3:2
1/3
2/3

Report ze zápasu TRI vs. ZNO (3:2)

Hokejisté Třince dnes potvrdili, že doma bývají silnější než na ledě soupeřů a porazili Znojmo 3:2, i když o výsledku muselo rozhodnout až prodloužení. Čtyři z pěti gólů vstřelili hokejisté slovenské národnosti, kterých v zápase nastoupilo celkem osm.

V úvodní části se sice oba týmy snažily předvádět rychlý hokej, ale brankáři mnoho práce neměli. Až v 7.minutě musel Vojtek zasahovat při nájezdu Urama, o chvíli později se poprvé v akci blýskla nová třinecká akvizice Slovák Plavucha, ovšem ani po jeho dvou dorážkách se skóre neměnilo. Oceláři těžko překonávali útočnou modrou čáru, a protože v oslabení neuspěl po sólu Meluzín, čekalo se na úvodní gól až do druhého dějství.

Až ve 23.minutě důrazný Daňo doklepl Svobodou jen ztlumenou Plavuchovu ránu. Navíc o chvíli později v početní výhodě Janků nechal vyniknout znojemského gólmana. Hosté ale chvilkový nápor Ocelářů přežili bez další pohromy a po hezké spolupráci Urama s Pucherem bylo ve 32.minutě vyrovnáno. Znojmo ožilo a Jakeš jej brzy poslal do vedení, když využil zakrytého výhledu gólmana Vojtka. Z těsného náskoku se ovšem hosté neradovali dlouho, protože po dvou minutách blafákem pokořil jistého Svobodu Jánoš.

Znojemští mohli znovu na začátku třetí části získat vedení, jenže ani ve dvou přesilových hrách nenašli recept na výtečného Vojtka. Vyrovnané skóre hrálo více do not hostům, kteří se s přibývajícím časem už tolik netlačili do ofenzívy. Třinec si vynutil tlak, ale gólem neskončily ani příležitosti Jánoše, Janků a Němčického. Přesto mohlo Znojmo rozhodnout v 59.minutě, kdy se na Vojtka řítil osamocený Uram, ovšem měl potíže se zpracováním puku, takže jeho nedůrazná rána skončila v lapačce domácího gólmana.
Došlo tedy na prodloužení, ve kterém byli aktivnější domácí hokejisté. Několik jejich nájezdů přežil Svoboda bez úhony, ale v 64.minutě zakončil Jánoš úspěšně svůj průnik.

Vladimír Vůjtek (Třinec): "K vidění byl urputný boj a Znojmo dokázalo, že o účast v elitní osmičce bojuje právem. Abychom vyhráli v normálním čase, bylo zapotřebí lépe sehrát přesilové hry, navíc nám uteklo asi sedm minut ve druhé části, kdy jsme dvakrát inkasovali. Spokojení bychom byli i s bodem, branka v prodloužení už byla něco navíc."

Milan Kastner (Znojmo): "Hrál se vysoce kvalitní hokej se spoustou šancí. Paradoxně ale nejvíc příležitostí jsme měli v první části, kdy jsme čekali větší nápor soupeře. Později jsme hru zbytečně otevřeli a po hrubých individuálních chybách dostali góly, ale s konečnou remízou v normálním čase jsme spokojeni."