Orli Znojmo Orli Znojmo
41. kolo
Tipsport Extraliga - ne 15. 1. 2006 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
3:0
1:0, 0:0, 2:0
Karlovy Vary

Po dobrém výkonu zůstávají všechny body doma

Z n o j m o - Napočtvrté se Znojemským orlům podařilo v této sezóně Karlovy Vary porazit, navíc ani jednou neinkasovali a zaslouženě si připsali vítězství 3:0. Strůjcem úspěchu byl především brankář Trvaj, který pochytal množství ošemetných střel soupeře, a také stále se zlepšující útočník Ondřej, který se zasloužil o dvě branky. Úvodní a zároveň vítězný gól vsítil obránce Čakajík.
Od prvních minut byly na ledě k vidění šance na obou stranách kluziště a hra měla dobré tempo. Střelci nechali vynikat oba brankáře, blízko ke gólu byli hostující Hurtaj a Kumstát, z domácích především Kraus a Haman. Poté rozhodčí Homola téměř nevyndal píšťalku z úst a celkem třikrát v rozmezí čtyř minut poslal Energii do třech. Když na trestné lavici seděli Dobroň a Skuhravý, podařilo se Orlům po mnoha předchozích nepodařených pokusech v 15. minutě dosáhnout kýžené branky. Čakajík od modré propálil změť těl před Mensatorem. Vary si v plném počtu zahrály až o minutu později, ale do sirény už s průběžným výsledkem nic nesvedly, i když měly k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Po potyčce Bičánka s Kraftem, byl znojemský hráč vyloučen ještě navíc za krosček.

Druhá dvacetiminutovka byla neméně zajímavá než ta první. Hned v jejím úvodu hrály Vary druhou přesilovku v pěti proti třem, ale nedokázaly ji využít. Po chvíli byl Němeček vyloučen znovu a Košťálova střela jen těsně minula pravou tyč Trvajovy klece. Při trestu Skuhravého se hosté dobře bránili a dokonce dokázali soupeře ohrozit. Postupně zvyšovali tlak a zdáli se být lepším týmem na ledě. Znojmo působilo jalově, nedařila se mu rozehrávka a muselo se urputně bránit výpadům Energie. Až ke konci třetiny se Orli opět probudili a několik hráčů mělo na holi zvýšení skóre. Ideální spolupráce první útočné formace skončila sólem Ludvíka a jeho střelou do Mensatorovy lapačky. Na druhé straně musel znojemský brankář zasahovat proti šancím Řezníčka a Krafta, z protiútoku neproměnil nadvakrát svůj pokus Dopita. Poté ještě Erat spálil další vyloženou šanci, když se mu otevřela karlovarská obrana, přečíslení dvou proti jednomu nevyužil Plášek po asistenci Heše.

V rázném nasazení pokračovali Orli i po přestávce, zejména třetí formace se zřejmě rozpomněla na svůj skvělý výkon ze zápasu s Plzní. Po dvou vyloučeních na každé straně měl v jednom okamžiku štěstí brankář Trvaj, když se po vyjetí z branky nestihl včas vrátit, ale karlovarský útočník nemířil přesně. Hned vzápětí si ale trefu do černého připsal znojemský Ondřej, který přebruslil obránce Řezníčka a uháněl s pukem na branku. Než se Mensator stačil vzpamatovat, musel puk po prudké střele bekhendem lovit ze sítě. Energetici se pak snažili střílet ze všech pozic, ale nepodařilo se jim Znojemské dostat pod tlak. Když si v 57. minutě odpykával trest Řezníček, dorážel po zmatku před brankou puk za Mensatorova záda podruhé v zápase Ondřej a dal tak výsledku konečnou podobu. Hostujícím hráčům už se totiž Trvaje překonat nepodařilo, i když se snažili alespoň o čestný úspěch.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Radim Bičánek 0 0 0 0 6
Martin Čakajík 1 0 1 0 0
Jiří Dopita 0 0 0 0 0
Roman Erat 0 1 1 0 0
Radek Haman 0 1 1 0 0
Jiří Heš 0 1 1 1 2
Richard Jareš 0 0 0 0 0
Jakub Kraus 0 0 0 0 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Pavel Mojžíš 0 0 0 1 0
Roman Němeček 0 0 0 0 4
Zdeněk Ondřej 2 0 2 1 2
Karel Plášek 0 2 2 1 0
Peter Pucher 0 0 0 1 2
Ondřej Šmach 0 0 0 0 0
Marek Uram 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Trvaj 60 0 0 35 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): Zápas se nám dnes povedl. Na rozdíl od předchozího ve Varech, kdy jsme byli aktivnější, ale odjeli jsme poraženi. Dnes musím hráče pochválit za velmi dobrý výkon.

Zdeněk Venera:(Karlovy Vary): V předcházejících vzájemných zápasech nepadalo mnoho gólů a dalo by se očekávat, že tomu nebude jinak i dnes. Předpokládali jsme, že rozhodne, kdo dá první gól. Měli jsme smůlu, že v oslabení tři na pět zlomil Hurtaj hůl a v momentě, kdy jsme gól dostali, jsme v podstatě hráli ve dvou. Navíc jsme dnes nedokázali využít žádné gólové šance, které jsme si vytvořili. Snažili jsme se celý zápas hrát aktivně, herně jsme odevzdali dobrý výkon, ale gól se nám nepodařilo dát. V závěru jsme se snažili hru více otevřít, ale místo toho abychom gól dali, inkasovali jsme.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
so 14. 1. 2006

Z orlí perspektivy: 41. kolo ZNO – KVA

Aktuální zprávy
ne 15. 1. 2006

Trvajova čtvrtá nula