1:1, 0:1, 2:0
1/3
2/3

Ani překonání mety sta gólů nedovedlo Orly k vítězství

Vedení se v první třetině ujal aktivní Innsbruck, Orli ale díky Roupcovi dokázali vyrovnat ještě před odchodem do kabin. V polovině zápasu pak Novák dokonce strhl vedení na stranu hostujícího celku. Na dvě trefy, které Žraloci přidali v poslední periodě, už ovšem Znojemští reagovat nedokázali, a tak si z Tyrolska neodváží ani bod.

Žraloci chtěli navázat na sobotní osmibrankovou kanonádu proti Lublani a již od začátku byli aktivnějším týmem. Hned v úvodních minutách spálil obrovskou šanci Bishop, jenž jel sám na znojemského Nechvátala. Odpovědí mohla být Podešvova střela z vrcholu kruhu, ani ta se ale neujala. Defenzívu Jihomoravanů zlobila hlavně elitní formace tyrolského mužstva, která se dočkala už ve třinácté minutě zápasu. Lammers našel skvělou přihrávkou Jeffa Ulmera a ten svižnou střelou nedal českému brankáři šanci. Domácím jakoby těsné vedení stačilo a orlí letka postupně převzala iniciativu. Odměnou jim byl vyrovnávací gól. David Roupec napřáhl od modré a kus černé gumy skončil v síti - 1:1.

Stejně jako v té první, i ve druhé třetině hostující obrana špatně vystřídala a Spurgeon ujížděl sám na Nechvátala, jenomže jej zradilo zpracování a puk mu odskočil. To byla však na dlouhou dobu poslední akce Žraloků. Naopak Orli svůj tlak stupňovali a díky pohotové dorážce Patrika Nováka se zaslouženě dostali do vedení. Zároveň šlo o stý gól Znojma v letošní sezóně.

V poslední části na ledě dominovali domácí hokejisté. Jeff Ulmer napřáhl a jeho pumelice jen těsně minula tyč. Ovšem o několik vteřin později už se radovali, když David Schuller šikovně tečoval ránu od modré. Další šancí se za nedlouho prezentoval Spurgeon, který obkroužil branku, ale ani tento pokus nebyl úspěšný. Zkázu pro hráče v bílých dresech v padesáté minutě dokonal John Lammers. Po rychlé kombinaci dostal přihrávku na hranici brankoviště a v tísni dotlačil kotouč za bezmocného gólmana. Svěřenci kouče Jiřího Režnara se sice snažili, srovnat stav se jim však nepovedlo.

Jiří Režnar (Znojmo): Měli jsme šest přesilovek, dali jsme v nich jen jeden gól. Innsbruck měl jednu a tu využil. Byla to ale zbytečná branka, měli jsme puk pod kontrolou a mohli vyhodit, místo toho namažeme bekovi na modrou. I třetí branka padla po našem nedůrazu před brankou. Ráno si to ukazujeme na videu, ale bohužel. Sráží nás i zakončení, opět jsme měli spoustu střel, ale některým hráčům se teď prostě nedaří.