Okanagan Hockey Club
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. OKA (11:4)

Oba celky vstoupily do utkání velmi agresivně. Už ve druhé minutě tak byla k vidění první branka. Adrian Rosenberger využil chyby domácí obrany a hosté se díky této střele velmi rychle dostali do vedení. Jejich radost ale příliš dlouho nevydržela. O necelou minutu později překonal hostujícího brankáře Filip Jeřábek. Znojemští hokejisté se i nadále tlačali do útočného pásma a ostřelovali hostující svatyni. Jejich snaha vyústila v desáté minutě v další branku. Tomáš Račický před Wehrhanem nezaváhal, a Orli se tak poprvé v zápase ujali role vedoucího celku. Okanagan ale zareagoval na náskok domácího týmu stejně jako Jihomoravané v úvodu duelu a třicet vteřin před závěrečnou sirénou Sviataslau Kuchynski zařídil, že skóre bylo opět nerozhodné.

Druhé dějství patřilo po většinu času domácím. Rychlá branka Tomáše Račického znovu poslala Znojmo do vedení. U jednoho gólu ale nezůstalo. Tomáš Hačecký znovu rozvlnil síť hostující brány a hosté prohrávali už o dva góly. O chvíli později ovšem Iniaz Steyaert snížil náskok domácího týmu, když se jako jediný dokázal před Slezákem včas zorientovat a pohotově dorazil kotouč přímo za brankovou čáru - 4:3. Utkání i nadále pokračovalo v rychlém tempu a Beran měl na hokejce další gól, když se dostal do samostatného úniku. S jeho pokusem si Wehrhan ale dokázal poradit.

I přes to všechno, se znojemský brankostroj ale teprve rozjížděl. Tomáš Račický zaznamenal hattrick, když tečoval Salátovu střelu od modré čáry. Rakouský brankář si neodpočinul ani dvě minuty a znovu lovil kotouč ze své svatyně, tentokráte po střele Šimona Berana. Domácím ale ani tříbrankový náskok nestačil. Jiří Lander využil přesilové hry a poslal za Wehrhanova záda už sedmý puk. O chvíli později pak mohl snížit Steyaert, jeho střela se ale zastavila o horní tyčku Slezákovy brány.

Závěrečné dějství přineslo vzrušení hned v samotném úvodu. Ve čtyřicáté třetí minutě bylo nařízeno trestné střílení pro Okanagan Hockey Club. Střelu Davida Zumsteina Slezák s přehledem vychytal a skóre stále zůstavalo 7:3. Po této situaci se Orli znovu začali tlačit do útočného pásma a hostující brankář velkému tlaku brzy podlehl. Kotouč po střele od Michala Musila našel cestičku za brankovou čáru přímo mezi betony hostujícího brankáře. Čtyřicátá devátá minuta se rovněž nesla v gólovém duchu. Jiří Lander zaznamenal již druhou branku v utkání, když těsně před bránou dokázal dorazit kotouč až za záda rakouského gólmana.

Michal Musil poté v padesáté minutě zaokrouhlil výsledek utkání na 10:3, když střelou do odkryté klece překonal hostujícího brankáře. Po sérii vylučování na obou stranách se znovu po dlouhé době prosadil hostující tým. Nikita Kamišev využil volného prostoru mezi Slezákem a brankovou konstrukcí. Tři minuty před koncem třetí části došlo ještě k poslední úpravě skóre. Bronislav Fruhwirt překonal hranici deseti gólů a pohotovou střelou poslal do Wehrhanovy sítě jedenáctý kotouč. Další tři body tak putují na konto znojemského celku za zasloužené vítězství 11:4.