O<sub>2</sub> Extraliga - út 28. 11. 2006
0:0, 2:1, 1:2 - 1:0
Kladno

Další dramatický zápas

Z n o j m o - Orli udrželi domácí neporazitelnost, která trvá již čtyři zápasy. Skóre se poprvé měnilo až ve druhé třetině, kdy v jejím začátku v oslabení využil díry v kladenské obraně Selingr. Kladno vyrovnalo, ale Orli znovu vedli gólem Dopity při dvojnásobné přesile. Ve třetí třetině se podařilo hostům dostat do jednobrankového vedení, ovšem Erat ujel do brejku a jeho střela putovala za Orctova záda. Prodloužení o vítězi nerozhodlo a dramatické utkání vyvrcholilo samostatnými nájezdy. Vítěznou branku vstřelil Pavel Selingr.
Znojmo začalo první třetinu ve velkém tempu. Na Orcta se v úvodu snažili vyzrát Dopita společně s Eratem. Avšak oba bezúspěšně. Za chvíli se objevil v šanci Plášek, jenž z levého kruhu pálil těsně vedle. V 6. minutě měli domácí možnost hrát přesilovku. Po dobře sehrané kombinaci nahazoval před branku Mojžíš, tečovat se ještě snažil Padělek, ale kladenský brankář byl pozorný.

Tým Rabatu si počínal mnohem skromněji. První střelu na Trvaje vyslal ze středního pásma Tatíček až v polovině třetiny. Podobně to na druhé straně zkoušeli Beroun a Mojžíš. Oba pokusy Orct kryl. Těsně před koncem úvodního dějství měl gól na hokejce Patera. V početní výhodě čekal u levé tyče znojemské svatyně přihrávku, kterou nakonec dostal, ale jeho střela šla mimo.

Druhou dvacetiminutovku zahájili Orli v oslabení. I tak vstřelili vedoucí gól. Dopita vybojoval za brankou puk a přihrál jej úplně volnému Selingrovi, který se trefil k levé tyčce kladenské svatyně. I přes inkasovaný gól, začali hosté hrát ve větším tempu. Diviš obkroužil pravou tyč domácí branky, snažil se procpat kotouč mezi Trvajovy betony, avšak ten je včas sklapl. Krátce na to po nepřesné rozehrávce Orlů se dostal do šance Frolík. Trvaj jeho pokus zneškodnil a poradil si i se střelou Havla, který střílel hned po buly.

V polovině utkání Kladno vyrovnalo. Po levé straně projel do útočného pásma Evan, bez přemýšlení napřáhl a prostřelil Trvaje mezi betony. Domácí však mohli znovu strhnout vedení na svou stranu. Po Jarešově ráně pálil Plášek jen do tyče. O minutu později se už mohli Orli radovat. Po Němečkově ráně si Jiří Dopita dojel pro osamocený puk a překonal ležícího Orcta.

Třetí třetina nezačala pro Znojmo vůbec dobře. Po pár minutách si dojel pro nastřelený puk Havel a nikým neatakován vystřelil přesně mezi Trvajovy betony. Ve 49. minutě se mohli znojemští dostat znovu do vedení. Růžička zachytil špatnou rozehrávku Kladna, ihned přihrál Selingrovi, ale jeho rána byla zblokována. Na druhé straně zakončil zblízka pěkný průnik Kally střelou nad Bělohlav.

V 53. minutě se Rabat dostal poprvé v zápase do vedení. Po ideální přihrávce se k puku dostal kapitán Patera a nezaváhal. Avšak Kladno se neradovalo dlouho. O 69 sekund později se do samostatného úniku dostal Erat a střelou k levé tyči vyrovnal. Orly branka nakopla. Ještě před koncem základní hrací doby se pokusili přidat čtvrtý gól. Střely Dopity, Erata, Puchera a Němečka však skončili na skvělém Orctovi.

Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se nejdříve osmělil Dopita, který pálil do ramene brankáře hostů. V další akci Němečkovu střelu od modré tečoval před brankou Růžička, ovšem bez gólového efektu. V prodloužení se tedy nerozhodlo a řadu přišli samostatné nájezdy. Za Kladno uspěli Kalla a Patera, za Znojmo Erat a dvakrát Selingr, jenž si také připsal rozhodující nájezd a vítěznou branku.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Znojmo): Utkání jsme začali na čtyři útoky a tři obrany, protože jsme chtěli hrát ve vysokém tempu. Chtěli jsme hrát aktivně po celé ploše, atakovat a napadat soupeře na zadním mantinelu. Myslím si, že se nám to dařilo, získávali jsme hodně puků v útočné třetině a měli jsme z toho i hodně příležitostí. Postupně se hra vyrovnala. Kladno má velice nebezpečné, šikovné a chytré hráče do protiútoku, takže každou brejkovou situací hrozili gólem. Nakonec se jim to dvakrát povedlo. Byli jsme rádi, že jsme zápas nakonec srovnali na remízu. V prodloužení už nikdo žádnou šanci neměl. Na nájezdy jsme poslali stejnou trojici, která rozhodla minulý zápas. Myslím si, že nájezdy jeli opět skvěle.

Petr Kasík (Kladno): Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že odvezeme ze Znojma bod, tak bychom to brali všemi deseti. Bohužel poslední dobou hrajeme smolné zápasy a štěstí se k nám obrátilo zády. Dnes bychom ho potřebovali trochu víc. Penalty to je hop nebo trop, to už se dá těžko ovlivnit.