Chomutov
1/3
2/3

Chomutov potvrdil na ledě Znojma roli favorita

<em>Znojmo</em> - Ani ve třetím zápase v řadě nedokázalo Znojmo bodovat. Orli se sice dostali díky Havlíkově brance do vedení, ovšem Chomutov vzápětí vyrovnal a v úvodu druhé třetiny během pěti minut odskočil na rozdíl dvou branek. Domácí ještě snížili přesným zásahem Hradeckého, ale závěrečná část už patřila severočeskému týmu, který přidal další tři góly a potvrdil své postavení v tabulce.

Během čtyř dnů zavítali do Znojma oba favorité první hokejové ligy. Chomutov se prezentoval o něco útočnějším stylem než Ústí a zejména každé střídání první útočné formace Duda, Kraft, Procházka znamenalo nebezpečí pro znojemskou branku. Už v páté minutě poslal Duda na branku projektil, který Horčička s vypětím všech sil vytěsnil nad, na druhé straně se po pohledné kombinaci na jeden dotek nedostal k puku na brankovišti číhající Beroun.

Šance se střídaly před oběma brankami, první udeřili domácí. V 15. minutě se při přesilové hře Adam Havlík nahozením od modré trefil přesně k bližší tyči a překonal Hanuljaka, který měl přes clonící hráče zakrytý výhled. Znojemské mužstvo si ale překvapivého vedení dlouho neužilo, vzápětí se totiž nechalo vyloučit za příliš mnoho hráčů na ledě a bylo také potrestáno - Milan Kraft předvedl rychlost i dobrou techniku, protáhl se mezi třemi obránci a střelou nad vyrážečku Horčičky srovnal skóre.

Radost chomutovských hráčů ještě ani neopadla a už museli obránci hostů hasit velkou šanci Staňka, jehož našel zcela osamoceného před brankou přesný pas navrátilce Sedláka. Aleš Staněk ale místo střely volil sám před brankářem kličku do strany, kterou Hanuljak dobře vybruslil, zmenšil střelecký úhel a následnou střelu chytil. Byl to jeden z klíčových momentů střetnutí, Chomutov těžké chvíle v úvodní dvacetiminutovce přestál s vyrovnaným skóre a hned na startu druhé třetiny se dostal do vedení.

Zasloužil se o něj Radek Duda, který využil své rychlosti na levém křídle, kličkou oklamal vyjetého Horčičku a trefil z úhlu odkrytou branku. Za tři minuty ve vlastním oslabení selhal v zakončení rychlého brejku Jeslínek, puk si ale šťastně našel cestu až k Zdeňku Taušovi, který zblízka doklepl do sítě. Snaha Orlů o snížení v následujících minutách ztroskotávala na Hanuljakovi, jehož nejlepší zákrok zastavil střelu Hradeckého mířící do horního růžku branky. Tomáš Hradecký se přesto gólu dočkal a vrátil Znojmo do zápasu, když ve dvojnásobné přesilovce na brankovišti uklidil do sítě vyraženou střelu Mojžíše. V ochozech mohlo být ještě veseleji, Havlíkovu střelu v situaci dva na jednoho ale minutu před sirénou vykopl špičkou betonu Hanuljak.

Snahu domácích o zvrat rázně utnul začátek třetí části a trefa Petra Jíry, jenž se protáhl mezi dvěma soupeři ke skákavému puku a poslal jej přesně mezi Horčičkovy betony. Znojemského gólmana čekaly těžké minuty, zlikvidoval velké šance Dudy a Krafta, v 51. minutě ale kapituloval popáté, když Martin Trochta využil zaváhání Hořavy k výletu od levého mantinelu až před branku a přesné bekhendové střele pod břevno. Ojedinělou možnost Znojma vymyslel Havlík pro Vondráčka, ten však z mezikruží Hanuljakovu klec vůbec netrefil, a tak necelých pět minut před koncem potrestal zaváhání v rozehrávce přesnou střelou z pravého křídla nad beton brankáře Petr Domin.

Výsledné skóre je pro domácí hodně kruté, dvě třetiny totiž drželi s favoritem krok, Chomutov ale ve Znojmě předvedl smrtící efektivitu, nemilosrdně trestal zaváhání soupeře, a zvítězil tak i v desátém utkání soutěžního ročníku.

Jan Neliba (Znojmo): Chybami jsme bohužel umožnili soupeři jít do vedení, což byla voda na jejich mlýn. Chomutov nás vyškolil, potrestal naše chyby a hrál zkušeně. Mají i personálně lepší mužstvo. Myslím si, že klíčovým momentem byla nevyužitá šance Adama Havlíka za stavu 2:3, kdybychom srovnali, utkání by šlo úplně jiným směrem.

Vladimír Petrovka (Chomutov): První třetinu odehrála obě mužstva velmi opatrně. V druhé části se nám podařilo vstřelit další dva góly, ale za stavu 3:1 tam byl úsek, kdy jsme zaváhali, ztráceli puky a Znojmo snížilo. Závěr jsme naopak zvládli a sehráli ho velmi dobře.