2:1, 0:0, 3:0
1/3
2/3

Budějovické prokletí trvá

<i>České Budějovice</i> - Znojemští hokejisté pokračují v jánošíkovském komplexu. Bohatým body berou a chudým plnou náručí rozdávají. V tomto duchu se neslo také utkání v Českých Budějovicích. Už na počátku šesté minuty prohrávali 2:0 a do konce zápasu se již nevzpamatovali. Orly v rozletu přibrzdil i rozhodčí Rejthar devíti vyloučeními. Jedinou branku Znojma vstřelil v desáté minutě <b>Pucher</b>. Že by byli hráči již myšlenkami ve vánoční pauze?
Znojmo od samého úvodu nepřipomínalo celek, který dokázal v minulém kole během jediné třetiny smést silnou Slavii. Až na několik krátkých pasáží prohrávalo vhazování i osobní souboje, hůř bruslilo a také mělo velkou smůlu v koncovce. Jihočeši začali jako již tradičně náporem, avšak tentokrát se jim urodilo a v úvodu hned dvakrát. Nejprve po ose Štrba - Kostourek zavěsil mladý Hřebejk a v následné čtyřminutové přesilovce při vyloučení M. Straky za vysokou hůl vymetl ranou šibenici Dubovy branky Kristek. Nabyli sice rychle důležité vedení, ale nakonec mohli zpytovat svědomí. Nejprve Škoda sám před prázdnou brankou odmítl uklidňující pojistku náskoku, následně se Budějovičtí vyfaulovali do třech, když za katr zamířili Kristek se Štrbou. Dvaasedmdesát vteřin dlouhé oslabení sice horko těžko ubránili, ale sotva se stihl Kristek vrátit do obranné třetiny, propasíroval kotouč za záda bezmocného Chábery Pucher. Znojemští by se určitě v té chvíli rádi pustili do ztékání domácí svatyně, avšak ve druhé polovině úvodního dějství měli smůlu na úzkostlivý metr rozhodčího Rejthara, který jim na trestnou lavici poslal tři hráče. Příležitost ke vstřelení branky tak měli budějovičtí, ale své přesilovky nezahráli valně. Výjimkou byla Bartošova prudká střela švihem po pěkné přihrávce Kostourka zpoza brány, avšak Duba tentokrát vytáhl bleskovou lapačku.

Druhá třetina začala stejně, jako ta první skončila. Hlavní sudí Rejthar se utápěl v podivných vyloučeních a ještě nesmyslnějších kompenzacích, a tak po Muchově oslabení následně oslabili svůj tým Ludvík, Erat a Křetínský, aby před druhou sirénou za katr usedli znovu Mucha a Šimánek. Kvůli častým vyloučením hra nemohla chytit tempo a jak se později ukázalo, v celém zápase toho prostřední část nejvěrnějším fanouškům obou klubů ukázala nejméně. Hodně úzko bylo domácím při prvním Muchově vyloučení, když se o velké pozdvižení před Cháberou postarala dvojice Pucher - Uram. Mladý gólman se sice zaskvěl výbornými zákroky, nicméně několikrát mu pomohla pořádná porce štěstí. Ve 28. minutě nejprve Cháberovu pozornost v oslabení prověřil Plášek, potom se dvojnásobné početní výhody dočkali i domácí. Její trvánmí však mělo pouze jepičí život, 23 vteřin stačilo budějovickým k tomu, aby se po nepřesné Hřebejkově příhře sami vytlačili z pásma... Skórovat však Budějovice mohly v následném oslabení ve 32. minutě, kdy se po nečekaném odrazu kotouče sám před Dubou objevil Bělohlav, ale bekhendem nezamířil přesně a nakonec v brance skončil sám. Gól visel na vlásku nejprve ve 37. minutě po průniku obránce Jakeše, který ale místo střely volil přihrávku na Bělohlava, který by střílel do prázdné branky, kdyby se mu kotouč nezamotal mezi bruslemi, a následně v 38. minutě na druhé straně netrefil odkrytou svatyni domácích Uram. Mohl litovat.

Jeho spoluhráči totiž sice začali poslední třetinu aktivně s jasnou snahou co nejdřív vyrovnat, avšak udeřilo na druhé straně. Jihočeši se poprvé dostali s kotoučem za červenou čáru a byl z toho gól. Bránícím protihráčům se vysmekl Štrba a po individuální akci přetavil prudkou střelu přes obránce ve třetí úspěch svého celku. Uklidňující branka přinesla Jihočechům na hokejky potřebnou pohodu. Ve 44. minutě srazil nešetrně Toman na mantinel Kostourka a kromě dvanácti minut trestu si vykoledoval další ránu pro svoje barvy. Po 27 vteřinách přesilovky napřáhl na modré Gýna a jeho střelu ztečoval za Dubova záda opět Štrba. Diváci v Budvar Aréně si po neuvěřitelně dlouhé době mohli vychutnávat atmosféru ve prospěch budějovického kolektivu rozhodnutého zápasu a třešničku na dort jim přinesl Bartoš, který po nádherné individuální akci rozvlnil síťku za Dubou popáté. Branku podle svých slov po zápase vstřelil pro svou ženu, která mu minulý týden povila syny Jana a Antonína. Utkání se poté už dohrávalo jenom z povinnosti. Budějovičtí si připsali zasloužené tři body, když proti Orlům zaznamenali nejvyšší vítězství v sezóně. Svého soka na domácím ledě porazili vůbec poprvé! Chábera si po závěrečné siréně vyprosil od spoluhráčů puk, který mu bude připomínat první vychytanou výhru v kariéře.

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): Podobně jako dnes jsme hráli i předchozí zápas ve Varech. Ale dnes jsme se dokázali střelecky prosadit. Hráči dodržovali systém, i když se nedokázali vyvarovat některých faulů, ale v oslabení jsme se až na jednu výjimku ubránili. Vždycky záleží na soupeři, co nám dovolí. Dnes nám dovolil hodně a my jsme byli lepším týmem. Trochu při nás stálo také štěstí. Věřím, že hráči už se konečně střelecky zvednou.

Milan Skrbek (Znojmo): Nechtěl bych snižovat výkon domácích, ale my jsme jim to trochu usnadnili. Už začátek jsme měli špatný a celý zápas jsme byli bez nasazení, bez bruslení a střelby. Standard odvedli jen Pucher s Uramem, jinak není koho pochválit.