Český Telecom Extraliga - pá 21. 9. 2001
Litvínov

Report ze zápasu LIT vs. ZNO (2:1)

Zápas podprůměrné úrovně začal vyloučením domácího Noska na pět minut + do konce utkání za naražení soupeře na mantinel. Orli však pětiminutovou přesilovku nejen nevyužili, ale dokonce málem inkasovali po dvou samostatných únicích. Aktivně hrající Vorel se sice v průběhu zápasu dvakrát dostal do gólové pozice, oba pokusy mu však litvínovský brankář Pinc vychytal. Orli se v první části přeci jen dostali do vedení, po bleskurychlé akci se prosadil Peter Pucher, který nastoupil opět se svým dvojčetem Markem Uramem v prvním útoku. Blízko vyrovnání byl Rečičiar, ale Svoboda v první třetině čisté konto uhájil

Druhá část byla opět v režii Znojma, ale spíše podle rčení "mezi slepými jednooký králem". Ze slabé úrovně zápasu vystoupila pouze Vorlem nastřelená tyč a dvě šance Urama. V polovině zápasu napodobil Noska Milan Procházka a také šel předčasně pod sprchy. Orli navíc v oslabení špatně střídali a Hruška dokázal dvojitou přesilovku proměnit ve vyrovnání.

Ve třetí části mělo Znojmo opět několik šancí rozhodnout zápas, nestalo se tak a domácí toho využili. Mladík Šulc doklepl bezprizorní puk v 57. minutě do Svobodovy branky, a nejenže zaznamenal svůj první extraligový gól, ale také rozhodl o tom, že tři body zůstaly na severu Čech.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (Litvínov): "Počáteční tlak po vyloučení našeho obránce jsme nevyužili a po chybě v obraně naopak dostali gól. Mužstvo jsme upozorňovali na nebezpečné brejky hostujících hráčů, ale v obraně jsme hráli dobře a závěr zápasu jsme také zvládli."

Pavel Pazourek (Znojmo): "Měli jsme dostatek šancí, ale bez využití. Pak jsme se dopustili několika chyb v obraně, které domácí potrestali a v závěru jsme už neměli sil na vyrovnání."

Žádné fotky.