Domácí neporazitelnost proti Linzi trvá

08.10.2013 | Marcela Procházková

V úvodní části se Orli dostali do dvoubrankového vedení, ovšem hosté před odchodem do kabin dokázali snížit. Ve druhém dějství domácí znovu odskočili. V závěrečném dějství pak své vedení pojistili, soupeř ještě stačil snížit, ale poslední slovo patřilo znovu týmu z jižní Moravy.

9.kolo, úterý 8. 10. 2013, 18:30, Zimní stadion Znojmo
Linz
Branky a nahrávky: 5. Lattner (Pucher, Jarůšek), 14. Lattner (Pavlikovský, Pucher), 27. Thomas (Štach, Havlík), 43. Finsterle (Procházka, Štach), 57. Podešva (Bartoš, Havlík) – 19. Lebler (Ulmer, R. Lukas), 50. Moran (Ulmer, Lebler). Rozhodčí: Erd, Gebei – Nemeth, Smeibidlo. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 2079. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Müller J. – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Procházka, Fiala, Finsterle – Kilnar.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Müller M., – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Iberer – Baumgartner, Oberkofler, Spannring – Macierzynski, Lukas P., Scholz.

Domácí vstoupili do utkání o poznání aktivněji než soupeř. Duel s prvním celkem tabulky sliboval nádhernou podívanou, což se také potvrdilo. Skóre otevřel Jan Lattner, který se blýskl nádherným gólem pod břevno Ouzasovy branky. I nadále se pokračovalo v divácky atraktivním klání, šance střídala šanci. V patnácté minutě to byli opět Orli, kdo se znovu radoval. Jan Lattner dělovkou navýšil vedení Orlů na dvě branky. Hosté se okamžitě snažili o snížení, povedlo se jim to ale až o necelých pět minut později, kdy uspěl Brian Lebler.

Druhé dějství nabídlo stejně nabitý obraz hry, jako ten první. Znojmo opět odskočilo Linzi o dva góly, když Andrew Thomas vsítil svůj první gól v orlím dresu. Na obou stranách se pak rýsovaly krásné šance, neuspěl ale ani Jarůšek, který trefil tyč, ani Moran s Hiseym, kteří nepřekonali Hoviho. To bylo ze druhé dvacetiminutovky vše.

Třetí třetina začala ve vysokém tempu. Hosté se snažili postupně umazat dvougólové vedení domácích, Kozkovi se to málem podařilo. Z bezprostřední blízkosti ale trefil pouze tyč. Byli to ale právě domácí, kdo mohl zvedat ruce nad hlavu. Lukáš Finsterle dobře tečoval touš, čímž zvýšil vedení Orlů již na tři branky.

Odpověď Černých křídel na sebe nechala čekat, až o celých sedm minut později, po velkém tlaku ze strany hostů se podařilo vstřelit gól Bradu Moranovi, který ideálně pálil po dobré přihrávce od tyčky. Linz i nadále tlačil a snažil se vstřelit další kontaktní gól, jeho snahy ale definitivně zpečetil Martin Podešva, jenž se trefil do skulinky pod lapačkou Ouzase.

Jiří Režnar (Znojmo): Zápas byl strašně těžký. Možná to pro diváka vypadalo docela jednoduše, ale Linz má extrémně kvalitní a kompaktní mužstvo se třemi vyrovnanými pětkami. Klobouk dolů před kluky, jak utkání zvládli. Hráli opravdu dobře.

Jana Lattnera jsme se před pár zápasy rozhodli znovu posunout do útoku. Na začátku sezóny jsme v obraně měli problémy, proto jsme ho využili jako obránce. Teď se ale dozadu přesunul Müller, který je vysoký, důrazný a umí hru zjednodušit, a tak je pro Honzu Lattnera místo vepředu. Složili jsme čtyři kompletní formace a daří se nám.

Rob Daum (Linz): Domácí hráli velmi dobře, je to kvalitní tým s dobrým pohybem. Nezklamali jsme, jsem spokojený s nasazením i přístupem hráčů, to bylo v pořádku. Pouze jsme nezvládli klíčové momenty utkání. Zřejmě rozhodující byla třetí branka Znojma v závěru přesilovky ve druhé třetině.