Bez gólu se nedá vyhrát

06.10.2002 | GaZ, HoR

Z n o j m o - I přes porážku ve Vítkovicích nastoupily Pardubice do utkání sebevědomě a s odhodláním vrátit se na vedoucí místo v tabulce. Orli nenašli na jejich výbornou hru recept a zaznamenali třetí porážku v řadě.

9.kolo, neděle 6. 10. 2002, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Pardubice
2. P. Sýkora (Divíšek), 21. Blažek (M. Sýkora, Lubina), 34. P. Sýkora (Janecký). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:5 bez využití. Diváci: 4.100. Střely na bránu: 21:35.
ORLI ZNOJMO: P. Svoboda - Havíř, Soudek, Křetinský, Snopek, Toman, Benák - Uram, Haman, Pucher - Plch, Barus, Plášek - Mikulík, Vorel, Erat - Petr Kumstát, Ludvík, Sklenář
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, Novotný, Duben - Rolínek, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Janecký, Divíšek - Pospíšil, Mikeska, Pištěk - Kolář, Koukal, Průcha

Po dvou prohrách nastoupili Orli do utkání v zcela pomíchané sestavě. Trenéři k sobě znovu postavili osvědčenou trojici Haman, Pucher, Uram. Z obránců zůstal sedět na lavičce náhradníků Pavel Kumstát, který tak uvolnil místo v základní sestavě Tomanovi. Do utkání nenastoupil Milan Procházka, který utrpěl v Liberci menší zranění, ale pro příští zápasy by měl být v pořádku.

Změny v sestavě Orlů však proti skvělému výkonu Pardubic nebyly nic platné. Psychickou výhodu získali Pardubičtí už ve druhé minutě zápasu, kdy vstřelili první gól. Divíšek bráněný Tomanem přihrál nikým nehlídanému P. Sýkorovi, který stál sám před brankářem P. Svobodou a úspěšně zakončil. Minutu nato byl na druhé straně v podobné situaci Sklenář, kterému se ale střela nepovedla. Střelecká mizérie pak provázela Orly i po celé utkání. Pohyblivý hosté nedali domácím příliš příležitosti ohrozit zblízka A. Svobodu, a když už se tak stalo, nabízenou šanci nedokázali využít.

Druhý gól Pardubic na počátku druhé třetiny zaznamenal centr nejproduktivnějšího pardubického útoku Blažek. První bod do kanadského bodování si při třetí brance připsal Janecký za gólovou přihrávku P. Sýkorovi. Poslední třetinu dohrávaly Pardubice v klidu a nedopustily zvrat v utkání. Takticky kouskovaly hru, a tak jako celý zápas narušovaly znojemskou rozehrávku již v zárodcích.

Milan Skrbek (Znojmo): Nastoupili jsme do zápasu trochu vlažně a pak už jsme se do toho těžko dostávali. Pardubice hrály velmi jednoduše a velmi dobře. My máme v posledních zápasech problémy s koncovkou. Dnes to bylo stejné. Zkusili jsme posílit první útok, protože se Pucher zatím trápí.

Jiří Seidel (Pardubice): Nám se zápas nad očekávání povedl. Kromě několika míst koncem druhé třetiny, kdy nás soupeř dostal pod tlak a vytvořil si několik šancí, jsme zápas po všech stránkách zvládli a jsme moc rádi, že jsme ho ve Znojmě uhráli s nulou.