Zlín
1/3
2/3

Druhá výhra Znojma v přípravě

Z n o j m o - Dobrým výkonem ve druhém přátelském zápase se Zlínem vybojovali domácí borci vítězství o jednu branku, i když tomu průběh utkání příliš neodpovídal. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 2:1 pro Medvědy, dokonalý obrat přišel postupně až ve třetím dějství. Nejprve vyrovnával Haman, ale hosté dokázali znovu zvýšit. Následně zajistil nerozhodný stav orlí novic Pařez, vítězný gól pak vstřelil šest vteřin před koncem Martin Růžička.
Bez opory Jiřího Dopity, který vypomáhal olomouckému celku v exhibici proti Jágr Teamu, a se Suchanem v bráně nastoupili Orli do odvetného přípravného utkání se Zlínem. Hned v úvodu měl dvě příležitosti Rakušan Harand, při vyloučení Turoně však domácí inkasovali z hole Ivana Rachůnka. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat – přesně o dvě minuty později propašoval puk za brankáře Čecha Beroun. Znojmo mělo do poloviny třetiny ještě několik dobrých šancí, ale Kucharczyk byl třikrát neúspěšný. Poté se hokejisté v červených dresech nechali vyloučit do tří a Tomík nemilosrdně trestal. Rozhodčí pak ještě vyloučil po jednom hráči na každé straně, ale skóre už se do pauzy nezměnilo, přestože se Zlín snažil zvýšit a Znojmo v závěru vyrovnat.

Druhá třetina byla pro diváky méně atraktivní než ta první, protože v ní nejenže nepadl žádný gól, ale i předváděná hra neměla šťávu. Domácí hráči několikrát nechali vyniknout mladého zlínského gólmana, který se nenechal nachytat od Kucharczyka ani od Růžičky. Při dvou nabídnutých přesilovkách se Orli příliš nevyznamenali, byli málo střelecky aktivní a jejich kombinace vázla. V polovině dvacetiminutovky Hamé vystřídalo brankáře, junior Sedlář si vedl obdobně úspěšně jako jeho kolega a do sirény nepustil za svá záda ani jeden puk, přestože měl dvakrát namále. Při rychlé střele Haranda stihl zareagovat, po dělovce Růžičky mu puk propadl výstrojí a šoural se kolem pravé tyčky mimo brankoviště. Ke konci třetiny ještě obsadil trestnou lavici kapitán Pucher, který si z jednoho ze soubojů odnesl krvavý šrám na tváři.

Začátek posledního dějství dohrávali domácí v oslabení, v němž se do výraznější šance dostal Hamrlík, jeho střelu Suchan betonem vyrazil. Při dvojnásobné přesilové hře se podařilo Orlům vyrovnat, Turoňovu střelu od modré bekhendem dorážel Haman. O minutu později se podařilo i hostům využít přesilovou hru, kdy Hamrlíkovu střelu přes klubko hráčů znojemský brankář neviděl. Po vhazování střílel od modré Kotaška, k odraženému puku se dostal Pařez a zavěsil pod víko. Při vyloučení Erata se pokoušel několikrát skórovat Hamrlík ovšem bezúspěšně. Šest vteřin před koncem se po ráně od modré odrazil puk k Pucherovi, ten místo střely zvolil ideální přihrávku zcela volnému Růžičkovi, jenž neměl problém nekompromisně zavěsit do prázdné branky a tím definitivně stanovit konečné skóre zápasu.

Po zápase se opět ke spokojenosti diváků konala série samostatných nájezdů. Ze znojemské pětice se podařilo skórovat pouze Selingrovi, na opačné straně byli naopak úspěšní tři borci – Sekeráš, Kašpařík a Balán.

Ernest Bokroš (Zlín): Byla to dvě dobrá přátelská utkání, jak ve Zlíně, tak ve Znojmě. Líbilo se mi, že obě dvě mužstva výborně bruslila. Nebylo to, jak v některých přátelácích, kdy to mančaft jen odbruslí. Oba zápasy měly velmi dobrou úroveň. S výkonem svého mančaftu jsem spokojen, výsledky jsou dobré. Za čtrnáct dní začíná extraliga a mám všechny hráče zdravé.

Miloslav Hořava (Znojmo): Byl to normální přátelský zápas, výsledek není vůbec rozhodující. Byl to výborný zápas a jsme hrozně rádi, že máme Zlín v přípravě. Pro kluky je ale dobře, že jsme vyhráli. Bylo tam spoustu chyb, ale taky spoustu dobrých věcí.