Zlín
1/3
2/3

Bouře a zlověstné ticho po ní

Orli, hodni svého jména, vletěli do zápasu pekelným tempem a v jednácté minutě vedli 4:1. Témeř celý zápas dokázali kontrolovat své vedení, ale díky zlínskému důrazu musel rozhodující gól dát až v poslední minutě Pucher.
Čtyři góly v Maříkově síti běhěm úvodních jedenácti minut, to určitě nečekal ani ten nejzarytější orlí optimista. Znojmo se dokázalo do svého soupeře zakousnout a i když na první Plchovu branku dokázal Pivko za pár vteřin odpovědět, další tři góly jasně naznačily další ráz utkání.

Na dva jedna zvyšoval Karel Soudek, když využil Uramovu přihrávku a tvrdou ranou z levého kruhu zvýšil. Třetí branku přidal v přesilovoce Barus, který protrhl střeleckou smůlu, jenž jej provázela v zápasech ve Zlíně, a konečně čtvrtý gól si připsal opět Karel Soudek, když první znojemský útok ukázkově využil dvojnásobné přesilovky.

Zlín se v první třetině musel dlouho vzpamatovávat ze šoku a jeho hráčům se nedařilo vymyslet kloudnou akci. Teprve začátek druhé třetiny a několik po sobě jdoucích přesilovek rozhodil tempo zápasu a Berani toho dokázali využít. Při vyloučení Vorla zamknul první zlínský útok Znojmo před jeho brankou a čajánek snížil. Brankář Svoboda, kterému vydatně pomáhala výborná obrana, ale další z mnoha střel ve druhé třetině už nepustil.

Ve třetí třetině, pod vlivem svého vedení a mírné herní převahy začalo v Orlech hloubat podvědomí. Dokázali sice důrazně ubránit minutové oslabení ve třech, při kterém Zlín pořádně nevystřelil na branku, ale při dalším vlastním oslabení dokázali po minutě úspšěného kombinování po celém hřišti přihrát Jenáčkovi přímo do šance. Zlín vycítil možnost zdramatizovat utkání a ještě přidal na tempu, gól ale padl na druhé straně. Tomáš Jakeš dokázal využít přesné Uramovy přihrávky, když před tím Mařík několikrát vleže zasáhl.

V tu chvíli už o výhře Orlů nepochyboval nikdo. Zlín však dokázal využít domácí zaváhání, zmatky při rozehrávce využil Marušák, na modré uviděl rozjetého Lešku a ten tváří v tvář Svobodovi nezaváhal. Do konce již nezbývalo už mnoho času, ale Zlín zapnul na nejvyší otáčky. Svůj smysl pro drama předvedl domácí kapitán Pucher. Za vlastní brankou nedůrazně odehrával puk, dravý Jenáček jej vydoloval a poslal na Rachůnka, který od modré překvapil nepřipraveného Svobodu. Zlín se už chystal na hru bez brankáře, ale Pucher dokázal svou chybu ihned napravit. Nacvičeně si vyměnil puk s Uramem, dostal se za obránce a ač tísněn, dokázal Maříka přehodit. Závěrečné skóre 6:4 znamená, že ve Znojmě padlo ve třetím zápase série více branek, než v obou zlínských utkání dohromady.

Pavel Pazourek (Znojmo): Podali jsme velmi dobrý výkon v úvodní třetině, kdy jsme měli perfektní střelecký vstup do utkání. Ve druhé třetině se častým vylučováním na obou stranách hokej vytratil. Nevyvarovali jsme se zbytečných chyb, které pramenily z únavy. Zaměřili jsme se v přípravě nejen na přesilovky, ale také na hru v oslabení, což se nám vyplatilo.

Stanislav Přikryl (Zlín): Utkání jsme prohráli způsobem, jakým bychom neměli v play off hrát. Už v jedenácté minutě soupeř vedl 4:1 a režie byla už taková, jaká při podobných výsledcích bývá. Naše hra se sice zlepšila, dotahovali jsme. V závěru jsme se už dostali na rozdíl jediné branky, ovšem soupeř své vítězství pečetil šestým gólem.