6:5
1/3
2/3

Boj rozhodlo prodloužení

Blízko druhého hattricku ve třech dnech byl v Havířově <b>Peter Pucher</b>, nakonec vstřelil "jen" dvě branky. I díky třem gólům domácího Hrušky zvítězili Panteři v prodloužení 6:5
Zápas v Havířově přinesl, na rozdíl od předchozích duelů s tímto soupeřem, gólovou přestřelku a nakonec výhru domácích Panterů v prodloužení. Orli dokázali v poslední třetině opět stáhnout náskok soupeře, jen obrannou hru ve druhé části utkání si za rámeček dát nemůžou. V zápase se blýskl domácí útočník Hruška, který vsítil hattrick.

Do bojovného a divácky pohledného zápasu vstoupili lépe domácí, střelu Radka Procházky dorazil za záda Oldřicha Svobody kanonýr Hruška. Střelec posledních dnů Pucher dokázal zápas ve třinácté minutě srovnat, když využil excelentní pas Urama. I v dalším průběhu první třetiny byli Orli aktivnější, jediné čeho dosáhli bylo pouze podráždění domácích fanoušků za dva sporné zákroky, které dle sudího Husičky nepřekročily rámec pravidel.

Ústřední dvojice posledního orlího zápasu, Soudek a Pucher, měla prsty ve druhém gólu Znojma. Soudek vystřelil od modré čáry a Pucherovi se podařilo nejlépe zorientovat před brankou. V další šanci hned v zápětí neuspěl Milan Procházka, následně však gól padl na druhé straně. Po první ze tří gólových asistencí Eiselta skóroval Bacul. Za necelou minutu se skóre měnilo opět, Vorlovo vyloučení potrestal obránce Kysela, který si sjel před branku na přihrávku zpoza mantinelu.

Ve 34. minutě byl vyloučen Pavel Kumstát, což nezabránilo Plchovi s Benákem vyrazit do útočného pásma, kde si lahůdkově natřikrát (!) vyměnili puk a Plch z bezprostřední blízkosti překonal zmateného dorostence Čecha v domácí brance.

Vstřelená branka Orly nebezpečně ukolébala. Když byl vzápětí vyloučen Benák, měli domácí k dispozici více než minutovou přesilovku pěti proti třem a ihned ji dokázali využít. Nejdříve dorážel po Javínově střele Hruška a stejný hráč se dostal k puku hned po rozehrání a po šesti vteřinách dokončil svůj hattrick. Nadšení domácích fanoušků neznalo mezí, naopak Oldřich Svoboda odjel naštvaně na střídačku.

Druhou třetinu dohráli Orli v útlumu, ale do třetí třetiny udělali trenéři změny v sestavě a najednou byl na ledě k vidění jiný tým. Namísto Folty nastoupil Pazourek a Pláška nahradil Petr Kumstát. Právě mladý útočník výrazně oživil znojemskou ofenzívu a výrazně se podílel na čtvrté brance Znojma. Nejprve zatáhl puk po levém křídle, puk po nepovedené střele nahrál dozadu na najíždějícího Jakeše a ten prostřelil Čecha. V prvních deseti minutách třetí třetiny měli Orli místy až drtivý tlak, domácí se dostali pouze jedinkrát na dostřel Kudrnovy branky, ovšem Eiseltova šance byla velmi nebezpečná.

Vyrovnání přinesla chyba Havířova ve středním pásmu, po které přihrál Uram puk do jízdy Hamanovi a ten, ač tísněn domácím obráncem, dokázal vstřelit pátou branku Orlů. A mohlo být i veseleji, ale gól Baruse, který sklepl hokejkou střelu Benáka, nebyl po konzultaci s videem uznán, neboť střelec měl hokejku až příliš vysoko. Další hněv domácích fanoušků si vysloužil Petr Kumstát, který tvrdě, ale férově narazil domácího Valu na mantinel.

V prodloužení už Orlům z dotahování ve třetí třetině docházely síly a Havířovští toho dokázali využít. Nejprve byl blízko rozhodnutí Korhoň, po třetí přihrávce Eiselta nakonec rozhodl zblízka Pohorelec. Domácí tak zlomili střeleckou smůlu, která je v zápasech s Orly v poslední době provázela, Znojmo zase ukázalo, že má v sobě opravdu bojovného ducha, což je vlastnost v play off neocenitelná.

Ivo Peštuka (Havířov): "Začali jsme dobře, ale pak se hráči nechali zbytečně rozhodit. Místo hry se soustředili spíše na protihráče a debaty s rozhodčím. Ve druhé třetině jsme se zvedli, využili přesilovky a mohli zápas dovést do konce v řádné hrací době. Za stavu 5:3 jsme se však nechali ukolébat. Hráči pod dojmem dvougólového náskoku začali dělat chyby a soupeř toho využil. Remíza byla asi spravedlivá, v prodloužení se k nám přiklonilo štěstí."

Pavel Pazourek (Znojmo): "Před zápasem jsme chtěli vycházet z obrany, ale dopadlo to přesně naopak. Velmi špatně jsme sehráli druhou třetinu. Chyběl nám důraz a k tomu jsme přidali chyby. Teprve potom, co jsme trochu přeházeli útoky, se náš herní projev zlepšil. Zvýšenou aktivitou jsme srovnali, a nakonec, byť jsme v prodloužení prohráli, můžeme být spokojeni."