3:1
1/3
2/3

Becherovka Orlům nechutnala

Becherovka dokázala Znojmu oplatit porážku z prvního vzájemného měření sil a zvítězila 3:1. Znojmo, bez zraněného Folty, zato však s uzdraveným Pavlem Kumstátem v sestavě, sice vedlo brankou Tomáše Jakeše, Štefanka, Pavliš a Němčický však svými góly zápas obrátili a pomohli tak zvýšit náskok Karlových Varů na poslední Kladno. Znojmo se drží na 7.příčce.
Nástup Becherovky do utkání byl velice dobrý a jen Svobodovi mohli Orli děkovat, že se po šancích Kverky a Štefanky neměnilo skóre. Na druhé straně prozměnu mohl domácí brankář děkovat své brankové konstrukci, když jej dvakrát zastoupila po střelách Heše a Mařáka. Orli svou aktivitu dokázali v první třetine zúročit v branku, po přihrávkách Plcha a Urama se břed brankou dobře zorientoval Jakeš a Znojmo vyhrálo první třetinu 1:0.

Zatímco v posledním zápase proti Budějovicím znamenal nástup do druhé třetiny bleskově vstřelenou branku, ve Varech tomu bylo jinak. Domácí začali velmi ofenzivně a už za minutu a půl dokázali vyrovnat, Alinčovy přihrávky využil pohotově Hlavačka. Optická převaha domácích pokračovala, bohužel bez gólového efektu. Zlomem v zápase mohla být dvojnásobná přesilovka Orlů v polovině utkání, ale ve 105 vteřin trvající výhodě nečelil domácí brankář Franěk výraznějším šancím Znojemských. Naopak, domácím se podařilo dostat do vedení, zblízkab se trefil Pavliš.

V třetí části se předpokládaný útok Orlů nedostavoval. Domácí soupeři aktivní hrou bránili v útočení, Znojmo oslabovala také zbytečná vyloučení. Rozhodující branku vstřelil v polovině třetí třetiny domácí Němčický, když v poslední vteřině využil přesilovku pět na tři. Znojmo se sice ještrě v závěru snažilo nepříznivý stav zvrátit, ale marně.

Radim Rulík (Karlovy Vary): "V první třetině jsme měli starost s obranou Znojma. Ve druhé části jsme se z vývoje už poučili, nasadili čtvrtý útok a velmi nás posílilo. Důležité bylo, že se nám podařilo přežít oslabení ve třechi, čímž mužstvo získalo ještě větší sebevědomí. V poslední části jsme hráli velmi zodpovědně, soupeři žádnou významnější šanci nedovolili a po zásluze vyhráli."

Milan Kastner (Znojmo): "Z naší strany jsme odehráli dobře pouze první třetinu a po zásluze vedli. Bohužel pro nás se opakovalo zaváhaní na začátku druhé třetiny, což se nám stává poměrně často. Rozhodující bylo neproměnění přesilovky pět ku třem. V poslední třetině nám toho domácí už moc nedovolili.”