisté konto. Na jednu branku se ale Orli nemohli spoléhat. Šest minut před závěrečnou sirénou byl vyloučen třinecký hráč a domácím se podařilo se štěstím skórovat. Uram před brankou rozhodil obránce, nahodil puk na gólmana, Biegl ho neudržel pohotový Pucher jej bejsbolově doklepl do sítě. V závěru se svěřenci trenéra Juříka ještě snažili o vyrovnání, ale marně, a nedostali se ani k power play.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Radim Bičánek 0 1 1 0 2
Martin Čakajík 0 0 0 0 0
Jiří Dopita 0 0 0 0 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
Jiří Heš 0 0 0 0 0
Richard Jareš 0 0 0 0 2
Jakub Kraus 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Milan Mikulík 0 0 0 0 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 0 0
Roman Němeček 1 0 1 0 0
Zdeněk Ondřej 0 1 1 0 2
Andrej Petrakov 0 0 0 0 0
Karel Plášek 0 0 0 0 0
Peter Pucher 1 1 2 0 0
Ondřej Šmach 0 0 0 0 0
Marek Uram 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 60 0 1 37 97,37 0 0

Ohlasy k utkání

Jan Votruba (Znojmo): Bylo to po všech stránkách velice dobré utkání. Začali jsme dobře, dobře jsme bruslili, dostávali jsme se do šancí, z nich jsme taky jednu proměnili. Konečně jsme taky využili přesilovky. Postupem času začal Třinec předvádět velice kvalitní hru a tím jen potvrdil svůj vzestup, který v posledních zápasech má. V závěru se k nám vyloženě přiklonilo štěstí, tak jak jsme ho v předcházejících zápasech neměli, tak jsme si ho asi teď vybrali.

Jiří Juřík (Třinec): Pro nás to bylo dost smolné utkání. Zápas byl vyrovnaný a myslím si, že bod, pro který jsme jeli, jsme mohli uhrát. Zvrtlo se to až v konci utkání.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
so 10. 12. 2005

Z orlí perspektivy: 33. kolo ZNO – TRI

Aktuální zprávy
ne 11. 12. 2005

Němeček si váží zisku bodů