0:1, 0:0, 0:1
1/3
2/3

Berani se proti orlí defenzivě neprosadili

Znojemští hokejisté dokázali v rámci přípravy zvítězit i na ledě Zlína a přesně dva týdny před startem extraligy mají na svém kontě už čtyři výhry v řadě. Výborná defenziva v čele s brankářem Kamešem podpořená dvěma přesnými zásahy Jiřího Berouna a Tomáše Demela přinesla Orlům úspěch v podobě dvoubrankového vítězství.

První třetina byla ve své první polovině velice nezáživná, oba brankáři si připsali jen po jednom zákroku. Jak domácí Biegl, tak hostující Kameš s ním žádný problém neměli. Když už se v nadějné pozici objevil hostující Svoboda, utopil se místo střelby ve vlastních kličkách. První pořádný zákrok si připsal Kameš až při vyloučení beka Mojžíše, kdy se velice pohotově přemístil a zpacifikoval Hamrlíkovu ránu švihem. Se svou první šancí naložili lépe Orli, rychlý brejk zakončil hezkou tečí Jiří Beroun - 0:1. Za kvalitní nabídku musel poděkovat spoluhráči Mrázkovi. Hned vzápětí mohl vyrovnat zlínský mladík Brunec, ale jeho střela jen zazvonila na tyč znojemské klece. Až do konce třetiny si šance připravovali jen Znojemští, avšak Mrázek, Růžička ani Štach úspěšní nebyli. Do kabin tak šli spokojenější hosté.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí, hned v jejím úvodu zapomněla znojemská obrana na Balána, ten ale po objetí branky pálil mimo. Další šanci měl dravý Mokrejš, jeho akce skončila faulem Švrčka. Přesilovka se domácím příliš nepovedla, Kameš si připsal dva zákroky, střely Balaštíka a Rachůnka však gólové nebyly. Po naskočení vyloučeného hráče převzali otěže zápasu hosté a až do konce třetiny zaměstnávali obranu Zlína v čele s pozorným Bieglem. Nejdříve měl šanci Růžička, kterého nechali zlínští zadáci vybrat si ideální střeleckou pozici, znojemský útočník ale trefil jen padajícího Biegla. Do dvoubrankového vedení mohl poslat hosty Selingr, jeho ránu z první však opět skvěle zneškodnil zlínský fakír. Na druhé straně se připomněl Brunec, ale Kameš se proti střele ze tří metrů zaskvěl. Pak si vzal slovo dravý Plášek, jeho průnik nedokázal obránce Beranů zastavit, nicméně puk poskakující po brankovišti si nakonec cestu do sítě nenašel. Největší šanci spálil matador Dopita, sám před brankou nedokázal trefit kotouč. Ve druhé třetině tak diváci branku neviděli.

Kdo čekal ve třetí části honbu Zlína za vyrovnáním, musel být nemile překvapen, domácí si nevytvořili jedinou pořádnou šanci. Led zcela ovládli aktivnější hosté ze Znojma. Orli si vypracovali několik slušných šancí, za zmínku stojí Svobodova dorážka z brankoviště, která jen o vlásek minula zlínskou klec. V koncovce nebyli přesní ani Erat s Dopitou. Jediný, kdo v závěrečné třetině vyděsil Kameše, byl v přesilovce Kollár, když na lavici hanby seděl už potřetí obrovitý bek Švrček. Pět minut před koncem si zahráli Orli půlminutovou dvojnásobnou přesilovku, výsledkem byla jen Tesaříkova střela vysoko nad. O uklidnění hostů se tak postaral až v závěru Tomáš Demel, který byl nejaktivnější na brankovišti – 0:2. Znojmo si tak zcela po zásluze odváží ze Zlína vítězství.