0:1, 1:1, 1:1
1/3
2/3

Obránce Němeček pomohl Orlům ke třem bodům

K l a d n o - Vánoční svátky pravděpodobně nastartovaly svátečního střelce <b>Romana Němečka</b>, který otevíral i zavíral skóre zápasu proti kladenským Buldokům. Znojmo si vytvořilo slibné vedení 2:0, když druhou branku vstřelil <b>Radek Haman</b>, ale Kladno, oslabené o sedm hráčů základní sestavy, vyrovnalo. Remízový stav však dokázali Orli zhruba dvě minuty před koncem změnit ve výhru a vezou důležité tři body do Znojma.
Hned na začátku utkání se Orli museli bránit dvojnásobné přesile Buldoků, která trvala čtyřicet vteřin. Domácí kladenské mužstvo ale svoji výhodu nedokázalo zužitkovat, pozorná obrana hostujícího Znojma nedovolila vážnější ohrožení Trvajovy klece. Chvíli po vyrovnání sil na ledě se naskytla přesilovka Orlům, ve které však slibnou šanci spálil Dopita. Další početní výhoda už ale byla pro znojemské hráče úspěšná, když Němeček, tlačící se před Orctovou bránou, přesně trefil Pucherovu přihrávku zpoza branky.

Po střelách Pláška a Mikulíka zavěsil pod horní tyčku Haman a Znojmo se ve druhé třetině ujalo dvoubrankového vedení. Také pod břevno branky skóroval na druhé straně Bílek. Zatímco v první třetině následovala velká série vyloučení na obou stranách, v druhé části hry trestal hlavní arbitr Smeták jen jednou až půl minuty před koncem třetiny na znojemské straně, když poslal na trestnou Bičánka za nedovolené bránění.

Přesilovkou začínal domácí Rabat poslední třetinu, která ho dostala do tempa. Při dalším vyloučení Němečka a znovu Bičánka, již dvojnásobnou přesilu využil Ševc a srovnal skóre zápasu. Znojmo tlačilo, ale až dvě minuty a osm vteřin před koncem znovu zaúřadoval Němeček, který z pravého kruhu přesně mířenou trefou nedal Orctovi šanci a dovršil konečné účtování.

Petr Tatíček (Kladno): Měli jsme dnes minimálně na bod. Nebudu se vymlouvat na počet absentujících hráčů, vycházíme z reality, která je. Na začátku zápasu jsme měli možnost přesilovky pět na tři, ale sehráli jsme ji bez pohybu. Hráči by měli vzít na sebe více zodpovědnosti. Nicméně i za nepříznivého stavu 0:2 jsme se dokázali dostat do utkání a vyrovnat. V závěru však Znojmo prokázalo svoji herní kvalitu a vstřelilo vítězný gól. Bohužel mě mrzí, že do Vítkovic zřejmě budeme muset jet bez dalšího zraněného, protože Gardoň si v utkání přivodil výron.

Miloslav Hořava (Znojmo): Chci smeknout před výkonem domácího "okleštěného" celku. O výsledku rozhodlo i štěstí, které v závěru bylo na naší straně. Do Kladna jsme jeli bodovat, ale hráče jsem upozorňoval, že nesmí oslabený tým Rabatu podcenit. Naštěstí se tak nestalo.