2/3
59'
54'

Dominantní Znojmo srazilo Bobry osmi góly

Znojemští hokejisté se po týdenní pauze opět představili před domácími diváky. V utkání s Valašským Meziříčím si počínali suverénně, svého soupeře přehrávali a zejména díky pěti přesným zásahům v prostředním dějství si v poklidném tempu dokráčeli pro vítězství.

Duel s Valašským Meziříčím sice začali znojemští hokejisté aktivněji a několikrát prověřili Sachrovu pozornost od modré čáry. Šance z kategorie těch vyložených se ale objevila na druhé straně kluziště – Vavřík se dostal do samostatného úniku, při zakončení však netrefil klec. Skóre se tak měnilo až v 7. minutě, kdy Luciani našel zpoza brány Tomáše Svobodu, jenž rychlou ránou napálil kotouč do sítě. Orli postupem času začali na ledě dominovat, hosté hrozili sporadicky a spíše jen z brejků. Nic na tom nezměnila ani nepovedená početní výhoda Valašského Meziříčí. A Znojmo tak mohlo opět trestat, i když trochu netypicky. Ve vlastní přesilovce vyslal Stehlík do úniku Michala Kvasnicu, který švihem ke vzdálenější tyči navýšil vedení. V samotném závěru třetiny přišly na řadu další dva samostatné úniky, avšak Matuš ani hostující Kajaba už s průběžným stavem zamíchat nedokázali.

Prostřední dějství začali Orli rychlým gólem Jakuba Stehlíka od modré čáry v doznívající početní výhodě. A domácí byli dál při střelecké chuti. Čtvrtý zásah do brány Valašského Meziříčí zařídil Tomáš Svoboda, jenž se parádně uvolnil mezi dvěma hráči a švihem do horního růžku odstartoval další oslavy na znojemském stadionu. Jihomoravská euforie přinesla zakrátko i pátý gól. Ve skrumáži před Sachrem se nejlépe zorientoval Radim Matuš a zblízka doklepl kotouč do sítě. Orli nadále kontrolovali vývoj hry a většinu času trávili ve svém útočném pásmu. Výjimkou bylo střídání v polovině utkání, které hosté zakončili dělovkou do břevna Grohovy svatyně. Znojmo ale bylo stále při chuti a ke konci periody přišly další dva přesné zásahy krátce po sobě. Nejdříve využil třetí přesilovku v zápase David Stránský, jenž navíc vyhnal z brány Sachra. Střídající Jiří Slovák udržel čisté konto jen šedesát tři vteřiny, poté jej překonal Petr Beránek. Skóre po druhé třetině se tak zastavilo na číslech 7:0

Start třetí části hry se nesl v trochu ostřejším duchu. Zákrok Žáka na Lucianiho vyvolal krátkou šarvátku, kterou ale rozhodčí dokázali rychle zklidnit. Oproti předchozí dvacetiminutovce ubylo střeleckých šancí a utkání přeci jen trochu ztratilo na tempu. Bobři se snažili alespoň o čestný zásah, který jim nakonec byl přán. Tomáš Urbanec byl nejrychleji u nahození před Grohovu klec a poslal kotouč za brankovou čáru. Tisícovce diváků na znojemském stadionu ale ani snížení nevzalo elán do fandění, tribunami se proháněla mexická vlna a Orli si hlídali své vedení. Znojemští navíc dostali v samém závěru ještě další početní výhodu, a tu opět využili. Přesilovková formace dokonale rozebrala soupeřovu obranu a Adam Havlík již mířil do odkryté klece. Pečetil tak skóre na konečných 8:1.

Jiří Beroun (Znojmo): Pro nás dobrý zápas. Víc jsme se dnes tlačili před bránu, ale v první třetině nám chyběly střely. Později přišly góly, ale některé situace jsme zase zbytečně přehrávali. Využili jsme čtyři přesilovky, měli jsme týden na přípravu, pracujeme na tom. Dva góly padly střelou od modré, dva z dorážek, tak branky dnes padají. Adam Havlík už od půlky minulého zápasu hrál v obraně, je díky tomu hodně na puku, v lize bruslařsky exceluje. Zvolili jsme tuhle variantu a jsme s ní spokojeni.

Josef Dobeš (Valašské Meziříčí): Přijeli jsme zkusit uhrát dobrý výsledek. Věděli jsme, že proti Znojmu se bude těžko hrát. Chtěli jsme to zkusit trochu odzadu. Bohužel jsme dostali zbytečné góly, hned čtyři v oslabení. Soupeř nám ukázal, jak se hraje hokej, byl lepší na kotouči, v kombinaci. Zaslouženě vyhrál.